1

انیمیشن + توضیحات مراحل روند جراحی واژینوپلاستی با استفاده از تکنیک وارونه سازی پوست آلت تناسلی مردانه {روش پوستی} در زنان ترنس (MTF)

مترجم: سعید.ش

در این انیمیشن ، روند جراحی واژینوپلاستی به صورت مراحلی ساده به نمایش در آمده است و امکان مطالعه با سرعت دلخواه مخاطب فراهم گردیده است.

تکنیک وارونه سازی پوست آلت تناسلی مردانه {روش پوستی} رایج ترین تکنیکی است که جهت خلق واژن مورد استفاده قرار می گیرد و این تکنیک واژینوپلاستی در این انیمیشن به نمایش در آمده است. به یاد داشته باشید هر کیس جراحی شرایط منحصر به فردی دارد؛ هدف این شبیه سازی صرفا نمایش رایج ترین و ساده ترین روش واژینوپلاستی می باشد و جراح شما ممکن است تکنیک متفاوتی را جهت خلق واژن مورد استفاده قرار دهد. لذا حتما در زمینه روش واژینوپلاستی مختص جراح خود به کسب دانش و اطلاعات بپردازید.

🔳مرحله نخست : تخلیه بیضه ها

شروع پروسه جراحی بدین صورت است که شخص روی کمر دراز کشیده است و پا های خود را از یکدیگر باز کرده است تا بدین ترتیب امکان دسترسی بهتر جهت انجام جراحی فراهم گردد.

اولین برش جراحی هر دو بیضه و طناب اسپرماتیک را نمایان می سازد. جراح از طریق این برش ، بیضه ها را تخلیه می کند و طناب اسپرماتیک را از انتها و تا جای ممکن در نزدیکی بدن شخص برش می زند. (خطوط مشکی در این انیمیشن نشان دهنده برش های جراحی می باشد.)

🔳مرحله دوم : جداسازی پوست آلت تناسلی مردانه

پس از تخلیه بیضه ها ، جراح قسمت های غیر ضروری آلت تناسلی مردانه را جدا می کند؛ بدین منظور قسمت های مختلف آلت تناسلی مردانه را از یکدیگر جدا می کند.

پوست آلت تناسلی مردانه از بافت نعوظی ، گلنز (کلاهک آلت تناسلی مردانه) ، عروق خونی ، باندل عصبی ، و پیش آبراه جدا می گردد.

🔳مرحله سوم : جداسازی باندل عصبی و عروقی ، و گلنز (کلاهک آلت تناسلی مردانه)

جراح بمنظور تبدیل گلنز یا کلاهک آلت تناسلی مردانه به کلیتوریس دارای عملکرد ، اتصال کلاهک آلت تناسلی مردانه به عصب ها و عروق خونی را حفظ می کند. پس از آن ، کلیتوریس با تغییر شکل کلاهک آلت تناسلی مردانه خلق می گردد و عملکرد حسی آن حفظ می شود.

در این مرحله جداسازی گلنز ، عصب ، و عروق خونی از شفت (بدنه) آلت تناسلی مردانه انجام می پذیرد.

🔳مرحله چهارم : کاهش طول پیش آبراه و بافت نعوظی

در این مرحله ، پیش آبراه از بدنه آلت تناسلی مردانه جدا می گردد. پیش آبراه درون بدنه آلت تناسلی مردانه واقع شده است. ابتدا آزادسازی پیش آبراه انجام می پذیرد و سپس از طول آن کاسته و در موقعیت پیش آبراه زنانه قرار داده می شود.

سپس بافت نعوظی آلت تناسلی مردانه (Corpus Cavernosum) از انتها تا جای ممکن در نزدیکی بدن شخص حذف می گردد.

🔳مرحله پنجم : خلق کلیتوریس و جایگذاری مجدد آن

سپس کلیتوریس با استفاده از گلنز (کلاهک آلت تناسلی مردانه) ساخته می شود. جراح سایز کلیتوریس را کاهش می دهد و آن را در موقعیت و زاویه ای صحیح قرار می دهد. اتصال کلیتوریس به عصب و عروق خونی حفظ می گردد.

🔳مرحله ششم : وارونه سازی لوله پوستی آلت تناسلی مردانه

در پایان ، واژن با وارونه سازی پوست آلت تناسلی مردانه شکل می گیرد؛ بدین ترتیب پوست بیرونی [آلت تناسلی مردانه] به لایه درونی واژن تبدیل می گردد. انتهای لوله پوستی بخیه زده می شود ، سپس وارونه سازی لوله پوستی با استفاده از استنت انجام می پذیرد.

واژن درون فضای میان مثانه و رکتوم قرار داده می شود ، و کلیتوریس و پیش آبراه با ایجاد برش هایی در موقعیت صحیح خود قرار می گیرند.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.youtube.com/user/rbball75/videos

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved