IMG_3175

IMG_3176

مصاحبه – تخلیه رحم و تخمدان به روش لاپاراسکوپی دکتر طاهرمنش و دکتر نظری بیمارستان رسول اکرم تهران سال 1395

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

سال 95 وقت جراحی بنده بود، یه شب قبل ساعت پنج بستری شدم و تا دوازده شب وقت داشتم چهاربسته پودر رو که داخل دوتا بطری اب معدنی مخلوط کردم، بخورم و تا صبح سه بار شستشوی روده شدم. تا ساعت دوازده میشه مایعات خورد و شام هم سوپ اوردن که من ترجیح دادم نخورم.

یه سری فرم رو از پزشک قانونی بیمارستان اوردن و امضا کردم و مجوزم رو چک کردن ،شب دکتر بیهوشی اومد و ازم سوال کرد که سرماخورده ام یانه البته از قبل یه فرم مربوط به اجازه ی بیهوشی رو دکتر طی یه ویزیت پر کرده بود.

شب دوتا قرص زیرزبونی بهم دادن که انگار یکم حالت پریود بوجود اورد و نزدیک عمل اونقدر نگران شده بودم و درد داشتم که فکر کردم پریود شدم و عملم عقب میافته که خوشبختانه فهمیدم عوارض اون قرصا بوده .

ساعت هشت جراحی من شروع شد و باوجود انجام سونوگرافی تازه زمان جراحی دکتر طاهرمنش متوجه شده بود فیبروم بزرگی اندازه ی رحم دارم ولی خوشبختانه عملم تبدیل به برش نشد و با لاپاروسکوپی تخلیه رو انجام دادن که تا ساعت دوی بعدازظهر طول کشید.

بعد از به هوش اومدن هیچ مشکلی نداشتم یه درن بهم وصل بود که روز بعد کشیدنش، یه سوند که تا روز سوم بهم وصل بود،و یه پمپ درد که داروی مسکن رو به مرور وارد بدن میکرد و دردی حس نکردم. بنا به تجربیات مفید دوستان تمام مدت سعی کردم زیر سرم بلند نباشه.تا جاییکه تونستم راه رفتم.

تمام مدت بستری نه تب داشتم، نه درد شدید، و نه خونریزی،البته گاهی خونابه صورتی رنگی هست که بنا به گفته ی دکتر وجودش باتوجه به وسعت و دردسر عمل من و تعداد بیشتر بخیه ها ،تا چهل روز طبیعی هست.

ابمیوه های صنعتی هم نخوردم. همینطور مایعات نفخ دار و بعد از چهار روز مرخص شدم، البته روز بعد از ترخیص دکتر طاهرمنش برای اطمینان، یه عکس رنگی از مثانه هم برام نوشتن که انجامش خیلی اذیتم کرد اما خوشبختانه خیالم راحت شد که اسیبی ندیده ام

کل هزینه ام حدود یک میلیون و دویست هزار تومان با بیمه ی خدمات درمانی شد.

مشکلاتی که بنظرم میاد بگم درمورد بیمارستان حضرت رسول اینه که کادر پرستاری ضعیفی دارن مثلا انتی بیوتیک من رو یکساعت زودتر میاوردن میگفتن فلان ساعت بخور،درحالیکه مریض ممکنه همراهش نباشه و خودشم خواب و بیدار باشه، یا تزریق از ناحیه آنژوکت باید اهسته تر انجام بشه وگرنه حالت تهوع میده که رعایت نمیکردن،برخوردشون هم زیاد جالب نیست.

برای همراه فقط صندلی میدن،غذا هم باید از اشپزخونه خرید،همینطور برای ابجوش باید توی صف ابدارخونه طبقه دوم موند. اتاقها سیستم پیجر ندارن و بخاطر همین شب اول که حالم بد بود مجبور شدم سه بار تا استیشن پرستاری برم و بگم حالم بده،که بعد از سه بار اومدن به دادم رسیدن.

دستشویی اتاقها یکی در میون فرنگی و ایرانی هست.اتاق ما سه تخته بود با دستشویی ایرانی که خودم صندلی خریدم برای استفاده بعد از عمل و از نظر بهداشت چون هم اتاقیها رعایت میکردن مشکلی نداشتم.

برای بیماری که داره میره جراحی هیچ اهمیتی به حفظ ارامش نمیدن و از ساعت شیش صبح من و حدود ده پونزده نفر دیگه رو باهم توی بخش جراحی منتظر نشوندن تا به نوبت هرکسی جراحیش شروع بشه.

و نقاط قوت بیمارستان رسول اکرم:
خانم دکتر طاهرمنش واقعا دلسوزانه و مسوولانه با بیمار برخورد میکنن تمام مدت بعد از عمل من روزی دوسه بار خودشون بمن سر زدن،و هربار احتمالات و جزییات تمام حالاتی که ممکنه پیدا کنم رو توضیح میدادن، و جویای گزارش احوالم در ساعاتی که گذشته بود میشدن. توی بیمارستان به دلیل اشنایی کادر با بچه های ترنس همه جا برخورد خوبی داشتن.

تجربه شخصی ای که برام پیش اومد این بود که روز پنجم معده درد خیلییی شدیدی پیدا کرده بودم و با اینکه بعداز بیهوشی اصلا اذیت نشدم روز پنجم تهوع شدید و درد واقعا ترسوندم، با خانم دکتر طاهرمنش تماس گرفتیم و ایشون گفتن احتمالا انتی بیوتیکی که خورده ام (سفکسیم)اذیتم کرده و با تزریق داروی ضدتهوع تا شب به حالت عادی برگشتم و الان هیچ مشکلی ندارم

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved