1

اطلاعات تکنیک جراحی Circular Flap (فلپ دایره ای شکل) و Fishmouth Incision Flap (فلپ برش دهان ماهی) جهت کاهش سایز نیپل (نوک سینه) در ترنس های مرد (FTM) + انیمیشن مراحل جراحی

مترجم: سعید.ش

جراحی کوچک کرن نوک سینه همزمان با جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه یا پس از آن و به عنوان جراحی مجدد ترمیمی انجام می پذیرد.

قابل ذکر است که به هیچ وجه نیازی نیست جراحی کوچک کردن نوک سینه را همزمان با جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل (Double Incision) یا بعد از آن انجام دهید ، چرا که طی جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل ، نوک سینه در حین پیوند زدن کوچک می شود. اما اگر تخلیه و مردانه سازی سینه به روش هایی انجام پذیرد که شامل پیوند آزاد نیپل (نوک سینه) نمی شوند ، احتمالا نوک سینه ها پس از جراحی بسیار برجسته خواهند بود که در آن صورت می توان آنها را با یک جراحی مجدد ترمیمی کوچکتر کرد.

✳️کوچک کردن نوک سینه به دو روش اصلی Circular flap (فلپ دایره ای شکل) و Fishmouth (دهان ماهی) انجام می پذیرد که توصیف آنها نسبتا ساده است.

🔻توجه داشته باشید که این Fishmouth با برش Fishmouth که نام یکی از روش های جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه می باشد کاملا متفاوت است؛ این دو روند صرفا به دلیل نوع طرح برش خود نام یکسانی دارند.

🔰برای انتخاب یکی از این دو روند جراحی چند نکته مطرح است. اول این که تخت شدن نوک سینه تا چه اندازه مدنظر شخص است ، و دیگر این که حفظ حس جنسی نوک سینه چقدر برای شخص مهم است. در روند Circular flap (فلپ دایره ای شکل) نوک سینه به میزان قابل قبولی تخت می شود و برجستگی آن کاهش پیدا می کند. از طرفی در روند Fishmouth (دهان ماهی) معمولا حس جنسی نوک سینه کمی بیشتر حفظ خواهد شد؛ همچنین اگر شخص مایل باشد برجستگی نوک سینه را تا حدودی نگه دارد ، این روند خواسته او را برآورده خواهد ساخت.

2

🔷توصیف این روند ها نسبتا آسان است؛ در روند Circular flap (فلپ دایره ای شکل) ، قطر نوک سینه اندازه گیری می شود و سپس دایره ای به همان اندازه در کنار آن علامت گذاری می شود. بافت اضافی پس از تزریق بیحسی موضعی برداشته می شود. فلپ دایره ای شکل فوقانی به سمت پایین تاه می شود و با استفاده از بخیه های کوچک جذبی بخیه می گردد.

3

🔶از طرف دیگر در روند Fishmouth (دهان ماهی) ، بافت وسط نوک سینه علامت گذاری می شود تا طی جراحی برداشته شود. اگر از نمای جانبی به طرح برش نگاه کنید ، می بینید که ظاهر آن کمی شبیه به دهان ماهی (Fishmouth) است. سپس بافت بیحس می شود تا [طی جراحی] هیچ حسی نداشته باشد. بافتی که علامت گذاری شده بود برداشته می شود ، سپس دو لبه پوست به یکدیگر بخیه می شود. پس از این روند جراحی ممکن است برجستگی نوک سینه کمی بیشتر از نتیجه تکنیک دیگر باشد.

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.genderconfirmation.com

Copyright © 2017 – 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved