helptranscenter - Copy

راهنمای تغییر شناسنامه ترنس های زن به مرد «فقط » با انجام هر دو جراحی تخلیه و بدون انجام جراحی آلت تناسلی

نویسنده: علی سام

برای تغییر مدارک شناسائی «صرفا» با انجام عملهای تخلیه، مد نظر داشته باشید که گاهی قضات محترم شما را به پزشکی قانونی ارجاع میدهند برای تعیینِ جنسِ فعلی شما و یا اثبات صحت ادعایتان مبنی بر انجام جراحی تغییر جنس و بایستی معاینه انجام شود یا مدارک پزشکی ارائه کنید در آنجا برای اثباتِ ذکور بودنتان.

🔹پزشک معاین، گزارشی به دادگاه در مورد وضعیت جنسی (آلت تناسلی و ظاهرِ جنسی) شما ارائه می دهند، مبنی بر تعداد عملهای انجام شده و نتایج آنها که در حال حاضر آیا شما جنس ذکور هستید یا اناث.

گاهی لازم هست صراحتا و شفاف اعلام شود که جنس چیست. ذکور یا اناث؟

اما گاهی صرفا با گزارش انجام عمل ها (فقط یک تخلیه یا هردو تخلیه، انجام هورمون تراپی، عمل کاشت پروتز ، آزادسازی کلیتوریس و و و …) از سوی پزشکی قانونی و ارسال آن به دادگاه ، رای توسطِ قاضی صادر می شود.

⭕️آنچه مهم و مسلم هست :

🔻1. شما باید ابتدا سعی کنید پزشک معاین را متقاعد و آگاه کنید از وضعیت جراحی ها و بدنتان، با توضیحاتتان مبنی بر اینکه تعداد عملهایتان زیاد و سنگین است، پس نیاز دارید بیشتر فاصله بدهید و نمیتوانید پشت سر هم و بلافاصله جراحی های سنگین و سخت انجام بدهید.

یا برای انجام عمل متودئوپلاستی، نیاز به هورمون تراپی دوساله دارید، تا کلیتوریس به حداکثر رشد خود برسد نتیجه مطلوبی از جراحیتان بگیرید.

یا نیاز به جمع آوری پول برای انجام عمل آلت بهتر و با کیفیت تری دارید (که اصولا در ایران انجام نمی شود).

برای دستیابی به چنین شرایطی مسلما نیاز به ایجاد موقعیت های اجتماعی، شغلی و حتی درسی برای سالیان سال هست (حداقل 2-4سال).

و در این مدت شما برای تردد، کار ،تحصیل و زندگی نیاز مبرم به مدارک شناسایی دارید، چرا که به مرور تغییرات شما با هورمون تراپی به اندازه ای خواهد بود که تردد با شناسنامه دخترانه محال می‌شود.

پس نیاز به مدارک شناسایی دارید تا بتوانید این مراحل را طی کنید و جراحیِ آلت ِ مناسبی انجام دهید.

با توضیحاتِ فوق، معمولا پزشکان پزشکی قانونی متقاعد می‌شوند و شرایط شما را درک خواهند کرد.

🔻2. اگر پزشک معاین متوجه مشکلات شما نشد و به عبارتی با شما همکاری نکرد، اخرین تیر خلاص شما ، صحبت کردن با قاضی و شرحِ کاملِ وضعیت انجام عمل های ناقصِ آلت برای ترنسهای مرد در ایران، و مشکلات پیش آمده هست.

همینطور بگویید که بر روی هورمون تراپی هستید و به تجویز دکترِ اورولوژیست برای انجامِ عملِ متودئوپلاستی دوسال باید به روی آندراکتیم و وکیوم باشید. و در این دوسال صدا و ظاهرتان کاملا مردانه خواهد شد و برای شما و بقیه ، تردد در جنسِ زن ، مشکل ساز هست.

🔴فراموش نکنید رأی نهایی توسط قاضی صادر می شود، پس بسیار حائز اهمیت هست که قاضی پرونده شما اطلاعات جامع و کاملی از مسائل مربوط به ترنس ها و مشکلات جراحیِ آنها داشته باشد، حتی اگر نیاز بود پرینتی از مطالب مربوطه یا عکس های جراحی و دوران نقاهت به دادگاه ارائه دهید.

🔴در پایان اگر رأی منفی صادر شد، شما میتوانید تا بیست روز پس از ابلاغ رأی، درخواست تجدید نظر خواهی بکنید و در جلسه جدید و قاضی دیگری به شما رأی مجدد خواهد داد.

نویسنده: علی سام
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org/

Copyright © 2016 علی سام https://helptranscenter.org  پایگاه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved