1

دستورالعمل های مراقبت پس از جراحی ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه (Glansplasty) در مردان ترنس (FTM) به قلم Dr. Curtis Crane

مترجم: سعید.ش

🔻پس از جراحی ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه دو برش وجود خواهد داشت : برشی واقع در زیر شکم ، و برشی پیرامون کلاهک یا گلنز آلت تناسلی مردانه (ناحیه ای که گرافت پوستی مورد استفاده قرار می گیرد). پس از 48 ساعت از انجام جراحی می توانید دوش بگیرید.

🔹برش واقع در زیر شکم : در این ناحیه نوار های چسبنده Steri-Strips را مشاهده می نمایید. این نوار های چسبنده پس از گذشت حدود هفت روز به تدریج از پوست جدا می گردند و می افتند. زمانی که روند جدا شدن نوار های چسبنده آغاز گردید می توانید در حین استحمام آنها را به طور کامل جدا کنید. برش جراحی را تمیز و خشک نگاه دارید.

🔸گرافت پوستی مورد استفاده در ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه : این ناحیه را با استعمال پماد انتی بیوتیک (باسیتراسین یا نئوسپورین) مرطوب نگاه دارید. پماد انتی بیوتیک را به مدت هفت روز ، روزی دو مرتبه مستقیما روی ناحیه استعمال نمایید. سپس از وازلین یا کرم آکوافور به مدت حدود یک ماه استفاده نمایید. پس از بالغ شدن زخم ، دیگر نیازی به مرطوب سازی وجود ندارد.

🔻ریسک بروز عوارض جراحی ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه پایین است؛ با این حال این جراحی با ریسک بروز عوارضی اعم از آتروفی (تحلیل رفتن) لبه کلاهک آلت تناسلی مردانه ، موفقیت پایین گرافت پوستی ، و عفونت زخم همراه خواهد بود.

🔹قرمزی پیش رونده پیرامون برش های جراحی همراه با افزایش میزان خروج ترشحات و تب از علائم عفونت است؛ در صورت مشاهده این علائم فورا با ما تماس بگیرید.

🔸انتظار می رود تا دو الی سه هفته پس از جراحی ، خونریزی و ترشحات اندکی داشته باشید. اگر دچار خونریزی بی وقفه به رنگ قرمز روشن شده اید ، به مدت پنج دقیقه مستقیما روی ناحیه در حال خونریزی فشار وارد کنید و برای دریافت دستورالعمل های بیشتر با جراحتان تماس بگیرید.

🔹فعالیت : به طور کلی انجام هر فعالیتی که به برش شکمی فشار وارد نکند و موجب کشیدگی آن نشود ایمن است. تا شش هفته پس از جراحی از تمرین با بارفیکس و درازنشست خودداری نمایید ، اما تمرینات مربوط به ناحیه بالاتنه با استفاده از دمبل را می توانید انجام دهید.

🔸پیاده روی توصیه می گردد و فعالیتی ایمن است. تمرین با الپتیکال را نیز می توانید انجام دهید مشروط بر این که احساس کشیدگی در ناحیه برش زیر شکم نداشته باشید.

🔹تا شش هفته پس از جراحی از دو سرعت خودداری نمایید. دویدن آهسته پس از گذشت چهار هفته از انجام جراحی ایمن است مشروط بر این که به برش جراحی فشار وارد نکند و موجب کشیدگی آن نشود.

🔸از زمانی که دیگر نیازی به مصرف دارو های مسکن نداشته باشید مجاز به رانندگی خواهید بود.

⚠️[توجه داشته باشید این مقاله جایگزینی برای دستورالعمل های ارائه شده از جانب پزشک جراحی که توسط ایشان جراحی ساخت کلاهک آلت تناسلی مردانه خود را انجام داده اید نمی باشد؛ دستورالعمل های مراقبت پس از جراحی را فقط از پزشک جراح خود جویا شوید و فقط مطابق با دستورالعمل های ارائه شده از جانب پزشک جراح خود عمل نمایید. /مترجم]

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://brownsteincrane.com

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved