1

پاسخ به پرسش های پرتکرار در خصوص جراحی متودیوپلاستی در مردان ترنس (FTM) به قلم جراحان کلینیک جراحی پلاستیک GRS Montréal کانادا

مترجم: سعید.ش

🔳1. آیا پس از جراحی متودیوپلاستی می توانم صاحب فرزند (پدر فرزند) شوم ؟

خیر ، جراحی متودیوپلاستی توانایی پدر شدن را برایتان ایجاد نمی کند. هدف اصلی این جراحی دستیابی به طبیعی ترین نواحی تناسلی خارجی مردانه تا حد ممکن است. برای این که بتوانید صاحب فرزند شوید ، بدنتان باید اندام های جنسی داخلی مردان مانند بیضه ها و پروستات را داشته باشد.

🔳2. برای داشتن فرزند بیولوژیک چه متدی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

پزشک بسته به اهداف و انتظاراتتان اطلاعات و منابعی را در اختیارتان قرار خواهد داد. پیش از انجام جراحی در مورد گزینه های پیش رویتان با پزشک خود گفتگو نمایید.

🔳3. آیا بهتر است تستسترون درمانی را قبل یا بعد از جراحی متوقف کنم ؟

خیر ، می توانید تستسترون درمانی را مطابق با برنامه منظم خود ادامه دهید.

🔳4. میانگین طول آلت مردانه پس از جراحی متودیوپلاستی به چه اندازه است ؟

طول کلیتوریس در اثر تستسترون درمانی افزایش می یابد و سپس تثبیت می گردد. ظاهر نهایی نواحی تناسلی به اندازه کنونی کلیتوریس و وضعیت بدنی شخص شما ، برای مثال ذخایر چربی انباشته شده در ناحیه شرمگاهی و کشسانی پوست نواحی تناسلی بستگی خواهد داشت. اگر شخصی اضافه وزن همراه با ذخایر چربی مازاد در ناحیه شرمگاهی داشته باشد و پوست نواحی تناسلی ایشان سست بوده [و از قابلیت کشسانی مناسبی برخوردار نباشد] ، ممکن است [پس از جراحی متودیوپلاستی] آلت تناسلی ایشان کوچکتر بنظر آید.

جراحان مرکز GRS Montréal بر اساس وضعیت و نیاز های هر شخص تلاش می کنند تا بهترین نتیجه جراحی در هر شخص حاصل گردد.

🔳5. آیا پس از جراحی متودیوپلاستی ، طول کلیتوریس افزایش خواهد یافت ؟

خیر ، اما آزادسازی کامل رباط های کلیتورال موجب می شود تا کلیتوریس در موقعیتی جلو تر از قبل قرار گیرد و طول آن بلندتر بنظر آید.

🔳6. آیا می توانم جراحی متودیوپلاستی را بدون بستن واژن انجام دهم ؟

بله ، این امر امکان پذیر است.

🔳7. آیا می توانم سایز ایمپلنت بیضه خود را انتخاب کنم ؟

جراح سایز ایمپلنت بیضه را بر اساس ظاهرتان انتخاب می کند تا زیباترین نتیجه ممکن حاصل گردد.

🔳8. طول عمر ایمپلنت بیضه به چه میزان است ؟

تا زمانی که عوارض جانبی ایجاد نشده باشد ایمپلنت ها در جایگاه خود باقی خواهند ماند. اگر با یکی از ایمپلنت ها یا هر دوی آن ها به مشکل برخوردید ، حائز اهمیت است که با جراحتان تماس حاصل نمایید.

🔳9. پس از جراحی چه دارو هایی برای من تجویز خواهد شد ؟

ما در اصل دارو های انتی بیوتیک ، ضد التهاب ، و دارو هایی جهت تسکین درد تجویز می کنیم. دارو هایتان بر اساس وضعیت پزشکی شخص شما تنظیم و تعیین خواهد شد.

🔳10. آیا پس از جراحی باید برای کشیدن بخیه ها اقدام کنم ؟

از زمانی که به خانه باز گشتید خودتان را اصلا در خصوص کشیدن بخیه ها نگران نکنید. برای بستن برش هایتان از «بخیه های جذبی» استفاده خواهد شد. این نوع بخیه ها پس از گذشت حدود 30 الی 90 روز به طور کامل جذب خواهند شد.

🔳11. تا چه مدت پس از جراحی باید از سوند ادراری استفاده کنم ؟

سوند ادراری لوله ای است که در روز های پس از جراحی ادرار از طریق آن خارج می گردد. به مدت ده روز الی سه هفته باید از سوند ادراری استفاده نمایید.

🔳12. آیا پس از جراحی قادر به انجام ادرار در موقعیت ایستاده هستم ؟

در میان تکنیک های جراحی موجود ، تکنیک متودیوپلاستی همراه با افزایش طول پیش آبراه امکان انجام ادرار در موقعیت ایستاده را برایتان فراهم می کند.

🔻پس از جراحی احتمال دارد بدلیل التهاب ناحیه تناسلی برای انجام ادرار در موقعیت ایستاده با دشواری هایی مواجه شوید. رفع کامل التهاب ناحیه تناسلی ممکن است تا یک سال به طول انجامد. لذا در طول سال نخست پس از جراحی شاهد پیشرفت هایی در توانایی خود برای انجام ادرار در موقعیت ایستاده خواهید بود.

🔳13. آیا پس از جراحی متودیوپلاستی می توانم ارگاسم شوم ؟

بله ، حساسیت کلیتوریس نسبت به تحریکات جنسی و قابلیت نعوظ کلیتوریس حفظ می گردد و لذا قادر به تجربه لذت جنسی خواهید بود.

🔳14. آیا پس از جراحی متودیوپلاستی ، ارگاسم با انزال همراه خواهد بود ؟

خیر. با توجه به این که اندام های جنسی داخلی مردان مانند پروستات ، کیسه منی ، و غدد مربوطه وجود ندارد ، لذا خروج مایع انزالی از طریق آلت مردانه هنگام تحریک جنسی رخ نخواهد داد. اگر چه ، ممکن است مایع شفافی از پیش آبراه خارج گردد. این مایع از غدد اسکن – که به طور معمول هنگام جراحی دست نخورده باقی می مانند – ترشح می شود. میزان خروج این مایع از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

🔳15. آیا پس از جراحی متودیوپلاستی می توانم رابطه جنسی همراه با انجام دخول جنسی داشته باشم ؟

خیر ، متاسفانه طول آلت مردانه به اندازه ای نیست که بتوانید رابطه جنسی همراه با انجام دخول جنسی داشته باشید.

🔳16. من جراحی متودیوپلاستی بدون افزایش طول پیش آبراه انجام داده ام و از نتیجه خود راضی و خوشنود هستم ، اما مایل هستم از توانایی انجام ادرار در موقعیت ایستاده برخوردار شوم. آیا می توانم روند جراحی دیگری بمنظور افزایش طول پیش آبراه انجام دهم ؟

متاسفانه افزایش طول پیش آبراه پس از جراحی امکان پذیر نیست چرا که در طی نخستین روند جراحی ، بافتی که برای افزایش طول پیش آبراه مورد نیاز است تغییر یافته یا حذف خواهد گردید.

🔳17. من جراحی متودیوپلاستی انجام داده ام و از نتیجه خود راضی نیستم یا نیاز هایم تغییر کرده است. گزینه های ممکن برای من کدام اند ؟

جراحان مرکز GRS Montréal آماده شنیدن نیاز های شما و ارائه راهکار هستند. اگر نیاز ها و انتظاراتتان تغییر یافته است ، لطفا توجه نمایید که می توانید جراحی فالوپلاستی انجام دهید حتی اگر پیش تر متودیوپلاستی انجام داده باشید. اگر از نتیجه جراحی خود راضی نیستید حائز اهمیت است که با جراح خود در ارتباط باشید.

🔻حائز اهمیت است به شناخت کامل جراحی های موجود زمان اختصاص دهید و اگر هر گونه پرسشی دارید با ما در تماس باشید. اطلاعاتی که در وبسایت های مختلف مطالعه می کنید ممکن است الزاما برای شرایط شما صدق نکند. میزان دقت اطلاعات و درکی شفاف در انتخاب آگاهانه جراحی به شما کمک می کند و در موارد خاص ، شما را از اقدام جهت انجام جراحی غیر ضروری باز می دارد.

⚠️[توجه داشته باشید اطلاعات این مقاله غالبا بر اساس تکنیک های جراحی جراحان کلینیک جراحی پلاستیک GRS Montréal کانادا ارائه گردیده است؛ تکنیک های جراحی ، دستورالعمل های مراقبت قبل و بعد از جراحی ، نتیجه حاصل از جراحی ، و عوامل مهم دیگر ممکن است از جراحی به جراح دیگر یا از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد. لذا حائز اهمیت است پاسخ تمامی پرسش های خود در خصوص روند جراحی متودیوپلاستی را فقط از پزشک جراحی که قصد انجام جراحی توسط ایشان دارید جویا شوید و همواره فقط مطابق با دستورالعمل های پزشک جراح خود عمل نمایید. /مترجم]

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.grsmontreal.com

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved