1

✅پرسش و پاسخ در شبکه هلپ ترنس سنتر – گروه آموزشی هلپ اف تو ام (نوامبر 2016 و آپریل 2017 – آبان 1395 و فروردین 1396)

⭕️موضوع: تصمیم‌گیری در خصوص انتخاب بین جراحی متودیوپلاستی و فالوپلاستی جهت ساخت آلت تناسلی مردانه در مردان ترنس (FTM)
⚠️هویت کاربران محفوظ است.

👤ه می نویسد:✍️
اطلاعاتی که شما در سایت گذاشته بودید من اینطور متوجه شدم که عمل فالو پلاستی در ایران خوب انجام نمیشه از دکتر میرو گفته بودید در بلگراد ایا واقعا دکترهای اینجا به خوبی این دکتر نمیتونن این عمل رو انجام بدن؟

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
اجازه بدهید پاسخ سوال شما را با یک سوال بدهم،
خواسته شما از عمل فالوپلاستی چیست؟!

در ایران، عمل افزایش طول لوله ادرار و رد کردن از پنیس و عمل میکروسکوپی اتصال عصب منطقه اهدا کننده فلپ به یکی از اعصاب ناحیه تناسلی انجام نمیشود.
لذا قابلیت ایستاده ادرار کردن و داشتن حس جنسی در پنیس توسط دکترهای ایران ارایه نمیشود.
همین طور اگر عکس های نتایج عمل فالوپلاستی در ایران و خارج را مقایسه کنید، میبینید که تکنیکی که برای عمل ساخت کلاهک سر پنیس، در کشورهای خارجی انجام میشود ، در ایران انجام نمیشود و ظاهر طبیعی ندارد.

عمل فالوپلاستی با تکنیک های مختلف بسیاری ارایه میشود، هر تکنیک شرایط، عوارض و نتیجه ظاهری مربوط به خودش را دارد.
هر فرد و بدنی منحصر به فرد است.
هر کسی براساس جدول ترجیحات ، نیازها ، اولویت ها و معیارهایی که دارد، پزشک و تکنیکی را بر میگزیند.

مثلا اگر فردی هزینه جراحی در خارج را ندارد و مایل به انجام فالوپلاستی در ایران است، براساس تحقیق، بررسی حدول ترجیحات و نیازهای شخصی، پزشکی را برمیگزیند.

مثلا شاید قابلیت ایستاده ادرار کردن یا حس جنسی برای فردی اصلا یک گزینه مورد نیاز نباشد.

یا شاید برای فردی تنها داشتن الت یا ظاهر تناسلی مردانه مورد نظر باشد.

توصیه میکنم با پزشکان ایرانی که عمل فالوپلاستی را با تکنیک های مختلف ارایه میکنند ملاقات های داشته باشید و قبل از ملاقات با دکتر، با مطالعه مقالات علمی و آموزشی ترجمه، نوشته و گرداوری شده در سایت هلپ ترنس سنتر و کانال های آموزشی شبکه هلپ و کسب اگاهی های لازم، لیستی از سوالات مهمی که باید هنگام ملاقات با پزشک پرسیده شود را تهیه نمایید تا بتوانید با طرح پرسش های مهم و کلیدی، و مقایسه پاسخ هایی که از پزشکان مختلف دریافت می نمایید، بهترین انتخابی که میتواند برایتان موجود باشد را اتخاذ نمایید.

پزشکانی که در ایران عمل فالوپلاستی را ارایه میکنند:
دکتر اخوندی نسب / دکتر افشاریان / دکتر سخایی / دکتر فتحی / دکتر شاهمرادی / دکتر فروتن / و نیز دستیار یا دانش آموزان برخی از پزشکان فوق هستند.

از اعضای گروه خواهش میکنم محبت کرده و تجربیات و دیدگاهای خودشان را برای کمک به یکدیگر به اشتراک بگذارند. پیشاپیش از زمان و کمک شما سپاسگزارم🙏🌺

👤ه می نویسد:✍️
هدف من از این عمل برای ازدواج و رضایت جنسیه ولی با توضیحاتی که شما دادین چنین چیزی امکان پذیر نیست بنظرم همون عمل متو رو انجام بدیم بهتره این دکترهایی که شما نام بردید عمل متو رو هم انجام میدن

💢🔴ادمین امیر می نویسد:🖊
دوست عزیز من از جمله اون افردای هستم که متاسفانه هزینه خارج رفتن رو نخواهم داشت و قصد فالو دارم و مسلما مجبورم از بین دکترهای که اقای آسمانی نام بردند یک نفر رو انتخاب کنم که ترجیح من یا دکتر افشاریان خواهد بود یا سخایی.که تصمیم گرفتم حتما ملاقاتی با هر دو دکتر داشته باشم انتظاراتم رو بهشون بگم .چون من فقط شکل آلت برام مهمه.ایستاده ادرار کردن برام مهم نیست.اگر شما هم شرایط رفتن به خارج رو ندارین حتما حتما با خود دکتر ملاقات کنین و صرفا به مصاحبها و عکس ها بسنده نکین ،چون سلیقه و نیازهای شما با بقیه متفاوت خواهد بود.امکان داره یک نفر با عمل فلان دکتر بسیاااار راضی باشه ولی یک نفر دیگه همون عمل و همون نتیجه براش فاجعه باشه.

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
با عمل متودئوپلاستی امکان دخول جنسی به دلیل کوچکی پنیس وجود ندارد.
در عمل فالوپلاستی در ایران میتوانید با قرار دادن پنایل ایمپلنت ، دخول جنسی داشته باشید و شما نیز به دلیل وجود کلیتوریس در زیر الت به ارگاسم و کسب لذت جنسی میرسید.

دکترهایی که در ایران عمل متودئوپلاستی میکنند شامل:
دکتر کهن زاد / دکتر توکلی / دکتر افشاریان / دکتر سخایی / دکتر میرجلالی (که اصلا ایشان را توصیه نمی کنم) هستند.

👤ه می نویسد:✍️
اگر سوالی میپرسم دوست دارم اطلاعات کسب کنم وباتوجه به اطلاعات داده شده یه تصمیم درست بگیرم سوالم اینه میشه عمل متو رو انجام داد و برای رابطه جنسی از پروتز الت استفاده کرد؟ چون عمل فالو خیلی موفقیت امیز نیست به ریسکش نمی ارزه

💢🔴ادمین امیر می نویسد:🖊
بله اگر خودتون و شریک جنسیتون مشکلی با پروتز نداشته باشین،چرا که نه

👤ع می نویسد:✍️
با سلام به همه ی دوستان خوبم. و همچنین عرض سلام خدمت عزیزانی که صمیمانه و باخلوص نیت پیوسته درتلاشند تا کاملترین و بروزترین اطلاعات را در اختیار من و دوستانم قرار دهند.آقای بهامین بزرگوار، آقای علیسام عزیز و همچنین آقاسعید گل. سپاس بی پایان از اینهمه محبت و ایثار شما… آرزوی سلامتی و آرامش، کمترین کاری ست که از عهده ی این حقیر برمی آید دربرابر بزرگی شما…
خدمت بزرگواران عارضم که بنده تا به الان برای عمل آخر،تصمیم به متو داشتم و تا حدودی پیگیر روشها و پزشکان متبحر در این زمینه بوده ام. اما این اواخر که باید بصورت خیلی خیلی جدی در مورد این مهم،فکرکنم و تصمیم گیری و اقدام کنم، مواردی ذهنم را به سمت عمل فالو، سوق داد و باعث شد جدی تر به آن فکر کنم..( مواردی از این قبیل که اگر در متو نتوان دخول داشت و سایز آن نیز بسیارکوچک و نسبت به سایز آلت طبیعی مردان غیرترنس، بسیارکوچک و(به نسبت) غیرطبیعی ست، پس با این تعابیر، مامجبور خواهیم بود که پیوسته پروتز زیرشلوار و پروتزسکس همراه داشته باشیم و همچنین درجمع مردان غیرترنس نیز نمیتوان به راحتی لباس عوض کرد واز این قبیل موارد….)
بنده مقالات مختلفی که در کانال قرارداده شده را مطالعه نمودم، لذا مانند همیشه، از شما تقاضای کمک و همفکری دارم.
با توجه به مواردی که دربالا عرض کردم، پس این عمل(متو) نمیتواند رضایت درونی خیلی از ماها را جلب کند(البته این یک نظرکاملا شخصی میباشد و درآن قصد جسارت یاتوهین به عقیده ی کسی نیست) .
حقیقتا بنده قصد دارم به یاری خدا، ان شاء الله خارج کشور عمل کنم. و این، دغدغه ی مرا بیشتر میکند…. . عمل فالو اگر همانگونه که در مقالات مختلف خواندم، بعداز طی مدتی، هم حس لامسه و هم حس جنسی بوجود خواهد آمد(درصورت پیوندعصب کلیتوریس به فلپ) در این صورت میشود اینگونه گفت که فالو تاحدودی بهتر از متو میباشد.(از لحاظ ظاهر و حس جنسی و دخول)
ممنون میشم اگر بزرگواران باتوجه به تجربه ودانشی که دراین زمینه ها دارند، نظرخود را بفرمایند.🌹

💢🔴ادمین محمد بهامین آسمانی می نویسد:🖊
سلام «ع» عزیز!

در ابتدا ممنونم از لطف و محبت شما دوست خوبم و پوزش که به دلیل مشغله فراوان نتوانستم زودتر به شما پاسخ بدهم.

انتخاب عمل بین متودئوپلاستی و فالوپلاستی، یک انتخاب و ترجیح کاملا شخصی است که در آن بد و خوب یا خوب و خوب تر صرفا براساس معیار، نیازها، شرایط زندگی و ملاک های شخصی هر فرد مقیاس تعیین کننده بین این دو تکنیک خواهد بود.

لذا مهم است که بدانیم بد و خوب یا مناسب و نامناسب بین این دوتکنیک وجود ندارد.

هرفردی که پیش روی انتخاب بین این دوتکنیک قرار دارد، لازم است که کاغد و قلمی برداشته و شرایط زندگی خود ، نیازها ، معیارها و توقعات خودش از عمل را روی کاغذ بنویسید.

سپس کسب اگاهی و اطلاعات علمی در خصوص تکنیک های مختلف عمل متودئوپلاستی و فالوپلاستی ، عوارض جانبی هر تکنیک، مطالعه حداقل 100 تجربه افرادی که این عمل ها را به روش و تکنیک های مختلف انجام داده اند و همین طور بررسی حداقل 1000 عکس از نتایج عمل متو و فالو می باشد.

سپس حاصل تحقیقات، مشاهده نتایج هر تکنیک را با خواسته ها، نیازها، معیارها و شرایط زندگی خود مقایسه کند و سپس بررسی کند که برای این شخص کدام عمل و به چه روشی مناسب تر خواهد بود.

در تکنیک متودئوپلاستی کامل که شامل آزاد سازی و کشیدن کلیتوریس، رد کردن لوله ادرار برای ایستاده ادرار کردن، عمل واژینکتومی یا حذف واژن و دوختن دهانه و کاشتن پروتز بیضه است، شما یک پکیج کوچک و جمع و جور خواهید داشت که ظاهر زیبا ، حس جنسی خوب، ولی کوچک خواهید داشت، که امکان دخول جنسی به دلیل سایز کوچک پنیس و عدم سختی لازم برای دخول را نخواهید داشت. چون کلیتوریس با پنیس از نظر سختی در حالت اریکشن متفاوت است. هرچند اگر یکی هم بود، باز به دلیل کوچکی و باریکی الت و همین طور محل قرار گیری و زاویه آن ، امکان دخول جنسی نیست. و برای تعویض لباس، درصورتی که افراد شمارا بببیند، شاهد یک مرد یا الت تناسلی فوق العاده کوچک خواهند بود.

لذا در عمل متودئوپلاستی، شما همچنان برای داشتن دخول جنسی نیاز به بستن پروتز الت تناسلی دارید و همین طور برای ایجاد برجستگی در شلوار نیاز به استفاده از پروتز خوابیده.

در عمل فالوپلاستی کامل که شامل ساختن پنیس، رد کردن لوله ادرار، ساختن کلاهک سر پنیس ، عمل وازینکتومی، اتصال عصب ها برای حس جنسی درون الت، ساختن کیسه و کاشتن پروتز بیضه و در مرحله آخر کاشتن پنایل ایمپلنت یا همان پروتز اریکشن است. شما میتوانید یک الت تناسلی با ظاهر و سایز طبیعی و مناسب برای دخول و رسیدن به ارگاسم را داشته باشید و به یراحتی لخت شدن دوش گرفتن و تعویض لباس در رختکن های مردانه

معابت عمل فالوپلاستی، تعدد مراحل جراحی است که بسته به تکنیک انتخابی متفاوت است، تعویض پروتز اریکشن که مدت زمان ان بسته به انواع مختلف پنایل ایمپلنت متفاوت خواهد بود. همین طور محل برش بسیار بزرگ در چندین نقطه از بدن که تا اخر عمر همراه شما خواهد بود و خوب هرکسی ببنید باید داستانی برای ان تعریف کنید.

اگر همچنان بین این دوتکنیک مردد هستید، میتوانند با عمل متودئوپلاستی این پروسه را آغاز کنند، و اگر بعد از عمل متودئوپلاستی و تجربه زندگی با ان، به اجساس رضایت و مرحله کافی بودن نرسیدند، برای عمل فالوپلاستی اقدام کنند. با توجه به اینکه برخی از عمل های بین متو و فالو یکی است مثل درست کردن کیسه و کاشتن بیضه، و عمل واژینکتومی. لذا در فالوپلاستی عمل های کمتری خواهید داشت.

🔻جهت مطالعه بیشتر:

✳️اگر هزینه عمل هیچ نقشی نداشت دراین حالت متودئوپلاستی یا فالوپلاستی را انتخاب میکنید؟!
https://helptranscenter.org/2015/08/01/156/

✳️اگر عمل متودئوپلاستی انجام دادید و دارای میکرو پنیس (الت تناسلی مردانه کوچک) هستند و مایلید که عمل فالوپلاستی انجام دهید چه اتفاقی برای پنیس متو می افتد؟!
https://helptranscenter.org/2015/11/10/6/

✳️تجربه جراحی متودیوپلاستی توسط Dr. Pierre Brassard در مونترال کانادا – جون 2017 و احساس پشیمانی از انتخاب این روند جراحی + تصاویر
https://helptranscenter.org/2017/08/02/216/

🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 – 2017 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved