1

چگونه حمایت خود را نسبت به عضو ترنسجندر خانواده ابراز نماییم ؟

مترجم: سعید.ش

مطالعه ای در اپریل سال 2011 نشان داد که تعداد اشخاص ترنسجندری که در ایالات متحده زندگی می کنند بیش از 700,000 نفر است. اکثریت اشخاص تفاوت میان «جنس نسبت داده شده در بدو تولد» و «هویت جنسیتی» را نمی دانند. ممکن است شخصی با جسم مردانه یا زنانه به دنیا آمده باشد ، اما تفکر وی در مورد جنسیت خویش با جنس نسبت داده شده در بدو تولد به وی تفاوت داشته باشد. در این مقاله مراحلی در خصوص راه و روش ابراز حمایت از عضو ترنسجندر خانواده ذکر گردیده است.

1

🔳1. ایشان را [با پرسش سوالات بسیار] مورد هجوم قرار ندهید

اگر یکی از اعضای خانواده به تازگی ترنس بودن خویش را برایتان آشکار نموده است ، بهترین امر آن است که ایشان را [با پرسش سوالات فراوان] مورد هجوم قرار ندهید. به احتمال بسیار بالا ، گفتگو در مورد ترنس بودن خویش برای وی بسیار دشوار بوده است ، لذا در یک آن واحد سوالات بسیار از ایشان نپرسید. اجازه بدهید تا جایی که مایل است در این خصوص صحبت کند و پیش از این که بخواهید سوالات بیشتری بپرسید ، ابتدا صبر کنید تا ایشان مجددا سر صحبت را باز کند.

2

🔳2. تا جایی که می توانید در مورد هویت اشخاص ترنسجندر به کسب علم و آگاهی بپردازید

هر چه از موقعیت کنونی اطلاعات و آگاهی بیشتری داشته باشید ، بیشتر می توانید به عضو خانواده تان کمک کنید.

3

🔳3. فراموش نکنید که شرایط کنونی برای هیچکس آسان نیست

به همان اندازه که ممکن است برای شما دشوار باشد ، دو برابر بیشتر از آن برای عضو ترنسجندر خانواده تان دشوار است. اگر نروید و به هر شخصی که بر سر راهتان قرار گرفته است در مورد ترنزیشن عضو ترنسجندر خانواده تان بگویید قطعا کمک بزرگی به وی کرده اید. اجازه بدهید ایشان هر زمان که آمادگی اش را داشت خودش به هر شخص که مایل بود بگوید.

4

🔳4. ضمائر جنسیتی را مطابق با ترجیح ایشان بکار ببرید

احتمالا به زودی عضو ترنسجندر خانواده تان مایل است با ضمائر دیگری مخاطب قرار گیرد. خواسته های ایشان را محترم شمارید و نهایت تلاشتان را در این خصوص انجام دهید. اگر اشتباهی مرتکب شدید ، به صورت مکرر عذرخواهی نکنید؛ از این مسئله عبور کنید و آنچه را که رخ داده است فراموش کنید.

5

🔳5. تغییر نام را محترم شمارید

احتمالا به زودی عضو ترنسجندر خانواده تان نام خویش را تغییر می دهد. از تغییر نامی که در بدو تولد به ایشان نسبت داده شده عصبانی نشوید. عادت کردن به نام جدید آسان نیست ، اما به مروز زمان آسان تر خواهد شد.

6

🔳6. تا جایی که می توانید از عضو ترنسجندر خانواده تان حمایت کنید

شاید او را شخصی کاملا جدید و غریبه بپندارید ، اما حقیقتا اینگونه نیست. وی همان شخصی است که همیشه بوده است ، با این تفاوت که مطمئنا شادتر و خوشبخت تر از قبل خواهد بود.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.wikihow.com/Show-Support-to-a-Transgender-Family-Member

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved