1

داستان مادر یک ترنس مرد از آشکارسازی فرزندش تا پذیرش و حمایت وی

مترجم: سعید.ش

پیش از آن که فرزندمان به عنوان ترنس برایمان آشکارسازی نماید ، می دانستیم که مسئله ای او را عمیقا آزار می دهد ، اما تلاش هایمان جهت کشف علت آن با مقاومت مواجه می شد.

هنگامی که فرزندمان در نهایت گفت «مادر ، مسئله ای است که باید آن را با شما در میان بگذارم …» ، زندگیمان برای همیشه رو به بهبودی تغییر یافت.

اوایل [که به تازگی به ترنس بودن فرزند خود پی برده بودیم] دوران سختی را پشت سر گذاشتیم. پیش از آن که دیگران را از ترنس بودن فرزندمان باخبر نماییم ، باید خود را آموزش می دادیم ، و پرسش سوالات از پسرمان بدون تجاوز به حریم شخصی و خصوصی وی کار آسانی نبود.

ما سایر پدر و مادر هایی را که [فرزند ترنس داشتند] و مسیری مشابه با راهی که ما در آن قدم نهاده بودیم را طی کرده بودند ، نمی شناختیم.

در روز های نخستی که باید خانواده و دوستانمان را از ترنس بودن فرزندمان آگاه می ساختیم ، شعار من این بود که «ترنس بودن فرزندمان فقط و فقط به خودش مربوط است ، ترنس بودن فرزندمان فقط و فقط به خودش مربوط است ، ترنس بودن فرزندمان فقط و فقط به خودش مربوط است.»

به مروز زمان که شاهد زندگی شاد ، سرشار از امید و اطمینان پسرمان بودم ، اضطراب و ترسی که برای او احساس می نمودم جای خود را به احساسی لبریز از سرور و شادی داد.

با این وجود که می دانم ممکن است پسرم با دشواری هایی (اعم از تبعیض در مسکن و محل کار ، موانع پزشکی ، قانونی و …) مواجه شود ، اما بدون شک می دانم این حجم از اطمینان و شادی که او با اجازه و تشویق در آن جهت که بتواند خود واقعی خویش باشد کسب نموده است ، به تمامی سختی ها و دشواری های احتمالی آینده می ارزد.

پسرمان بسیار شجاع است و ما به عنوان پدر و مادر وی افتخار می کنیم که او به ما اعتماد کرد ، ما را بسیار محترم شمرد و کشف حقیقت خویش را با ما در میان نهاد.

ما عمیقا قدردان دوستان پسرمان هستیم که در آن زمان که وی می پنداشت شاید هیچگاه پدر و مادرش [ترنس بودن وی] را نپذیرند ، او را دوست داشتند ، پذیرفتند و تشویق کردند.

ما به تمامی اشخاصی که [گفته های ما را] می شنوند ، می گوییم که پسرمان همان هدیه ای است که همیشه بوده است؛ تنها در کاغذ کادویی متفاوت پیچیده شده بود.

– با افتخار؛ مادر یک ترنس مرد

مترجم: سعید.ش
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org
مرجع:
http://www.ctys.org/

Copyright © 2017 – 2018 سعید.ش https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved