عمل تخلیه سینه

اطلاعات تکنیک جراحی برش دبل (Double Incision) جهت تخلیه و مردانه سازی سینه در ترنس های مرد (FTM) + انیمیشن مراحل جراحی

1

اطلاعات تکنیک جراحی برش دبل (Double Incision) جهت تخلیه و مردانه سازی سینه در ترنس های مرد (FTM) + انیمیشن مراحل جراحی

مترجم: سعید.ش

متد برش دبل (Double Incision) محبوب ترین فرم جراحی مردانه سازی سینه می باشد. در این روند جراحی بافت پستان و پوست اضافی حذف می گردد ، همچنین هاله و نوک سینه کوچک شده و بصورت پیوند پوستی به موقعیت مكانى مردانه تری انتقال می یابد. نتیجه این روند ، سینه ای با ظاهر مردانه به همراه اسکار (جای برش) افقی قابل توجهی در طرفين قفسه سينه مى باشد.

🔲برش دبل (Double Incision)؛ روندی سربلند در آزمون زمان

تکنیک برش دبل از جمله قدرتمند ترین روند های جراحی جهت تخلیه و مردانه سازی سینه در مردان ترنس (FTM) می باشد به گونه اى که همچنان نيز بیش از 80% از جراحی های تخلیه و مردانه سازی سینه توسط Dr. Mosser جراح پلاستیک دارای مدرک بورد ، به این روش انجام می پذیرد.

قدرت این روند در دستیابی به تخت ترین و هموار ترین قفسه سینه ممكن به همراه تغییر کامل موقعیت هاله نسبت به عضله و اسکار (جای برش) افقی ، بی همتا است.

متد برش دبل مناسب اشخاصی است که جثه و پستان های بزرگ تر ، پوست اضافی بیشتر و قدری افتادگی بافت سینه دارند؛ به گونه ای که زاویه زیر پستان کمتر از 90 درجه می باشد.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روند های جراحی مناسب تایپ بدنی و فرم سینه در اشخاص مختلف ، مقاله زیر را مطالعه نمایید :

💠راهنمای انتخاب مناسب ترین روند جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه در ترنس های مرد (FTM) به قلم Dr. Scott Mosser
https://helptranscenter.org/2017/10/29/250/

در این متد ، هاله سینه به صورت پیوند پوستی تغییر موقعیت داده می شود ، لذا این روند با پتانسیل از بین رفتن پیوند پوستی یا کاهش در احساس [هاله و نوک سینه] همراه است.

اسکار (جای برش) های افقی آشکاری بر جای می ماند که اگر چه [با گذر زمان] محو و کمرنگ می شود ، اما به طور کامل ناپدید نمی گردد.

🔲شرح روند جراحی

روند جراحی برش دبل پیش از اتاق عمل شروع می شود ، بدین صورت که سینه شخص قبل از بیهوشی علامت گذاری می شود که جهت انجام جراحی حائز اهمیت است. علامت گذاری موجب می شود تا جراح تشخیص اولیه ای از مکان و همچنین مسیر ایجاد برش ها داشته باشد و متوجه شود که ظاهر و فرم سینه در موقعیتی که شخص بصورت راست قامت مى نشيند ، چگونه خواهد بود.

پس از بیهوشی ، علامت گذاری ها مجددا بررسی می گردد و هاله سینه [با دایره ای به قطر] 22 میلی متر که قطر متوسط هاله مرد سیسجندر می باشد ، علامت گذاری می شود. سپس هاله حذف می شود و موقتا نگاه داشته می شود تا پس از این که پوست اضافه حذف گردید ، مجددا روی سینه پیوند شود.

در صورت لزوم گاهی اوقات در این مرحله در بخش فوقانی و خارجی سینه (ناحیه زیر بغل) لایپوساکشن انجام می پذیرد.

سپس برش ایجاد می شود و بافت پستان تا جای ممکن تخلیه می گردد؛ در عین حال فرم دهی سینه و ایجاد ضخامت یکنواخت چربی در زیر پوست ، بخش فوقانی و خارجی و نواحی احاطه کننده سینه انجام می پذیرد. این بخش از جراحی جهت حصول نتيجه اى یکدست و هموار بسیار حائز اهمیت است و نيازمند توجه و دقت فراوان جراح نسبت به جزئيات مى باشد.

در روند جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل ، پوست سینه با ایجاد دو برش افقی در بخش فوقانی و زیرین عضله پکتورال برش داده می شود (به عضله دست زده نمی شود). پوست به عقب رانده شده و سپس بافت پستان حذف می گردد.

سپس لبه های پوست با دقت فراوان به هم آورده می شود و با استفاده از بخیه های جذبی بخیه می گردد؛ بخیه های جذبی از بیرون قابل مشاهده نمی باشند.

در این زمان موقعیت مکانی دلخواه هاله و نوک سینه با توجه به فرم بدن و همچنین شکل و موقعیت عضلات سینه تعیین می گردد. این روندی ست که جراح باید در آن قدری دانش و قدری درک هنرى خويش را بکار ببرد.

پس از تعیین موقعیت دلخواه هاله و نوک سینه ، یک مرتبه دیگر پوست سینه با [دایره ای به قطر] 22 میلی متر به اندازه سایز هاله علامت گذاری می شود ، لایه خارجی پوست حذف می گردد و پیوند نوک سینه که [پیش تر] رها شده بود و جهت پیوند آماده گردیده بود ، بر روی این ناحیه قرار داده می شود.

پیوند های پوستی هاله و نوک سینه توسط بخيه هايى حفاظت مى گردند كه در نهايت پانسمان خارجی Bolster را در جاى خود نگاه مى دارند. بخیه های اضافی در خارج از پیوند پوستی جهت حفظ پیوند در جايگاه خود مورد استفاده می گیرند و پس از آن پانسمان Bolster قرار داده می شود.

استفاده از پانسمان های Bolster جهت حفاظت از پیوند پوستی در جايگاه خود ، در چند روز بحرانى نخست پس از جراحی دريافت پيوند پوستى ، ضروری است.

در اکثریت اشخاصی که جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه خود را به روش برش دبل توسط Dr. Mosser انجام می دهند ، از درین پس از جراحی استفاده نمی شود.

در صورتی که درین پس از جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل مورد استفاده قرار گیرد ، درين ها از خارجی ترين بخش برش خارج می گردند و لذا دردناک نخواهند بود و اسکار (جای برش) بیشتری [بر روی بدن شخص] به وجود نخواهند آورد.

اگر پوست اضافی به میزان بسیاری در ناحیه [مرکز و میان دو سینه] وجود داشته باشد ، از جمله انتخاب هایی که می توان در روند برش دبل انجام داد اتصال برش ها در مرکز می باشد؛ انجام این اقدام در صورت ضرورت ، به جلوگیری از آویزان شدن یا ناهمواری پوست در این ناحیه کمک می کند و در عوض نتیجه و فرم دهى یک دست و همواری را موجب می شود.

در بعضی از اشخاصی که در ناحیه خارجی سینه (زیر بغل) دارای مقادیر قابل توجهی از پوست و بافت پستان اضافی می باشند ، در صورت لزوم با گسترش جانبی برش ها ، پوست و چربی اضافی در بخش خارجی سینه (زیر بغل) حذف می گردد؛ پوست و بافت پستان اضافی در ناحیه خارجی سینه (زیر بغل) ممکن است این اشخاص را در معرض ریسک بالاتر ایجاد برآمدگی در ناحیه زیر بغل پس از جراحی – که اغلب گوشواره (Dog ear) نامیده می شود – قرار دهد.

🔲پیوند های پوستی در روند برش دبل

باور نادرست رایجی که در خصوص پیوند های پوستی در روند برش دبل وجود دارد ، این است که این پیوند ها ضعیف بوده و احتمال شکست و از بين رفتن آن ها بسيار است. این مسئله {شکست و از بین روند پیوند پوستی هاله و نیپل} در تجربیات دکتر Mosser فوق العاده نادر است. در کمتر از 4% از پیوند های پوستی ، بخش قابل توجهی از پیوند از بین می رود ، و در تجربیات دکتر Mosser در تابستان سال 2016 هرگز پیوند نیپل آزاد به طور کامل از بین نرفته است. اگر چه این احتمالی است که باید مدنظر قرار داده شود.

نکته مثبتی که در استفاده از پیوند های پوستی وجود دارد ، این است که جراح قادر به تعیین و اصلاح موقعیت مکانی هاله و نوک سینه خواهد بود. موقعیت مکانی هاله و نوک سینه در سطحی بسیار دقيق و متقارن و در جایگاهی صحیح نسبت به عضله سینه تعیین می گردد ، لذا با افزایش توسعه عضلانی ، سینه همچنان ظاهر مردانه خود را حفظ خواهد نمود.

🔲احساس نوک سینه

در بعضی از انواع تکنیک های جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه ، از بین رفتن احساس نوک سینه پی آمد احتمالی جراحی خواهد بود. اگر چه در تکنیک های دکتر Mosser تعداد قابل توجهی از پایانه های عصبی حفظ می گردد و دکتر Mosser [این پایانه های عصبی را] به عصب حسی از طریق مواد پیوند پوستی متصل می کند.

در اکثریت اشخاص ، سطح احساس نوک سینه پس از جراحی مشابه با احساسی است که پیش از جراحی با خراشیدن پوست بخش فوقانی قفسه سینه با یک انگشت ، ایجاد می شده است.

احساس پوستی نرمال حفظ می گردد ، اما این احساس همانند احساس بسیار بالای نوک سینه که ممکن است پیش از جراحی وجود داشته باشد ، نخواهد بود.

اگر شخصی به سطح بالای حساسیت نوک سینه قبل از جراحی وابستگی بسيارى داشته باشد ، بهتر است که روند T معکوس یا سوراخ دکمه (Buttonhole) را به عنوان روند های جراحى جایگزین مدنظر قرار دهد.

🔲تخت شدن سینه

روند برش دبل قدرتمند ترین روند در دستیابی به سینه ای با بیشترین میزان تختی و استحکام می باشد. مزیت دیگر این متد ، بیش ترین میزان توانایی جراح در تعیین [خطوط و جايگاه] برش افقی می باشد. در صورتی که هر کدام از پی آمد های فوق برایتان در اولویت است ، روند برش دبل انتخاب خوبی برای شما ست.

🔲اجتناب از برش افقی

در اکثریت اشخاصی که داراى بافت سینه به میزان متوسط تا بزرگ مى باشند ، حذف پوست به میزان قابل توجهی ضروری است؛ لذا ایجاد برش افقی اجتناب ناپذیر خواهد بود.
اما اشخاصی که دارای بافت سینه اندک یا پوست بسیار کشسان و بدون هیچگونه افتادگی و آویزان شدن پستان هستند ، می توانند روش برش سوراخ کلید (Keyhole) یا دور هاله (Periareolar) را مدنظر قرار دهند.

🔰جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل معمولا یک روند سرپایی است که سه الی چهار ساعت به طول می انجامد. این روند تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد.

در نهایت ، دلیل آن که برش دبل سربلند از آزمون زمان بیرون آمده است ، این است که روندی آزموده شده و قابل اعتماد جهت دستیابی به سینه اى مردانه است که دارای نقاط ضعف اندک و قابل پیش بینی می باشد.

[هنگام تصمیم گیری] بسیار حائز اهمیت است که تعادل های [میان نقاط قوت و ضعف] این روند را مدنظر قرار دهید و آگاه باشید که نرخ رضایتمندی پس از جراحی تخلیه و مردانه سازی سینه به روش برش دبل فوق العاده بالا است.

🔹مزایای روند برش دبل
ایجاد دو برش به جای سه برش (در مقایسه با روند T معکوس)

🔸معایب روند برش دبل
احساس کمتر در هاله و نوک سینه
ریسک عفونت یا از بین رفتن پیوند

◾️مسائلی که باید با پزشک جراح خود مطرح نمایید :
خطوط و جايگاه برش جراحی (برش مستقیم یا منحنی شکل)
اندازه و جايگاه هاله و نوک سینه

🔻مراجع:
https://www.genderconfirmation.com
http://www.topsurgery.net

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2017 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved

دسته‌ها:عمل تخلیه سینه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s