IMG_3171

IMG_3172

مصاحبه – تخلیه سینه به روش ساکشن و دور هاله دکتر وارسته کیا بیماستان عرفان سال 1395 تهران

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

⚫️محمد بهامین آسمانی: روش عمل؟ اسم و تخصص دکتر؟ اسم بیمارستان و دولتی یا خصوصی بود؟ هزینه جراحی و اسم بیمه اگر استفاده کردید؟ چند روز بستری بودید؟!

⚪️عمل تخلیه سینه به روش نیم دایره دور هاله
من پیش دکتر رضا وارسته کیا (متخصص جراح پلاستیک و زیبایی) توی بیمارستان خصوصی عرفان عمل کردم. هزینه ی عمل 7.500 شد و بیمه قبول نکردن. صبح زود بستری شدم حدود ساعت 12 ظهر من رفتم اتاق عمل و ساعت 5 به هوش اومدم و از ریکاوری اوردن توی بخش و همان شب هم مرخص شدم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: در چه بخشی بستری شدید؟ زنان یا مردان و شما را به چه اسمی صدا می زدند؟!

⚪️توی بیمارستان عرفان یک بخش داره که عمومیه و زن و مرد با هم هستن .خیلی محیط خوب بود و برخورد ها هم خوب بود کلا. این بخش؛ بستری های یک روزه هست. من توی این بخش بودم. دکتر گفتن که نیاز نیست که شب و بیمارستان بمونم. و اخر شب من و مرخص کردن.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا دکتر وارسته کیا روند کامل روند جراحی را توضیح دادند؟ ایا وقت گذاشتند به سواات شما جواب بدهند؟ برخورد دکتر وارسته کیا و پرسنل بیمارستان و رسیدگی به چه صورت بود؟

قیل از عمل دکتر اومد پیشم و برام توضیح داد که چجوری عمل می کنیم. من سایز سینم کوچیک بود و از قرار شد که ساکشن کنن و اگه مشکلی پیش اومد و مجبور شدم دور هاله یک نیم دایره برش بزنن. که همین اتفاق هم افتاد و نیم دایره برش زدن و تخلیه کردن.

رفتار پرسنل بیمارستان هم خیلی خوب بود و مشکلی نداشتم اونجا.

یک پرستار هم با هماهنگی دکتر اومد خونه و من رو برد حمام و نحوه ی درست حمام کردن رو بهم اموزش داد.

دکتر بعد از عمل خیلی خوب جوابگوی مشکلات من هست. من با منشیش در تماسم و هر مشکلی که باشه سریع پاسخگو هستن و رفع می کنن.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چند روز درن داشتید؟ میزان درد و خونریزی چقدر بود؟ آیا دکتر وارسته کیا توصیه کردند از جلیقه گنی بعد از عمل استفاده کنید؟!

⚪️درن به من وصل بود و سه روز بعد عمل خود دکتر کشدشون. خونریزی نداشتم.

دکتر بعد از عمل برای من گن سفارش داده بودن خودشون که سایزش برای من خوب نبوده و خودشون پیگیری کردن و فرداش برام ی گن فرستادن منزل.

ولی این چند روز درد زیاد داشتم و این گن که می زارم خیلی محکم ولی دکتر سفارش کردن که اصلا بدون گن نباشم و فقط چند بار در طول روز اجازه دارم بازش کنم. این عکس متعلق به چهار روز بعد از عمله.

⚫️محمد بهامین آسمانی: هزینه آمدن پرستار به خانه تان چقدر شد؟ چه کارهایی برایتان انجام دادند؟ پرستار زن بود یا مرد؟!

⚪️پرستار خانم بودن، ایشون گویا کلا با ترنس های زیادی کار کرده بودن و رفته بودن خونه هاشون و خیلی هم راحت بودم باهاشون، هزینش 100 هزار تومن شد. پانسمان و عوض کرد و حمام کردن و خودش انجام دادن برام با اموزش

⚫️محمد بهامین آسمانی: دکتر وارسته کیا درن را در کجا برایتان کشیدند مطب شخصی یا بیمارستان؟!

⚪️من رفتم بیمارستان و اونجا کشیدن، چون خودشون بیمارستان بودن, برای اینکه من هزینه نکنم و پرستار نیاد خونه گفتن بیا بیمارستان اونجا می کشم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: هزینه ویزیت مطب شخصی دکتر وارسته کیا چند بود؟ هزینه ویزیت در بیمارستان چند بود؟!

⚪️هزینه ی مطبشون 37 هزار تومن. بیمارستان هزینه ای دریافت نمی کنن و بعد از عمل هم هر هفته ویزیت می کنن و هزینه ای دریافت نمی کنن. کلا بعد از عمل نه در بیمارستان نه مطب هزینه ای دریافت نمی کنن

⚫️محمد بهامین آسمانی: سایز سینه تان قبل از عمل چند بود؟!

⚪️من سایزی نمی دونم حقیقتا ولی خیلی کوچیک بود 60 یا کمتر از 60.

⚫️محمد بهامین آسمانی: میزان رضایت از عمل؟ آیا دکتر روارسته کیا را به بچه ها توصیه میکنید؟ با تجربه امروزتان اگر زمان به عقب برگردد ایا باز هم دکتر وارسته کیا را انتخاب می کردید؟!

⚪️با توجه به اینکه بدن من بخیه جاش می مونه, خیلی مهم بود که کمترین بخیه رو بخورم و ایشون یکی از نکات مثبتی که دارن تمام تلاششون و می کنن که کمترین برش و بزنن. من هنوز نمی تونم نظر بدم راجع به کار ایشون چون یکی از سینه هام ورم داره. باید منتظر بمونم تا نتیجه رو ببینم. اگه این ورم بخوابه و هاله ها با هم برابر باشن و یکسان. واقعا کارشون فوق العادس.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آدرس مطب دکتر وارسته کیا و بیمارستان عرفان چیست؟!

⚪️ آدرس مطب دکتر رضا وارسته کیا:
تهران، میرداماد، میدان محسنی (مادر)، خیابان بهروز کوچه یکم، شماره 12، طبقه سوم، آپارتمان 12 و 15
تلفن 0212265737
تلفن 02122265738
موبایل 09121201771

⚪️آدرس بیمارستان عرفان:
تهران ،سعادت آباد، بین چهارراه سرو و میدان شهرداری،خیابان بخشایش، بیمارستان عرفان/ پذیرش : 9 -22358435
تلفن گویا 3- 23021000

IMG_3183

IMG_3184

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved