1

جراحی واژینوپلاستی (ساخت واژن) بدون نیاز به حذف مو پیش از جراحی در زنان ترنس (MTF)

مترجم: سعید.ش

اگر تصمیم به انجام جراحی واژینوپلاستی دارید و در حال تحقیق در این خصوص هستید ، احتمالا شنیده اید که اگر نه اکثریت ، اما بسیاری از جراحان پیش از جراحی حذف موی ناحیه تناسلی را ضروری می دانند.

جراحان بر اساس دلایل قوی از لحاظ تکنیکی پیش از جراحی حذف موی ناحیه تناسلی را ضروری می دانند ، اما موضوعی که بسیاری از مراجعه کنندگان از آن آگاه نیستند ، وجود تکنیک جراحی است که نیاز به حذف مو پیش از جراحی واژینوپلاستی را مرتفع می سازد.

🔰اگر بتوانید آزادانه انتخاب کنید ، آیا ترجیح می دهید به جراحی مراجعه کنید که روند حذف مو را در طی عمل جراحی واژینوپلاستی انجام می دهد ، یا این که روند جراحی را انتخاب می نمایید که پیش از آن عبور از مسیر طولانی ، پر هزینه ، و اغلب دردناک حذف مو ضرورت داشته باشد ؟

رهایی از مو های ناحیه تناسلی در واژینوپلاستی همراه با ساخت کانال واژن جدید حائز اهمیت است. بسته به ترجیحات جراح ممکن است حذف کامل مو های نواحی کیسه بیضه ، پرینیوم (حد فاصل مقعد و ناحیه تناسلی) ، و شفت (بدنه) آلت تناسلی مردانه ضرورت یابد.

اگر هر کدام از بافت هایی که برای ساخت واژن جدید مورد استفاده قرار می گیرد مو داشته باشند ، مو درون واژن و اطراف دهانه واژن رشد می کند. حذف این مو ها پس از جراحی آسان نیست. این مسئله از لحاظ زیبایی و عملکردی مشکلاتی به وجود می آورد. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی ، الکترولیز ، و همچنین لیزر حذف مو به طور فزاینده ای ، پیش از جراحی تغییرجنس انجام می پذیرد.

بازه زمانی الکترولیز ناحیه تناسلی از شخصی به شخص دیگر تا حدودی متفاوت است؛ به طور کلی برای شش جلسه با فاصله شش هفته از یکدیگر در طی یک سال برنامه ریزی نمایید. روند حذف مو باید حداقل سه ماه پیش از جراحی تغییرجنس تکمیل شده باشد.

هزینه روند حذف مو حدود 2000 تا 3000 دلار امریکا خواهد بود. بعضی از جراحان توصیه می کنند به جای الکترولیز ، لیزر حذف مو انجام پذیرد. درد لیزر نسبت به الکترولیز کمتر است و با سرعت بیشتری انجام می پذیرد (و گاهی اوقات – اما نه همیشه – ارزان تر است.)

اگر جراحتان تکنیکی را بکار ببرد که موی نواحی تناسلی در طی عمل جراحی واژینوپلاستی حذف گردد ، دیگر ضرورتی به حذف مو پیش از جراحی وجود نخواهد داشت ! قابل ذکر است دکتر Kathy Rumer ، جراح برجسته در زمینه تغییرجنس و مدیر دوره آموزشی فلوشیپ جراحی ترنسجندر در بیمارستان دانشگاه منهتن ، چنین تکنیکی را مورد استفاده قرار می دهد.

بافتی که به عنوان گرافت برای ساخت واژن جدید مورد استفاده قرار می گیرد در ابتدا چربی زدایی می شود تا امکان دسترسی به فولیکول های مو واقع در [لایه های] زیرین بافت فراهم گردد. سپس با استفاده از [دستگاه الکتروسرجیکال] Bovie ، فولیکول ها با دقت سوزانده می شوند. بافت حاصل پس از چربی زدایی و سوزانده شدن فولیکول ها به عنوان گرافتی در ساخت واژن جدید مورد استفاده قرار می گیرد. در طی این روند تمامی فولیکول های گرافت اعم از فولیکول های در حال استراحت و فولیکول های فعال حذف می گردند ، لذا عموما رشد مو پس از جراحی رخ نخواهد داد. دکتر Gallagher (ایندیاناپلیس) ، دکتر Brassard (مونترئال) ، و جراحان تایلند نیز متد مشابهی را مورد استفاده قرار می دهند.

اگر قصد انجام جراحی تغییرجنس دارید از جراحان مدنظر خود بپرسید که آیا فولیکول های مو را در طی عمل جراحی می سوزانند ، یا این که حذف مو پیش از جراحی را ضروری می دانند ؟ اگر قصد الکترولیز یا لیزر حذف موی نواحی تناسلی خود را دارید ، پیش از شروع پروسه حذف مو حتما با جراحتان در مورد تکنیک و ترجیحات ایشان مشورت نمابید.

🔻جراحانی که واژینوپلاستی MTF انجام می دهند :

‏Dr. Kathy Rumer – وارونه سازی آلت تناسلی مردانه اصلاح شده {روش پوستی}
‏Dr. Loren Schechter – وارونه سازی آلت تناسلی مردانه {روش پوستی}
‏Dr. Narendra Kaushik – وارونه سازی آلت تناسلی مردانه {روش پوستی} و رکتوسیگموئید کولون {روش روده ای}
‏Dr. Kamol Pansritum – وارونه سازی آلت تناسلی مردانه {روش پوستی} و رکتوسیگموئید کولون {روش روده ای}

💠جهت مشاهده لیست جراحانی که در سراسر دنیا جراحی های تغییرجنس ترنس هاى زن (MTF) و مرد (FTM) را انجام می دهند به همراه نوع عمل جراحى ارائه شده توسط هر جراح به آدرس زیر مراجعه نمایید.
http://www.transhealthcare.org

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.mtfsurgery.net

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved