1

1

1

دردسرهای روند سلیقه ای اخذ مجوز تغییرجنس در تهران + عکس

نویسنده: محمد بهامین آسمانی

پرونده ام به دست فاضی «عباس قادری» شعبه 45 امور حسبی کریم خان زند تهران افتاده، چه کار کنم؟! آیا درخواست های ایشان قانون جدید است؟ ایا در تمامی شهرها به این صورت شده است؟!
سوالاتی که در این چند ماه بارها و بارها از اینجانب پرسیده شده است‼️

متاسفانه از فروردین ماه 1395 گزارش ها و مصاحبه های داشتم از روند غیر متعارف و سلیقه ای قاضی «عباس قادری» در شعبه 45 دادگاه امور حسبی کریم خان زند تهران که هرروز درخواست های بیشتری را از افراد مراجعه کننده دارند و در نامه های ارسالی به پزشکی قانونی نیر لیست بلند بالایی را مورد سوال قرار میدهند (رجوع شود به مصاحبه ها و تصاویر اسناد موجود در کانال @iransrsresults در طول سال 1395)

🔺ارائه رضایت نامه محضری هر دوی والدین باهم ( پدر و مادر)
🔺ارائه طلاق نامه در صورت جدایی والدین
🔺ارائه مهجوریت
🔺ارائه تحقیق و تاییدیه کلانتری
🔺ارائه استشهاد محلی به همراه امضا چهار شاهد و کپی مدارک شناسائی انها به همراه تاییدیه مهر و امضای مسجد محله
🔺استعلام سؤپیشینه از پلیس + 10
🔺ارائه کپی مدارک تحصیلی و گواهینامه
🔺ارائه کپی مدارک شناسایی والدین
🔺عکس مردانه و زنانه رنگی و سیاه و سفید با مهر عکاسی پشت عکس ها
🔺معاینه پرده بکارت و بررسی داشتن و سلامت آن،
🔺انجام تست الکل و اعتیاد
🔺بررسی همجنس بازی یا همجنس گرایی
🔺بررسی مختل المشاعر (بررسی دیوانگی و سلامت عقل)
و…

متاسفانه اکثریت افراد ترنس ،قادر به انجام چنین درخواست های سلیقه ای، غیر انسانی و غیر منطقی نیستند فارغ از هزینه های بسیار و صرف زمان برای اجرای این بندها و خطرات امنیتی و دردسرهایی که آشکار سازی اجباری به دلیل تحقیق کلانتری و استشهاد محلی در محل سکونت و همسایه ها برای افراد ایجاد میکند.

قاضی عباس قادری؛ بعد از همه ی این درخواست های سلیقه ای و نامتعارفی که دارند، مجوز تغییرجنس را با تاریخ انقضا و اعتبار دو سال صادر میکنند و اجازه تغیرپوشش را از فرد سلب میکنند

و این درحالی است که افراد بسیار زیادی قادر نیستند که در این مدت کوتاه، تعداد زیادی از جراحی ها را انجام دهند به دلایل مختلف نظیر تحصیل، شرایط زندگی، خانوادگی و موقعیت شغلی و همینطور به علت هزینه های زیاد عمل ها، تعدد بیهوشی های زیان بار و دوران نقاهت های طولانی، و همینطور گاهی برای برخی از جراحی ها نیاز هست افراد حداقل یک الی دوسال بر روی هورمون درمانی باشند.

ارائه مجوزهایی با محدودیت زمانی باعث به خطر افتادن سلامت، امنیت و صدمات جبران ناپذیر روانی و جسمی و جراحی های بی کیفیت و پشت سر هم میشود.

گاهی بعضی از افراد برای تغییر مدارک شناسایی ماه ها منتظر می مانند این درحالی هست که هورمون تراپی در ماههای ابتدایی باعث تغییرات بارز در ظاهر، صدا و چهره میشود و ارائه مجوز هایی با محدودیت تغییر پوشش باعث به خطر افتادن افراد در تردد، و یا حبس شدنهای طولانی مدت در خانه میشود که حتی نمیتوانند به ساده ترین امور خود رسیدگی کنند ،مانند تحصیل و انجام امور بانکی و یا حتی خرید. چرا که مردم با دیدن مردی که مانتو پوشیده (ترنس مرد) و یا زنی که بدون حجاب و در پوشش مردانه است (ترنس زن) وحشت زده خواهند شد.

(متن زیر نمونه عکس مجوز تغییرجنس صادر شده توسط عباس قاردی است که سند ان در کانال @iransrsresults موجود است)👇

برای جلوگیری از بروز مفاسد اجتماعی و سو استفاده احتمالی از این رای متذکر می گردد که اعتبار این مجوز از تاریخ صدور تا دوسال شمسی می باشد و دیگر اینکه مادامی که خواهان موصوف مبادرت به جراحی تغییرجنس ننموده باشد و گواهی پزشکی انجام شدن این کار از سوی پزشکی قانونی در اختیار نداشته باشد موظف و مکلف است موازین شرعی و قانونی مربوط به جنس (مونث) فعلی خودش را رعایت نماید./عباس قادری شعبه 45 امور حسبی

🔵با توضیحات فوق؛ به سوالاتی که در این چند ماه بارها و بارها از اینجانب پرسیده شده است برمی گردم:

1- پروند ام دست عباس قادری» شعبه 45 امور حسبی کریم خان زند تهران افتاده و نمی توانم درخواست های نامتعارف و سیلقه ای ایشان را انجام بدهم، چه کار باید بکنم؟!‼️

2- آیا این پروسه که توسط عباس قادری انجام میشود، یک قانون جدید است؟ آیا در تمامی شهرها این پروسه جدید در حال انجام است؟!‼️

پیرو مصاحبه هایی که در 6 ماه اخیر داشته ام که متن و اسناد ان در کانال @iransrsresults موجود است، این روند سلیقه ای و نامتعارف فقط در تهران و تنها توسط قاضی عباس قادری» شعبه 45 ویژه امور حسبی کریم خان زند انجام می شود.

و حتی دو قاضی دیگری که در همان دادگاه ویژه امور حسبی در کریم خان زند هستند به نام های قاضی محمدی شعبه 248 وِیژه امور حسبی در کریم خان زند تهران و قاضی لطیفی شعبه 247 ویژه امور حسبی در کریم خان زند تهران و حتی قاضی نورد الهی شعبه 237 دادگاه یک خانواده در نبرد جنوبی تهران؛ هیچ کدام یک از این قضات همچون عباس قادری «هرگز» چنین درخواست های را نداشته و نیز مجوز را با اعتبار محدود دوساله و ممنوعیت تغییرپوشش صادر نکرده اند. (نمونه عکس های ارجاع شده به پزشکی قانونی و مجوزهای تغییرجنس صادر شده توسط این قضات در کانال @iransrsresults موجود است)

راهکارها به شرح زیر است‼️

✅ درخواست استرداد (پس گرفتن) دادخواست خودتان را تسلیم کنید.

✅ سپس از دفتر خدمات الکترونیک قضایی دیگری دادخواست جدیدی را ارایه کنید. در این صورت امکان و شانس تغییر قاضی و دادگاه وجود دارد. در صورتی که خوش شناس باشید پرونده تان به قاضی و شعبه دیگری ارسال خواهد شد و یا در صورت بدشانسی بازهم پرونده تان بدست عباس قادری خواهد رسید، که در این صورت بازهم میتوانید مجداد درخواست پس گرفتن دادخواست خودتان را تسلیم کنید و سپس یک بار دیگر شانس خودتان را با تسلیم دادخواست جدید امتحان کنید.

✅ از طریق دادگاه شهری به غیر از تهران اقدام کنید نظیر دادگاه کرج، اصفهان، شیراز، ارومیه و غیره …

✅مشورت با وکیل و مشار حقوقی
🔹درصورتی که مددجوی بهزیستی باشید می توانید از مشاوره حقوقی رایگان استفاده نمایید
🔹تماس با مشاورین حقوقی با شماره 1290 و گرفتن مشورت حقوقی رایگان.

نویسنده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved