Biography (1) - Copy
اولین پوستر فیلم «بیوگرافی»

اولین تیزر فیلم سینمایی «بیوگرافی» درباره زندگی ترنس‌ها در ایران به کارگردانی فاطمه ثقفی ،اکران در سینماهای گروه هنر و تجربه

این فیلم تابستان سال گذشته با فیلمنامه‌ای از امیرحسین ثقفی مقابل دوربین رفته و روایت یک روز از زندگی آدم هایی در گوشه ای از شهر است که برای رهایی از زخم های کهنه خود می جنگند، زخم راحله اما شبیه زخم دیگران نیست.

کارگردان در بخشی از یادداشت خود درباره فیلم چنین نوشته است:  قضاوت نکنیم! بلاتکلیفی و جستجوی هویت فردی، دردی به غایت بزرگ است. درد بر درد نگذارید و به تماشای تنها بخشی از دغدغه های ترنس ها، در بیوگرافی بنشینید.

«بیوگرافی» نخستین ساخته بلند فاطمه ثقفی در گروه هنر و تجربه در جشنواره فیلم فجر به نمایش گذاشته می‌شود.

Biography (2) - Copy
رونمایی از دومین پوستر «بیوگرافی»

این فیلم با فیلمنامه‌ای از امیرحسین ثقفی مقابل دوربین رفته است و روایتگر زندگی یک روز از خانواده حاشیه نشین شهر تهران است که هر کدام با مشکلاتی دست به گریبان هستند و برای رهایی می‌جنگند…

فیلم سینمایی «بیوگرافی» به‌سادگی زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که هر کدام از اعضای آن برای رهایی از مشکل به فکر مطامع خود است.

Biography (4) - Copy
نگاهی به فیلم بیوگرافی

در این فیلم ما با ناهنجاری‌های مختلفی اعم از اعتیاد، فروش مواد مخدر، دزدی، فقر، فحشا و غیره مواجه هستیم. اما نکته‌ای که در این فیلم به نظر نگارنده بیشتر مورد توجه است، «امر ازهم‌پاشیدگی» است. این فیلم به طرز ملموسی ازهم‌پاشیدگی رفتاری، اخلاقی و اجتماعی را به‌وضوح و آشکارا نشان می‌دهد.

«امر ازهم‌پاشیدگی» را باید در کانون «بیوگرافی» جست و آن حضور راحله (بازیگر اصلی) و مواجهه او با برادر دوجنسیتی‌اش است. او برای کمک به این برادر تا مرز قربانی شدن نیز پیش می‌رود.

Biography (3) - Copy
به تماشای تنها بخشی از دغدغه های ترنس ها، در بیوگرافی بنشینید

منبع: ماهنامه هنر و تجربه