1

مصاحبه – تجربه زیسته یک ترنس وستیت و مسیر هویت یابی، حمایت و همدری همسر و بودن در برزخ ابهام و تصمیم همراه با عشق و احساس مسئولیت نسبت به همسر و فرزند

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است و به جهت حفظ حریم خصوصی و امنیت مصاحبه شونده برخی جزییات حذف و یا تغییر داده شده است.

⚪️سلام آقای بهامین، من یه تراجنسیتی از نوع ترنس وستیت هستم که از طریق یکی از دوستان صمیمی ترنسم که اف تو ام هست با شما و کانالاتون اشنا شدم.

اقای بهامین ترنس های وستیت با کیفیت های گوناگون وجود دارن که مشکلشون شدت و ضعف داره.

در بیشتر سایت ها و کانال ها فقط در مورد ترنس سکشوال مطلب مینویسن و امثال بنده که ناخواسته با مشکلمون به دنیا اومدیم به حساب نمی یایم.

من سرگذشت خودمو در صورتی که شما موافق باشین براتون میفرستم تا در یکی از کانال هاتون بزارین.

⚫️محمد بهامین آسمانی: با کمال میل می توانید برایم بنویسید و مایل هستم با شما مصاحبه داشته باشم.

⚪️ممنون که به پیام این حقیر پاسخ دادین. پس با اجازه متن رو براتون میفرستم.
به نام هستی دهنده ذات ها

من یه ترنس وستیت هستم.
یازده ساله بودم احساس کردم که خیلی دوست دارم لباسای خواهرمو بپوشم و بشم اونجوری مثل اون.

یا دخترای فامیل رو که میدیدم لباسای خوشکل و جوراب ها و شلوارهای دخترونه میپوشیدن منم خوشم میومد و دوست داشتم که منم بپوشم

یا اینکه موهای پاهام و دستام که در میومد دوستشون نداشتم و قایمکی با تیغ میزدمشون و به سن بلوغ هم که رسیدم از موهای صورت و جاهای دیگه بدم میومد و با تیغ کوتاه میکردم

در ارزوی این لباس ها و در خلالش قایمکی پوشیدن لباسای مامان و خواهر تا سن دبیرستان رسیدم که می تونستم برم برای خودم یه چیزایی بخرم مثل جوراب و لباس زیر و ساپورت و غیره

البته فراموش نشه که استفاده از این لباس ها منو تحریک میکرد و حس خوشایند جنسی برام داشت تا دوران دانشجویی

البته در اون دوران دو چیز دیگه برام اهمیت داشت یکی اینکه داشتن الت زنانه و نداشتن الت فعلیم و داشتن سینه مانند همه زن های دیگه وضع به همین روال ادامه پیدا کرد.

البته ادامه پیدا کردنش اینجوری بود که لباس هایی برای خودم میخریدم استفاده میکردم و بعد از یه مدت استفاده و تفکر در مورد اعمال خودم فکر میکردم تنها تو کل دنیا منم که اینکارها رو انجام میدم

و همچنین خودمو در برابر خدای خودم به شدت گناهکار میدونستم و توبه میکردم و لباسهامو یا می سوزوندم و یا دور می ریختم و این داستان بارها تکرار می شد.

و هر بار که می خواستم ترکشون کنم از خواب و بیداری افکار مبدل پوش شدن و یا اینکه دارم به یک زن واقعی تبدیل می شم به من حمله ور میشد.

البته شایان ذکر هست احساسات من منحصر به به پوشیدن لباس و ارایش و در ارزوی داشتن اندام زنونه نمیشد.

من ناخوداگاه به هنرهای زنونه مثل قلاب بافی و خیاطی و قالی بافی و همچنین از سنین کودکی در نقاشی و طراحی مهارت داشتم

و تا اونجا که یادم میاد از سنین دبستان تا دانشگاه از فوتبال بیزار بودم و یا والیبال و یا به کارهای متفرقه می پرداختم

و البته تحصیلاتم رو هم در زمینه هنری ادامه دادم و شدم مدرس و متخصص در این زمینه

احساسات من در این سنین در حدی بود که لباس و ارایش برام بسنده نبود

و من دوست داشتم مثل یه خانم در جامعه زندگی کنم و اندام و رفتار یه خانم رو داشته باشم.

حالا می آییم تو سن بعد از دانشگاه و شاغل شدن و احساس اینو داشتن که تو زندگی یه همدم میخوام و البته جواب دادن به نیازهای جنسی ام

و وقتی که قصد ازدواج کردم با خودم عهد کردم دیگه اینکارهارو نکنم و برای حفظ زندگیم به شدت با این احساساتم جنگیدم

و هفت سال گذشت حالا من یه پدر بودم. پدر یه دختر چهارساله و همچنین فشار جواب ندادن به احساساتم منو دچار بیماری های گوارشی ناشی از اعصاب کرد و مدت زیادی دچار بیماریهای جسمی و غیره شدم

⚪️و در این دوران چون ادم معتقد و مذهبی هستم جویای نظر مراجع در مورد پوشیدن لباس زنانه و… ارایش کردن و زنونه بودن یه مرد، در اینترنت شدم

و در همین سایت ها فهمیدم که به این کار من مبدل پوشی میگن و خصوصیات من با ترنس وستیت جور در میاد

و البته نظر روانپزشک معالجم هم همین بود و همچنین با دنیای تراجنسی ها بیشتر اشنا شدم و فهمیدم که میشه با هورمون تراپی و غیره تبدیل بشم به همون چیزی که دوستش دارم و از بچگی در ارزوشم

و موضوع رو با همسرم در میان گذاشتم و مشاوره با روانشناس و رجوع به روانپزشک و دارو درمانی شروع شد

و البته همکاری و همدردی همسرم با من فراموش نشه که حتی برای اینکه رو من فشار نیاد اجازه خرید لباس زنانه و غیره بهم داد تا استفاده کنم در منزل.

حالا من در برزخی از ابهامات و تصمیمات همراه با عشق و احساس مسیولیت به همسر و فرزندم به سر می برم و نمیدونم کدوم طرفیو باید بگیرم و کدوم رو رها کنم.

ولی میدونم احساسات زنانه بودن و حس قشنگ یه زن بودن با تمام لطافت ها و زیبایی هاش هیچ وقت منو، ول نمی کنه چون من یه ترنس بدنیا اومدم و یه ترنس از دنیا می رم.

⚫️محمد بهامین آسمانی : لطفا در خصوص پروسه هویت یابی توسط خودتان و تشخیص روان پزشکتان، بیشتر توضیح بدهید.

هفته ای یکبار ، سه روز یکبار ،یا هر روز فقط برای یک ساعت با استرس و در خلوت میکاپ و پوشیدن لباس برای من بسنده نیست.

البته اینکارو انجام میدم ولی خیلی دوست داشتم که میتونستم حداقل در ظاهر یه خانم در جامعه زندگی کنم.

مثلا یه هورمون تراپی و لیزیک صورت برام بسنده میکرد

و شایان ذکر هست با کیفیت جراحی تغییرجنس رایج در کشور ما، از نظر بنده رد شده است بخصوص جراحی واژینو پلاستی.

خیلی دوست داشتم اونجوری باشم. صورت بدون ریش. داشتن سینه و پوشش زنانه شیک همراه با میکاپ مثل خانم های با پرستیژ در جامعه

ولی محمد جان این امر برای بنده امکان پذیر نیست چون بنده همسر و فرزند دارم و واقعا دوستشون دارم.

اگه چنج و تغییر پوشش رو در یک کفه ترازو و همسر و فرزندمو در کفه دیگر. مطمئنم طرفی که فرزند و همسرم هستن پایین میره. یعنی نمیتونم بیخیالشون بشم.

من از لحاظ هویتی بیشتر خودمو خانم میدونم تا اقا.
اگه در جامعه ای بودم که پذیرش داشت مثل کشورهای اروپایی حداقل با موهای بلند رنگ کرده و مش شده همراه با صورت بدون ریش و میکاپ شده بیرون میرفتم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: لطفا اسامی دکتر روانشانس و روانپزشکی که برای تشخیص و مشاوره مراجعه کردید را بنویسید و آیا برایتان نتیجه ای در پی داشت؟!

⚪️پزشک معالجم دکتر محرابی (روانپزشک) هستن. بله تجویز قرص ها یه خورده ترمز زده بهم. و البته روانشناسم، دکتر مهدی تولاّئی، در یزد که خیلی قابل هستن چون در انگلستان بودن.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چه دکتری برایتان تشخیص ترنس وستیت را دادند و چه توصیه ای داشتند؟!

⚪️من تمام خصوصیاتم رو از سیر تا پیاز برای دکتر فریدون محرابی (سکسولوژیست) گفتم. ایشون فرمودن که من ترنس وستیت هستم.

ایشون واقعا از بهترین تو این زمینه در ایران هستن. ایشون هم در انگلستان تحصیل کرده و در مرکز روان جهانی عضو کمیسیون سکسولوژیست هاست.

⚫️محمد بهامین آسمانی: دکتر مهدی تولاّئی (روانشناس) در یزد چه تشخیص و نظری داشتند؟!

⚪️برای دکتر تولاّئی هم همچنین گفتم. ایشون گفتن که تو هیچ تقصیری نداری و از دوران جنینی اینجور متولد شدی و گفتن با امثال من، در انگلستان خیلی روبرو شدن و هورمونای زنونه من به احتمال زیاد از مردای عادی بیشتره.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا امکانش است آدرس مطب و شماره تماس دکتر مهدی تولاّئی را بگذارید لطفا؟!

⚪️دکتر مهدی تولاّئی، روانشناس و سکسوتراپیست از انگلستان.
آدرس: یزد، مرکز مشاوره پیدایش. تلفن ۰۳۵۳۶۲۸۶۶۹۴

⚫️محمد بهامین آسمانی: برخورد دکتر محرابی با شما به عنوان یک ترنس وستیت چگونه بود؟ آیا به شما گفتند طبیعی است یا غیر طبیعی؟! آیا به شما عمل تغییرجنس را به عنوان راه حلی پیشنهاد کردند؟ و یا اینکه شما را از عمل منع نمودند؟!

⚪️در برخورد اول ایشون از من خواستن مشکلمو بگم منم در یک کلام گفتم مبدل پوش هستم و دکتر با روی باز ازم خواستن بیشتر توضیح بدم و منم کامل در مورد خصوصیاتم براشون توضیح دادم و ایشون گفتن که خصوصیاتی که من دارم بهش ترنس وستیت میگن و البته گفتن سکشوال ها هم همین خصوصیات رو دارن ولی من در حد اونا نیستم و در حدی نیستم که بخوام تغییرجنسیت بدم

و تا اونجا که جویا شدم حداقل تو ایران به یک ترنس وستیت جراحی و هورمون تراپی تجویز نمی کنن و البته خواست خودمم این نبود. چون به نیت تغییرجنسیت پیششون نیومده بودم و اومده بودم که زندگی فعلیم رو بهبود بدم تا از این سردرگمی در بیام و بتونم زندگیمو با کیفیت بهتری ادامه بدم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا دکتر محرابی، به شما گفتند به عنوان ترنس وستیت، هویت شما مورد تایید و طبیعی است؟! یا اینکه به شما گفتند باید درمان شوید تا از این گرایش و حالات رها شوید؟!

⚪️ایشون گفتن که این حالات تا اخر عمر همراه من هست و من برای رهایی از این حالات روحی طولانی مدت باید دارو مصرف کنم و با مشکلم دست و پنجه نرم کنم.

راستشو بخواین با مصرف دارو اروم ترم و فکرها و انگیزه ها کمتر به سراغم میاد ولی تاثیر صدرصد نداره و بعضی وقتا یه فکرایی میاد و میره.

البته با مبدل پوشی و میکاپ گذران می کنم و اگه حتی برای دو یا سه روز دارو مصرف نکنم سر هفته به دکتر غدد برای هورمون تراپی مراجعه خواهم کرد.

⚫️محمد بهامین آسمانی: اسم قرصی که دکتر محرابی تجویز کردند چیست و با چه دوزی مصرف می نمایید؟!

⚪️قرص فلووکسامین ، روزی ۲۰۰میلی گرم. اخرین حد مصرفش ۳۰۰هست. این قرص تا حدی مهار کننده و ضد افسردگی و برای اختلالات وسواس هم استفاده میشه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا تا به حال در مقابل همسرتان نیز، آرایش کردید و لباس زنانه پوشیدید؟ اگر بله واکنش همسرتان چگونه بوده است؟!

⚪️نمیگم نکردم، اوایل از سر نا اگاهی چند مورد پیش اومده بود ولی حالا مدت زیادیه که نه و به این باور رسیدم که برای یه زن خیلی سخته همسرشو اینجوری ببینه و در خلوت خودم و به دور از چشم خانواده در اتاق خصوصی خودم یا وقتی اعضای خانواده نیستن. البته برای اینکه بار روانیم کم بشه در منزل بیشتر از البسه ای استفاده میکنم که شبه مردونه است ولی نفسا زنونه است مثل تاپ و لگینگ ورزشی زنانه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: شما فرمودید که همسرتان همکاری و همدری با شما دارند، چگونه آن را تجربه کردید؟!

⚪️بله من اجازه دارم لباس زنانه خرید کنم و استفاده کنم ولی نه ۲۴ساعته و در حضور همسر و فرزند عزیزتر از جانم. چون اینکار من روان خانواده رو واقعا مشوش میکنه و معلوم نیست چه آسیب روحی ای به فرزندم بزنه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: گرایش جنسی شما چیست؟!

⚪️من به زن ها گرایش دارم و از رابطه جنسی با مردها بی زارم و خیلی بدم میاد یه مرد بهم دست بزنه. حتی چون خودمو زن میدونم بدم میاد یه مرد لمسم کنه. البته در گرایش جنسیم علاقه دارم مفعول هم واقع بشم ولی با یه مرد نه. شاید بخاطر اعتقادات و پایبندیم به اصول اخلاقی باشه که شیرازه وجودمه البته من با نگاه کردن و یا لمس یه مرد به هیچ عنوان تحریک نمیشم ولی گرایشم به زن هاست.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved