1

فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست جهت ساخت آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM)

مترجم: سعید.ش

فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست نوعی فالوپلاستی ران پا است که در آن یک فلپ پدیکل (متصل به بدن) از ناحیه اهدا کننده ران پا به جهت ساخت آلت تناسلی مردانه ، و یک گرافت کوچک از ساعد دست به جهت ساخت پیش آبراه جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

روند یک مرحله ای فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست در صورتی که توسط جراحی مجرب و ماهر انجام پذیرد ، می تواند گزینه جراحی عملی و جایگزین برای مردان ترنسجندر واجد شرایطی باشد که خواستار اسکار (جای برش) کمتر آشکاری روی ساعد دست خود هستند.

🔳مزایای فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست

🔹ساخت پیش آبراه در اولین مرحله جراحی امکان پذیر است؛

🔸اسکار (جای برش جراحی) روی ساعد دست تنها بصورت یک خط مستقیم بر جای می ماند؛

🔹ریسک تنگی مجرای ادرار پایین تر است؛

🔸با توجه به این که در این روند از فلپ پدیکل (متصل به بدن) جهت ساخت آلت تناسلی مردانه استفاده می شود ، ریسک از بین رفتن و نکروز (سیاه شدن و مرگ بافت) فلپ پایین تر است.

⭕️عوارض احتمالی این روند جراحی مواردی از جمله عوارض مرتبط با فلپ ، دشواری نظارت بر فلپ داخلی ، و عوارض مرتبط با مجرای ادرار را شامل می شود.

دکتر Kamol Pansritum در بانکوک تایلند ، روند فالوپلاستی ترکیبی ران پا/ساعد دست را ارائه می نمایند. ایشان روند جراحی ترنزیشن کامل از زن به مرد را در سه مرحله به شرح زیر ارائه می نمایند :

▪️مرحله اول: جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه ، هیسترکتومی (تخلیه رحم) ، واژینکتومی (تخلیه واژن) ، افزایش اولیه طول پیش آبراه ، الکترولیز/لیزر ناحیه ران پا و ساعد دست

▪️مرحله دوم: فالوپلاستی ، یوریتروپلاستی (ساخت پیش آبراه) ، گلنزپلاستی (ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه) ، اسکروتوپلاستی (ساخت کیسه بیضه). در این مرحله ران پا با گرافت پوستی با ضخامت نسبی پوشانیده می شود.

▪️مرحله سوم: کاشت ایمپلنت بیضه ، پنایل ایمپلنت.

🔻جراحانی که فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست انجام می دهند :

Dr. Kamol Pansritum – تایلند
Dr. Jens Berli – پورتلند ، اورگن
Dr. D’Arpa – گنت ، بلژیک
Dr. Christopher و Dr. Ralph – لندن ، بریتانیا
Dr. Bouman و Dr. Buncamper – آمستردام ، هلند

🔻جهت مطالعه بیشتر:

💠مقاله ژورنال: فالوپلاستی با استفاده از دو فلپ در مردان ترنسجندر: تکنیک و نتیجه جراحی فالوپلاستی فلپ پدیکل ران پا و فلپ آزاد ساعد دست.

از ژانویه سال 2008 تا دسامبر سال 2015 ، نوزده مرد ترنسجندر (با میانگین سنی 37 سال ، محدوده سنی 21 تا 57 سال) تحت عمل جراحی یک مرحله ای فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست قرار گرفتند. محدوده سایز فلپ ران پا از 12 × 12 تا 15 × 13 سانتی متر ، و محدوده سایز فلپ ساعد دست از 14 × 3 تا 17 × 3 ساننی متر بود. فلپ ساعد دست در دو متقاضی به طور کامل از بین رفت ، فلپ ران پا در یک متقاضی به طور کامل از بین رفت ، و نکروز (سیاه شدن و مرگ بافت) بخشی از فلپ ران پا در یک متقاضی رخ داد. عوارض بلند مدت مرتبط با پیش آبراه در 10 متقاضی (53% از متقاضیان) رخ داد ، که 9 نفر از ایشان از تنگی مجرای ادرار رنج می بردند.

💠تکنیک فالوپلاستی ترکیبی جهت خلق پنیس در ترنس های مرد
https://helptranscenter.org/2016/12/10/41/

💠تجربه فالوپلاستی ترکیبی ران پا و ساعد دست توسط Prof. Monstrey ، کشور بلژیک سال 2009
https://helptranscenter.org/2016/11/29/67/

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.phallo.net

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved