1

مصاحبه – پشیمانی از عمل تغییرجنس مرد به زن به دلیل نقص جسمی و از دست دادن حس جنسی ارگاسم و مخالفت خانواده با تغییر پوشش به زنانه و به اجبار زندگی در هیبت مردانه

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا با اینکه عمل تغییرجنس مرد به زن کردید، ولی به دلیل مخالفت خانواده همچنان مجبور هستید که در پوشش مردانه زندگی میکنید؟!

⚪️بله متاسفانه، اقا محمد الان تو خونه خواهرم میرم و از اونجا اماده میشم و زنانه میرم بیرون و به بعضی از دوستام هم نگفتم که عمل کردم چون من الان گاها تو پوشش مردانه بیرون میرم و اون ها میرن به همه میگن عمل کردم دردسر میشه برام.

⚫️محمد بهامین آسمانی: به نظرتان چرا این فشار و قضاوت در خود جامعه ترنس و بین بچه ها وجود دارد؟!

⚪️اقا محمد خیلی ببخشین، اکثر ام تواف ها به راه بد میرن و من هم دوستانی دارم که اگه بدونن من عمل کردم میرن به همه جا، جار میزنن و آدمهای بد می افتن دنبالم و من هم نمیتونم به پلیس بگم چون پلیس بدونه عمل کردم میندازنم زندان.

خانوادم هم اصلا راضی نیست کسی بفهمه من عمل کردم و خودم و دوست پسرم هم راضی نیستیم کسی بفهمه جراحی کردم. من تهران زندگی میکنم و انشاالله قرار بعد عید مستقل بشم و بعد خونه گرفتن، میگم به همه که عمل کردم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: بعد از عمل تغییرجنس، شناسنامه تان را هم تغییر دادید؟!

⚪️نه اقا محمد ندادم چون برام دردسر ساز میشه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چرا بعد از انجام عمل تغییرجنس همچنان ناچارید که در پوشش مردانه زندگی کنید؟ و ماندن در پوشش مردانه با وجود انجام عمل جراحی، چه مشکلاتی برای شما از نظر روحی و زندگی اجتماعی ایجاد کرده است؟!

⚪️اقا محمد همه عمل میکنن راحت شن روح و جسم یکی بشه ولی من متاسفانه از بخت بدم عمل کردم و مشکلاتم چند برابر شد. از یه طرف خانواده من اجازه نمیدن تو پوشش زنانه برم با این حال که بعصی از جاهای بدنم روز به روز برجسته میشه و مشکل ساز میشه تو پوشش مردانه و مجبورم گشاد لباس بپوشم.

و از یه طرفی امکان مالی ان چنانی ندارم که بتونم مستقل شم نیاز به پشتوانه دارم اونم قراره بعد عید مستقل شم اگه خدا بخواد

و در بیرون هم که مردم درک و فهم ندارن بفهمن که تی اس چیه و به علت چهره ام، همیشه اذیت میشم، با این حال که همیشه مراعات میکنم و من هم از این وصع خسته شده ام نمیتوانم کاری بکنم چون دستم از همه چی کوتاهه و اگه دستگیر بشم و بدونن عمل کردم زندان میندازنم

و خودم گاها در درگاه خدا خیلی شرمنده میشم که باعث گناه میشم، اگه بخوایم درست قصاوت کنیم خوب برا بعضیا یا خیلی ها که باعث تعجبه مثله ماها و دوست دارن نزدیکی و رابطه جنسی کنن و در قبالش ساپورت کنن

ولی من با خدا عهد بستم که عمل کنم و سختی هم باشه تحمل کنم و چون دوست پسرم همه جوره ساپورتم کرده تن به اشتباه ندادم و نمیدم.

از نطر روحی هم خیلی خیلی اذیت میشم و گاهی خیلی فشار بهم می یاد خیلی که نمیتوانم حرفه دلمو به کسی بگم و مجبور میشوم قرص آرام بخش پراپرانول بخورم تا اعصابم اروم بگیره و درضمن اصلا از این زندگی راضی نیستم فقط تحمل میکنم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: علت مخالفت خانواده با تغییر پوشش شما به زنانه حتی با وجود انجام جراحی تغییرجنس چیست؟!

⚪️از ترسه ابرویشان که یه عمره همه منو پسر میدونستن حالا مردم بگن پسر فلانی دختر شده و فلان.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا همه ی اعضای خانوده و فامیل میدانند جراحی کردید و همچنان شما را پذیرش نمی کنند؟!

⚪️معمولا همه اعضا خانواده میدونن که عمل کردم ولی نمیتونن حذمش کنن و نمی پذیرن.

⚫️محمد بهامین آسمانی: شما نوشتید از انجام عمل تغییرجنس پشیمان هستید به دلیل نقص جسمی و از دست دادن حس جنسی ارگاسم و ترجیح میدادید که بدون عمل زندگی می کردید تا اینکه ناقص شوید؟!

⚪️بله درسته من همیشه گفتم از کیفیت عمل ناراضیم و علته پشیمونیم از عمل، همین کیفیت پایین عمله. من از کار دکتر بقایی راضی نیستم و به روش پوستی جراحی کردم و حدود یک ساله عمل کردم و ارضا نشدم. فقط خیلی ببخشین اب لیز گاها میاد هنگامه رابطه انگار داخل ارضا میشم ولی میله جنسی باز به رابطه دارم البته جسارته واضح میگم.

اقا محمد من میخواستم حرفه دلمو برسونم که اگه از قبله عمل میدونستم عملم اینجوری میشه و عمق واژنم خود به خود کوچیک میشه عمل نمیکردم و به جاش پروتز سینه انجام میدادم و اگه شرایط جور میشد در آینده میرفتم خارج عمل کنم یا صبر میکردم کیفیت عملهای دکترای ایران بالا میرفت اون وقت عمل کنم.

چون اقا محمد چه فایده که ادم عمل کنه و هم نتونه ارضا بشه و هم نتونه اسوده رابطه جنسی داشته باشه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چه مدت است که لیزر و هورمون درمانی می کنید؟!

⚪️هفت جلسه لیزر انجام دادم و تقریبا نزدیکه یک ساله هورمون خوردم ولی یه ماه میخوردم دو هفته نمیخوردم، ولی هروقت مصرف میکردم روزی شش تا هفت تا هورمون میخوردم با دوزه بالا.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا صورت تان و فرم بدنتان کاملا زنانه شده است؟!

⚪️من قبله عمل تغییرجنس، عمل جراحیه بینی و جراحیهای زنانه سازی چهره انجام دادم ولی سینه هام زیاد بزرگ نیست که مثلا جلب توجه کنه اندازه یه کفه مشته دستمه ولی نوکش بیرون زده.

⚫️محمد بهامین آسمانی: با توجه به مقدار زیاد تغییر ظاهری صورت و اندام که داشته اید و ناچارا کماکان در پوشش مردانه هستید، چگونه در اجتماع رفت و امد دارید و آیا تجربه آزار و اذیت هم داشتید؟ همسایه ها و مردم که شما را با ظاهری زنانه اما در پوشش مردانه می بینند چگونه واکنش نشان میدهند؟!

⚪️تو بیرون که زیاد نمیتونم پیاده برم، همش با ماشین هستم. همسایه ها زیر چشمی نگاه میکنن ولی من حریم دارم برای خودم و اجازه نمیدم کسی چیزه بگه و سوالی بپرسه. از فامیل یا همسایه همش میگن نسل ها عوص شده همه میگن فلان که یعنی ما موافقیم

تو بیرون وقتی تو پوشش پسرونه میرم خیلی اذیت میشم یعنی مردم با نگاهشون با متلکهاشون ادم رو داغون میکنن و از نگاه و رفتارهای هیزشون مشخصه قصدشون چیه و با حرکات خیلی بد و زمزمه های درگوشی قصدشونو میفهمونن که میخوان رابطه جنسی داشته باشن.

و درضمن من اگر در یک هفته سه بار بیرون برم دوبارشو تو پوشش زنانه میرم و اون یکدفعه رو وسایل لازم داشته باشم از خیابون با پوشش پسرونه میرم زودی هم برمیگردم

⚫️محمد بهامین آسمانی: بنابراین ناچارید مقابل خانواده با پوشش مردانه از خانه خارج شوید و سپس در کجا پوشش خودتان را به صورت مخفیانه زنانه می کنید؟!

⚪️بله متاسفانه، یا تو خونه دوست پسرم یا تو خونه خواهرم و یا تو ماشین.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا تا به حال محبور شدید در کوچه، خیابان، توالت یا پارک تغییر پوشش بدهید و آیا پیش آمده که فردی شما را هنگام تغییر پوشش ببنید و شما را مورد پرسش یا آزار و اذیت قرار بدهد؟!

⚪️اره، تو پارک شده چون من آرایش زیاد نمیکنم راحتر میتونم لباس عوص کنم. فقط یه دختر و مادرش دید نفهمید پسرم گف دختر این چه کاریه فلان، منم حرفی نزدم زودی فرار کردم یکبار شده تا حالا.

⚫️محمد بهامین آسمانی: قبل از اقدام به جراحی تغییرجنس، چه اطلاعاتی از روند عمل ها و عوارض حانبی آن داشتید؟!

⚪️فقط میدونستم بچه دار نمیشم و از صد نفر که جراحی میکند چهل نفر ارضا نمیشن، همین نه عکسی نه چیزی یعنی کسی اطلاع رسانی نمیکرد.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا قبل از عمل تغییرجنس می دانستید که ممکن است، نتوانید تغییر پوشش بدهید؟!

⚪️نه اصلا، در ضمن من فکر میکردم بعد عمل بعد یه ماه میرم خونه خودم که نشد برنامه ریخته بودم که بعد عمل با کمک دوست پسرم و خانوادم تشکیل خانواده بدم ولی اون چیزی فک میکردم اصلا نشد

و خانوادم میگفتن تو نمیتونی عمل نکن اینجوری بمون اخرش میمونی تو خیابونا تو دسته مردم میمیری که من خیال میکردم فقط میخوان عمل نکنم نگو اینا چیزای میدونستن.

⚫️محمد بهامین آسمانی: از نظر شما خانواده تان چه چیزی می دانستند؟!

⚪️خوب اونا تجربه دارن بزرگن از لحاظ سن که معلومات بیشتری دارن میگفتن خانوادم قبله عمل زیاد مخالفه عملم بودن و اسرار بر این داشتن که ایندم نابود میشه فک میکردن بعد عمل از خونه بندازنم بیرون وبی صاحب باشم وتو خیابونا بمونم خیلی مخالفم بودند و من همش خیال میکردم اینا فقط میخوان منو بترسونن و منصرفم کنن ولی هرچی باشه سنشون زیاد تجربه بیشتر دارن و چطور گفتن که بعد عمل نمیتونی مستقل شی نتونستم و مجبور شدم پیشه خانوادم زندگی کنم همچنان.

⚫️محمد بهامین آسمانی: رابطه با دوست پسرتان قبل و بعد از عمل تغییرجنس و تغییر پوشش چگونه بود و آیا تغییری در رابطه تان ایجاد کرد؟!

⚪️دوست پسرم قبل عمل، خیلی ذوق و شوق داشت من عمل کنم بریم سرخونه زندگیمون که قبله عمل هم تو پوشش بودم راحت میرفتیم مسافرت گردش بیرون و اصلا هیچ مزاحمتی نداشتم از بیرون و بعد اینکه عمل کردم و از نارضایتم بهش گفتم خیلی ناراحت شد و روش خیلی تاثیر گذاشت حتی از واژنم اجازه رابطه نمیدم و قراره در نزدیکی برم عمل مجدد و بعد اون همه چی مثله قراره قبلی بشه

⚫️محمد بهامین آسمانی: اگر با اگاهی امروز به گذشته بازگردید، چه تصمیماتی را در مسیر ترنزیشن و تغییرجنس انجام نمی دادید و چه تصمیماتی را انجام می دادید؟!

اگه همین معلومات و اطلاعات و پیشامدهای که دارم و میدونستم، و چون ظاهر من زنانه هست و نمیتونستم تو جامعه فعالیتی داشته باشم با پوشش زنانه پروتز سینه انجام میدادم و خونه اجازه میکردم و میرفتم سرکار تا پوله عمل خارج رو به نفع احسن جور کنم و یا منتطر باشم متود جدید عملی در ایران به وجود بیاد با کیفت حسی و بعدا عمل میکردم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: به چه دلیل تصمیم به جراحی تغییرجنس گرفتید و چه عامل هایی در تصمیم شما نقش داشت؟!

⚪️اقا محمد خسته شده بودم واقعا همش گریه و ناله میکردم از این پسر بودنم و همیشه ارزو داشتم التم نباشه خیلی زجرم میداد همیشه میگفتم من دخترم چرا این لعنتی لایه پامه من دوجنسه هم نیستم من دخترم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا عواملی وجود دارد که اگر این عوامل نبود، شما عمل تغیرجنس نمی کردید؟!

⚪️نه باید عمل میکردم باییییید.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا جامعه، سنت و جو حاکم بر ایران، فشار و اجباری برای سوق دادن به انجام عمل تغییرجنس ایجاد کرد؟!

نه اگرچه درسته همه اینها فشار روم داشتن خیلی و خیلی، ولی من از قبلش هم اینا برام مهم نبود چون به قوله خانوادم یا اون وری یا این وری

من که از پسر بودن متنفر بودم اقا محمد من نیاز به بالا سر داشتم که نازمو بکشه مثله یه زن باهام رفتار بشه و خیلی ببخشین وقتی میخواستم هم بستر بشم خیلی زجر میکشیدم ولی ناگفته نماند ارضا هم میشدم، چون اگه ارضا نمیشدم هم عصبی میشدم خود به خود یا سردم میشد.

و از وقتی که خودمو شناختم، که من با پسرا متفاوتم اولش فک میکردم دوجنسم بعد دوسته گی (همجنسگرا) پیدا کردم فک کردم گی (همجنسگرا) هستم ولی تو عمرم فاعل نشدم

بعد که چند سال پیش فهمیدم ترنسم و راهی برای عمل وجود دارد سر سخت افتادم دنباله کارام که عمل کنم البته از سن ابتدایی، خواننده ترکیه خانمه بولنت ارسوی رو میشناختم که مرد بود زن شده، میگفتم منم عمل میکنم و فک میکردم فقط تو ترکیه عمل میکنن و به عشقه عملم همش به ترکیه چسبیدم و زبانشو یاد گرفتم.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved