1

اطلاعات حذف مو نواحی تناسلی جهت انجام جراحی تغییرجنس در زنان ترنس (MTF) به قلم Dr. Chettawut Tulayaphanich

مترجم: سعید.ش

یکی از نگرانی های متقاضیان جراحی تغییرجنس ، احتمال رشد مو درون واژن پس از جراحی تغییرجنس است.

با توجه به اين كه دکتر Chettawut در تکنیک Non penile inversion خود از گرافت پوستی کاملا بدون مو استفاده می کند ، لذا می توانیم به شما اطمینان دهیم که پس از جراحی تغییرجنس رشد مو درون واژن رخ نخواهد داد.

برخلاف گرافت پوستی که برای ساخت واژن مورد استفاده قرار می گیرد ، پوست اصلی قسمت های بیرونی نواحی تناسلی (پوست آلت مردانه و کیسه بیضه) احتمالا حاوی کمی ریشه مو می باشد که پس از جراحی موجب رشد مو در ناحیه ولوا (Vulva – قسمت های بیرونی آلت تناسلی زنانه) خواهد شد.

با این حال ، دکتر Chettawut پیش از انجام جراحی تغييرجنس حذف موی آلت مردانه یا کیسه بیضه را توصیه نمی کند ، چرا که پس از الکترولیز یا لیزر حذف مو پوست دچار واکنش پس از التهاب خواهد شد؛ اين مسئله منجر به افزایش ضخامت پوست یا کاهش قابلیت کشسانی پوست خواهد شد.

پوست ایده آلی که در عمل جراحی تغییرجنس مورد استفاده قرار می گیرد باید به اندازه کافی نازک و منعطف باشد ، لذا از انجام هر گونه روندی که بر کیفیت پوست اصلی بدن اعمال اثر کند باید خودداری گردد.

✅ دکتر Chettawut پیش از جراحی تغییرجنس فقط حذف مو های پوست ناحیه پرینئال (پوست حد فاصل مقعد و پایه کیسه بیضه که در تصویر قابل مشاهده است) را مجاز می داند.

 توجه !
این مطلب دارای تصویر نواحی حذف مو پیش از جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2018/03/02/71/

🔵جهت مشاهده تصویر، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

اگر ناحیه پرینئال شخصى پر مو باشد ، احتمال دارد که پس از جراحی تغییرجنس در اطراف دهانه واژن تعدادی مو رشد کند ، چرا که دکتر Chettawut از این پوست به عنوان بستر دهانه واژن استفاده می کند.

مو های اطراف دهانه واژن ممکن است به سمت داخل کانال واژن متمایل شوند و در اغلب اوقات به اشتباه تصور می شود که رشد مو در گرافت پوستی رخ داده است.

دکتر Chettawut جهت رفع نگرانی در خصوص رشد مو به متقاضیان جراحی تغییرجنس توصیه می کند قبل یا بعد از جراحی اقدام به حذف موی پرینئال نمایند.

اگر تصمیم دارید پیش از انجام جراحی اقدام به حذف مو (فقط ناحیه پرینئال) نمایید ، باید حداقل چهار ماه پيش از جراحی تغییرجنس دوره کامل حذف مو را پشت سر گذاشته باشید.

یک جایگزین بهتر این است که تا حداقل شش ماه پس از انجام جراحی تغییرجنس صبر کنید و ببینید که آیا بخش های بخصوصی از نواحی تناسلی زنانه بیرونی شما واقعا نیازمند حذف مو است یا خیر ، و سپس در خصوص انجام يا عدم انجام حذف مو تصميم گيرى نماييد.

پس از انجام جراحی تغییرجنس ، یک تکنسین مجرب يا یک متخصص می تواند بدون هیچگونه مشکلی روند حذف مو را انجام دهد ، چرا که تمامی نواحی از جمله دهانه واژن كه احتمالا نيازمند حذف مو می باشد به آسانی قابل دسترسی خواهند بود.

🔻جهت حذف مو از دو متد الکترولیز و لیزر حذف مو استفاده می شود.

در لیزر حذف مو از اشعه های نورانی پالس دار استفاده مى گردد. نور به فولیکول مو تابيده مى شود و حرارت ملانین (رنگدانه مو) را افزايش مى دهد و موجب می شود تا رشد مو از طريق فولیکول مو موقتا متوقف گردد. لذا فقط اشخاصی با پوست روشن و موی تیره کاندیدای مناسبی برای لیزر حذف مو می باشند.

در الکترولیز از انرژی الکتریکی جهت تخریب دائمى فولیکول ها استفاده می گردد. تمامی اشخاص صرف نظر از رنگ پوست یا مو کاندیدای مناسبی برای الکترولیز می باشند چرا که در الکترولیز حمله به خود فولیکول مو صورت می گیرد و نه به رنگدانه مو.

در روند الکترولیز سوزن بسیار کوچکی درون پوست قرار داده می شود. سوزن عمیقا به درون فولیکول مو – که نگاهدارنده تار مو است – فرو برده می شود ، سپس پالس انرژی الکتریکی سطح پایین به درون فولیکول ارسال می شود و بدین ترتيب فولیکول مو تخریب می گردد.

جهت انجام لیزر حذف مو یا الکترولیز ، حتما مشاوره و درمان خود را توسط تکنسین داراى مجوز یا متخصصی که آموزش های لازم برای انجام این گونه روند ها را پشت سر گذاشته است و قادر به تضمین امنیت و سلامتی شما می باشد انجام دهید.

 توجه !
این مطلب دارای تصویر نواحی حذف مو پیش از جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2018/03/02/71/

🔵جهت مشاهده تصویر، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.chet-plasticsurgery.com

Copyright © 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved