1

2

مصاحبه – نارضایتی از عمل تخلیه سینه و چهار بار جراحی ترمیمی توسط دکتر اسکویی سال 1386 و تجربه پناهندگی از طریق ترکیه

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

سلام دوست عزیز ممنون از زحمات و دلسوزی بی منفعت شما برای ترنس ها، الان مطالبی توی چنل شما در مورد دکتر اسکویی خوندم از بعضی تعریف و تمجدیدهای کورکورانه بعضی که هنوز عمل نکردن واقعا متاثر شدم.

من حدود 9 سال پیش تخلیه سینه و رحم پیش اسکویی انجام دادم اول که هزینه بالایی می گیره با توجه به اینکه سینه من کوچیک بود حدود سایز 65 یا 70. از دور هاله انجام داد ولی چهار بار عمل ترمیمی کردم و در نهایت هم با کلی ورزش و گذشت نه سال زمان میتونم بگم اونقدر افتضاحه که روم نمیشه جایی لخت بشم.

در ضمن تخلیه رحم و تخمدان هم یک خط بخیه بد زیرشکمم انداخته و خیلی بد بخیه زد.

در مورد اخلاق و رفتار هم باید بگم که اولش خیلی خوب و مهربون دون می پاشه به محض اینکه تیغ زد، صد و هشتاد درجه برمی گرده و اصلا جواب درستی نمیده و خیلی پرخاشگر و بی ادب میشه.

من نه سال پیش حدود شش میلیون واسه یه عمل ساده تخلیه رحم تخمدان و سینه پرداخت کردم ، کلی هم عذاب کشیدم و بجز عمل اصلی سه بار هم عمل ترمیمی انجام داد.

باید بگم که بعد 9 سال و چهار بار عمل ترمیمی و مبلغ حدود شش میلیون تومن. در ضمن سنم هم بالا نیست که بگم بدنم پیر بود موقع عمل 23 سال داشتم و الان 32 سال. در ضمن کلی هم ورزش و پرس سینه میزنم. انگار کلا عضله سینه نابود شده.

⚫️محمد بهامین آسمانی: هر بار چقدر هزینه عمل ترمیمی برای سینه پرداخت کردید؟ عمل تان با بی حسی یا بی هوشی و در کجا صورت گرفت؟!

⚪️یکبار بیهوشی کامل گرفتم و تخلیه رحم تخمدان و سینه انجام شد. بعد سه ماه بعدش محداد با بیهوشی پوست اضافه گرفت و بعد دوباره به فاصله سه سال دو بار عمل ترمیم و رتوش انجام داد.

بابت عمل اصلی چهار میلیون و نیم گرفت و سه باری که ترمیمی انجام داد هر بار حدود پانصدهزار تومن.

⚫️محمد بهامین آسمانی: هر مرحله جراحی مربوط به چه سال هایی است و اسم بیمارستانی که جراحی ها صورت گرفت چیست؟!

⚪️کلینیک سینا شمیران سال 86
عمل ترمیمی اول همان سال 86 سه ماه بعد از عمل اصلی
عمل ترمیمی دوم سال 87
عمل ترمیمی سوم و در واقع چهارم سال 89

حتی دوساله پیش که مشکل چسبندگی داشتم توی مطب با بی حسی موضعی جدا کرد و البته که دوباره چسبندگی ایجاد شده.
خود دکتر اسکویی گفت دیگه هیچ کاری نمیشه کرد مگر تزریق چربی که اونم بعد یه مدت برمیگرده😢

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا بعد از 9 سال ترنزیشن و انجام عمل تغییرجنس و زندگی در جنس دلخواه، رضایت و احساس شادی دارید؟!
آیا هرگز حساس پشیمانی از عمل به شما دست داده است؟!
آیا اگر به گذشته برگردید بازهم عمل تغییرجنس انجام می دهید و چرا؟!

⚪️صد درصد راضی هستم. هیچوقت پشیمان نشدم فقط ایکاش زودتر هم عمل کرده بودم. اگر صدبار دیگه هم اینجوری متولد بشم بازهم عمل میکنم اما پیش دکتر خوب. از نفس عمل خیلی خیلی راضیم اما از انتخاب دکتر اصلا.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا پیامی برای جامعه ترنس دارید؟!

⚪️اول اینکه سعی در فریب خود یا خانواده و یا روانشناس نکنن و اگر واقعا ترنس نیستند مثلا همجنسگرا هستند به هیچ عنوان حتی به جراحی فکر نکنن.

بعضی فقط به خاطر یک رابطه عاطفی یا تحت تاثیر مراوده با ترنسهای دیگر به فکر عمل میفتند که بعدها پشیمانی به بار میآورد.

شتابزده و عجولانه اقدام به جراحی نکنن و خیلی خیلی در مورد پزشک جراح تحقیق کنن و گول چرب زبانی یا دک و پز ظاهر مطب دکتر و یا تبلیغ سودجویانه بعضی ترنسها که به برخی دکترها وصل هستند نخورند.

به نظر من هورمون تراپی و عمل تخلیه و اقدامات اولیه انجام شود ولی عمل اصلی آلت تناسلی حتی اگر چند سال با تاخیر هم انجام شود بهتر است که از لحاظ مالی و متد جراحی نزد یک پزشک حاذق و چه بهتر که خارج از ایران انجام شود.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا مایل هستید در خصوص مهاجرت تان به ترکیه و دلایل این تصمیم بنویسید؟!

⚪️اگر کسی در ایران از لحاظ اجتماعی و مالی و شغلی موقعیت مناسبی دارد ، حتی یک لحظه هم به مهاجرت از طریق ترکیه و پناهندگی فکر نکند.

چیزی که تجربه و آشنایی با تعداد زیادی از ترنسهای ام تو اف و اف تو ام به من ثابت شده این است که متاسفانه خیلی از همجنسگرایان به دلیل جامعه ایران و یا تحت تاثیر یکدیگر تن به جراحی دادند و شدیدا پشیمان هستند

و حتی حرکات و رفتاری از خود نشان دادند که ترنسهای واقعی زیرسئوال رفتند. عاجزانه خواهش میکنم واقع بینانه و با تحقیق کامل و به دور از رویاپردازی اقدام به جراحی کنند.

⚫️محمد بهامین آسمانی: برخی افراد به دنبال پناهندگی از طریق ترکیه هستند، تجربه شما در این مسیر و زندگی در ترکیه چیست؟!

⚪️چند وقتی است که تعداد پناهجویان بسیار زیاد شده و خیلی ها هم که به کیس تقلبی معروفند با ارائه کیس گی یا لزبین آمدند. روال سیر پرونده چندساله شده.

شرایط زندگی در ترکیه خیلی سخته اعم از کار و …. و ممکن است بیشتر از دو تا سه سال در ترکیه بلا تکلیف بمانند و در نهایت کشور سوم هم بهشت برین نیست و مشکلات خاص خود را دارد.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2017 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved