1

مصاحبه – عمل لاپاراسکوپی رحم و تخمدان دکتر مهدی زاده بیمارستان دولتی رسول اکرم تهران سال 1395

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

سال 95 شنبه بستری شدم بیمارستان حضرت رسول اکرم و عصرش 4 تا قوطی پودر که برای شست وشوی روده هس بهم دادن و صرف غدا هم ممنوع شد فقط اب ومایعات اونم ابمیوه نه مایعات نفخ اور مثل شیر. روز دوم ینی یکشنبه هم به همین نحو بود و بعدظهرش اون پودر رو بهم دادن 4 بسته با 8 لیوان اب بخورم و چن تاقرص جویدنی.

من چون غلظت خون داشتم، تاعمل 5 بار ازم خون گرفتن روز دوم بستری سونو هم شدم از شبش ساعت 9هرنوع خوردنی ممنوع شد و از طریق یه دستگاه که به معقد وصل میشه شست وشوی روده شدم صب قبل عملم این کار تکرارشد.

قرار بر این بود دکترم نداهاشمی باشه که ایشون کاری داشتن و دکترمهدی زاده این عملو بر عهده گرفتن 7وربع صبح عمل شدم و 9و45 دقیقه عملم تموم شد. دکتر کادر، خیلی راضی بود از عملم و الیته خودمم، ظاهرا یک ساعتی هم ریکاروری بودم به هوش اومدم هوشیار بودم اما یهو باز ادم خوابش میبره اثر داروی بی هوشیه.

خواستن منو ببرن بخش، اوردم بالا یه کم سردرد و سرگیجه و تا ساعت دو بعدظهر دل درد خفیف داشتم و یه بار دیگم یه کم بالا اوردم یه شیاف دیکلفناک زدم 5تابهم دادن انژوکت و داروهایی مث مورفین رو خودشون میزدن بعدش من اصلا درد نداشتم.

سرویس بهداشتی این بیمارستان تاسف اوره، غذاو تخت به همراه بیمار نمیدن؛ بعنوان ودیعه یعنی پول لباس و وسایل بهداشتی که برای بستری میدن صدتومن وقت پذیرش گرفتن. اما برخورد پرسنل اونجورکه شنیده بودم بد نبود همیشه هر روزساعت 5صبح پرستارها برای چک فشار و علایم حیات می اومدن و یه کم بعدش حدودساعت 8 هم دکتری از کادرمی اومد وضیعت رو جویا بود و لباسم راحت عوض می کردم کاری نداشتن.

روز بعد عمل سه شنبه گاز ناشی از لاپاروسکوپی اذیت می کرد و می زد به شونه ام؛ البته دردش شدید نبود و دکتر گف راه برم کمافی سابق ینی از روز شنبه که بستری بودم فقط اب و مایعات میشد بخورم که همین هم روز عمل قدغن می کنن .بعد از عملم همون روز دوشنبه تحرکی نشون ندادم پرستارها اومدن گفتن از11شب میتونم کم کم مایعات بحورم که من تا صبحش یه لیوان ابمیوه و یه لیوان اب خوردم.

20 ساعتی بعد از وصل شدن سند ادرا، برام درش اورد یکی از پرستارها دکتر گف خونم لخته نشه حتما راه برم.حتماراه برید تا گازخارج بشه حتما تخت رو صاف بذارید تا سردرد نگیرید من ادامسم می جویدم که خوب بود گاز عمل از همون روز صب خارج شد تا شبش و بلکه هم بیشتر و من 1ساعتی راه رفتم بدون کمک هم پامی شدم هم دستشویی می رفتم علایم حیاتیمم خوب بود برای همین بعدظهر چهارشنبه ترخیص شدم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: همراهتان که تخت نداشتند چگونه شب در کنار شما ماندند؟ دکتر مهدی زاده را چند بار ملاقات کردید؟ برخوردشان چگونه بود؟ ایا درخصوص عمل به شما توضیحی دادند یا سوالاتی داشتید که پاسخ بدهند؟!

⚪️همراهم که تخت نداشت پتویی که بیمارستان به من داده بود رو بعنوان زیرانداز استفاده می کرد تخت منو هول میداد اون ورتر و همون جا میخوابید

دکتر من قرار بود ندا هاشمی باشه گفتن نمیومده و به جاش دکتر مهدی زاده اومد ایشون رو فقط یکبار اونم توی اتاق عمل دیدم چون من اطمینان کامل به دکتر نظری داشتم نه ایشون، توصیحی درباب عمل به من داد دکترمهدی زاده و نه من سوالی کردم قبل ازاتاق عمل نوع جراحی و عواقبی که میتونه داشته باشه رومسوول پزشکی قانونی به خوبی توضیح داد به هرحال با دکترم برخوردی نداشتم که بگم خوب بوده یانه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: هزینه عمل چقدر شد؟ نام بیمه اگر استفاده کردید؟ بخیه ها جذبی بود یا کشیدنی است و چه روزی باید کشیده می شد؟!

هزینه ساک لباس صد تومن بعنوان ودیعه هس و بابیمه سلامتی که من داشتم 1میلیون تومن هزینه ترخیص شدم. یعنی کلا هزینش با بیمه سلامت شد یک میلیون و صدهزار تومن. که ظاهرا گرونتر از حد معموله احتمالا بخاطر اینه چندین بار ازم خون گرفته شد قبل از عمل برای بررسی غلظتم. بخیه ها هم کشیدنی بود که دکترنطری که هر روز صبح بعنوان کادرپزشکی منو می دیدن میگفت 7الی 10روز بعد عمل بکشمش.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved