1

✅پرسش و پاسخ در شبکه هلپ ترنس سنتر – گروه آموزشی هلپ اف تو ام (مارچ 2017 – اسفند ۱۳۹۶)

⭕️موضوع: تجربه جراحی فالوپلاستی ران پا در کشور هلند
⚠️هویت کاربران محفوظ است و برای حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن کاربران، برخی جزییات حذف و یا تغییر داده شده است.

👤د می نویسد:✍️
من برای جراحی تغییر جنسیت از روش فالو پلاستیک، از ران پا استفاده کردم.یعنی از ران پای من گوشت، پوست، رگ های خونی و عصبی برداشت کرده و روی کلیتوریس که در اثر هورمون درمانی بزرگ شده بود، پیوند زده و یک آلت تناسلی به اندازه مرد طبیعی درست کردند. حس دارد.
3ماه طول کشید تا زخم پای من خوب شد. درد زیادی نداشتم و حس مرد بودن خیلی خوبی دارم.

👤س می نویسد:✍️
سلام ببخشید شما ایران این جراحیو انجام دادین؟

👤د می نویسد:✍️
نه هلند

👤ع می نویسد:✍️
سلام میشه هزینه شم بگید

👤د می نویسد:✍️
هزینه 5500 € شد که همه را بیمه پرداخت کرده

👤خ می نویسد:✍️
کیفیت عمل دراونجاچطوره

👤د می نویسد:✍️
من از جراحی خودم راضی هستم

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
جراحی در چند مرحله انجام شد؟! شما چه مراحلی را انجام دادید و چه مراحلی را در اینده در پیش رو دارید؟! فاصله انجام هرمرحله چقدر است ؟!
چه مدت و چقدر هزینه برای الکترولیز پرداخت کردید و چه نواحی را الکترولیز کردید؟ ایا هزینه لیزر تحت پوشش بیمه بود؟!

👤د می نویسد:✍️
من جراحی تخلیه سینه و رحم را ایران انجام دادم و سریع آمدم بیرون، بعد از چهار سال که همه چی آماده شد جراحی فالو انجام دادم. البته جراحی بیضه ها هنوز مانده است. یکبار لیزر برای جراحی خودشان انجام دادن، ولی در ادامه خودم باید لیزر کنم از هزینه خودم. یک هفته بیمارستان بستری شدم. رسیدگی تو بیمارستان عالی بود.

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
در عمل فالوپلاستی
اسم جراحتان و اسم بیمارستان و شهر لطفا.
چه مدت در بیمارستان بستری بودید ؟
طول دوره ریکاوری برای بازگشت به زندگی عادی چقدر بود؟
چه مدت از جراحتیان میگذارد؟
دقیقا چه اقداماتی رادر این مرحله از جراحی انجام دادید؟!
ایا دچار عوارض جانبی شدید؟ اگر بله لطفا توضیح دهید؟
مدت زمانی که در لیست انتظار جراحی بودید چقدر بود؟!
ایا نیاز به نامه یا تاییده ای از پزشک برای جراحی داشتید؟!

👤د می نویسد:✍️
عوارضی که داشت برا من خوب چون عصب بر می دارن اون تیکه ای که اعصابو برداشتن از روی پا بیحس هستش و همیشه دائمی روم هست میمونه بهم. ولی مثلا عوارض عفونت و این چیزا نداشتم ، تقریبا هم چهار سال طول کشید تا نوبت دادن چون یک سری خودم شرایطم آماده نبود از لحاظ وزنو اینا ، خیلی شرایط مهم بود که آماده کنم ، طول کشید. بعد خوب هلند هم نامه بازی و کاغذ بازی خیلی داره ، تا بخوان نامه بدن و بیان و همه این کارارو بکنن زمان میبره.

اینجا هلند یه رابطی هست بین مریض و تیم پزشکی که بیشتر روانپزشکه ، روانپزشک مخصوص ترنسجندر هستش ، جندر خروب بهشون میگن. و حرفای مریضو میشنون به گروه پزشکی انتقال میدن ، معمولا هم از اون طرف به ما. و میگن که آره اینجوریه شرایطتونو آمادمون میکنن بعد از هورمون درمانی و این چیزا ، اون هستش که بعد انجام میدن برامون جراحی رو.

سه ماه طول کشید تا زخم پای من خوب شد ، خوب در اثر سه ماه که نمیتونستم خوب راه برم ، زانوی من یکم خشک شده بود و فشار راه رفتن روی پای سمت چپم بود که خوب اینا تا راه بیفته دقیقا یه شیش ماهی طول کشید تا من تونستم مث آدم راه برم به قولی. ولی در کل راضیم از نحوه جراحیم ، وقتی خودمو میبینم خیلی حس مرد بودن خیلی خوبی بهم میده و همه هم میگن حس نداری در صورتی که من حس خیلی خوبی دارم ، هم راحت ارضا میشم ، هم راحت میتونم رابطمو برقرار بکنم. یکم سخت هست باید یه میله ای بذارن برای این که بلند بشه ، یه میله ای مث حالت میله قلاب بافیه سایزش و اندازش که فنریه ، که وقتی برای بلند شدن کمک میکنه ، ولی اونو باید از جیب هزینه کنیم که خود اون از 6000 یورو تا 10,000 یورو قیمتشه که من نذاشتم ، انتخاب نکردم. و برای ایستاده ادرار کردن هم به من گفتن که بخوام ایستاده ادرار بکنم این عفونت ها هست ، درصد عفونتش بالاست ، گرفتگیش بالاست ، منم دیدم خوب تا بحال نشستم برا ادرار برا چی خوب دردسر درست کنم. سن من به سمت جوونی نمیره که بخواد خوب توش ساخته و پرداخته بشه ، میره به سمت پیری حوصله دردسر مشکلات اون شکلی رو ندارم ، اینه که نخواستم. مابین دو تا بیضه همونجایی که قبلا بوده یه سوراخی هست که برای خروج ادرار گذاشتن.

👤ع می نویسد:✍️
میشه اسم دکترتونو سایتشو بگید.ممنون

👤د می نویسد:✍️
Dr. M.B. Bouman
Specialisatie: reconstructieve-, micro- en genderchirurgie
https://www.vumc.nl/afdelingen/plastische-chirurgie/Medewerkers/Chirurgen/20743743/

دو بیمارستان ویژه جراحی تغییر جنسیت در هلند :
بیمارستان Vumc در آمستردام
Www.vumc.nl
Genderteam Vumc
Amsterdam
بیمارستان Umcg در Groningen( خرونینگن)
Www.umcg.nl
Genderteam Umcg

🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2017 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved