1

تجربه جراحی واژینوپلاستی به روش سیگموئید کولون {روش روده ای} توسط Dr. Preecha و Dr. Sutin Khobunsongserm در انستیتو زیبایی پریچا (PAI) در بانکوک تایلند ، سال 2016 + تصاویر

مترجم: سعید.ش

عمل جراحی خود را در انستیتوی PAI توسط Dr. Preecha و Dr. Sutin در بانکوک تایلند انجام دادم. دکتر پریچا استاد اکثریت جراحان تایلند بوده است و پیشرو در زمینه جراحی تغییرجنس با بیش از 30 سال تجربه می باشد.

بابت همه چیز بسیار خوشحال هستم ، [تجربه ای که داشتم] شگفت انگیز بود. مردم تایلند بسیار دوست داشتنی هستند ، بیمارستان (Piyavate hospital) بسیار خوب و با کیفیت بود ، تیم پرستاران بسیار بسیار دوست داشتنی بودند ، راننده و تمامی تیم PAI تمام وقت مرا حمایت می کردند.

با وجود این که مدت زمان اندکی از جراحی ام می گذرد اما از نتیجه جراحی واژینوپلاستی سیگموئید کولون {روده ای} خود بسیار خوشحال هستم. عمق واژن 21 سانتی متر است و ظاهر خارجی واژن بسیار طبیعی و از هر لحاظ عالی است.

جراحی واژینوپلاستی بسیار دشوار و بزرگ است ، روند ریکاوری به خوبی پیش می رود اما آسان نیست. احساس خوبی دارم اما نه به اندازه ای که بتوانم خارج از خانه به دیسکو بروم یا این که زندگی نرمال خود را شروع کنم. روند بهبودی بسیار آهسته پیش می رود و جراحی تغییرجنس به روش کولون واقعا دشوار است و جراحی آسانی نیست.
اما به هر حال بسیار خوشحال هستم و هیچ گونه عوارضی ندارم. همه چیز بطور طبیعی و همانطور که انتظار می رفت ، پیش می رود.

من Dr. Preecha/ Dr. Sutin را به همه توصیه می کنم و بسیار خوشحال هستم.

هزینه جراحی 11,671 یورو می باشد.

✳️یک ماه پس از جراحی

دچار عفونت مثانه شدم که با مصرف دارو درمان گردید.
به کشور سوئیس ، محل سکونت خود بازگشتم. همه چیز خوب است و مشکلات حادی وجود ندارد.

امروز چند آزمایش انجام خواهم داد تا مطمئن شوم که اوضاع درون بدنم [از جمله] مثانه ، رکتوم و کولون رو به راه است (من نسبت به بدن خود دچار پارانویا هستم). آزمایش CTC نیز با اختلاف چند ساعت انجام خواهم داد.

من شخص حساسی هستم اما دردی ندارم و به جز جهت [درمان] عفونت مثانه ام در روز های اخیر ، دیگر دارو و آنتی بیوتیک مصرف نمی کنم.

هنگامی که دیلاته انجام می دهم احساس ناراحتی و درد متوسط دارم. از دیلاتور شماره دو استفاده می کنم. من واقعا مجبور نیستم که همانند اشخاصی که جراحی خود را به روش وارونه سازی پوست آلت مردانه {روش پوستی} انجام داده اند دیلاته انجام دهم. تنها دو مرتبه در روز دیلاته انجام می دهم.

✳️نتیجه جراحی پس از شش ماه

من بسیار خوشحال هستم اما نه بطور 100%. مجددا جهت ترمیم نواقص کوچک [ظاهر] خارجی و بهبود نتیجه باز خواهم گشت ، اما بازگشت من به این دلیل نیست که انجام جراحی ترمیمی ضروری ست ، بلکه برای من بشخصه مهم است که در این خصوص مطمئن شوم. اما بطور کلی بسیار خوشحال هستم.

دیگر دیلاته انجام نمی دهم. [البته] منظورم این است که بصورت روزانه دیلاته انجام نمی دهم. عمق واژن به همان اندازه اول است. [واژن] خود روان سازی می شود اما گاهی اوقات نیاز داریم که علاوه بر روان سازی طبیعی [واژن] ، از ژل نیز استفاده کنیم. عمیقا راضی هستم و از تیم PAI متشکرم.

[درون کانال واژن] احساس جنسی وجود ندارد. [احساس جنسی] در کلیتوریس موجود است و هدف [از انجام جراحی واژینوپلاستی] کسب لذت نیست بلکه این است که زنی در بدن صحیح و مناسب خود باشیم. بسیاری از ما و برای مثال خودم خواستار یک واژن هستیم نه کسب لذت و [بدین منظور] ریسک می کنیم.

من هرگز نشنیده ام که زنان [ترنسجندر پس از جراحی واژینوپلاستی] در کانال واژن خود احساس جنسی داشته باشند. احساس جنسی هنگامی ایجاد می گردد که از سر آلت تناسلی مردانه آن ها کلیتوریس ساخته شود.
اگر شخصی علاقه مند است که در این خصوص کسب اطلاع نماید ، بهتر است منابع موجود در اینترنت را مطالعه نماید و با پزشک مشورت کند تا ایشان این مسئله را شفاف سازی نمایند.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Dr. Preecha و Dr. Sutin Khobunsongserm ، به آدرس زیر مراجعه نمایید :
http://pai.co.th

⚠️ توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.
https://helptranssrs.wordpress.com/2017/11/12/59/

🔵جهت مشاهده تصاویر جراحی تغییرجنس، کد زیر را در وبلاگ وارد نمایید.
✅کد رمز برای تماشای تصاویر 
‏helptranscenter

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
https://www.realself.com

Copyright © 2017 مترجم(سعید.ش) https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved