1

مصاحبه تغییرجنس مرد به زن (ساخت واژن) توسط دکتر ساپورن در تایلند

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چه سالی جراحی کردید؟ اسم دکتر؟ هزینه جراحی؟ چند روز بستری بودید؟!

⚪️چند سال قبل بود که پیش دکتر ساپورن در تایلند عمل تغییر جنسیت رو انجام دادم. ایشون جراحی زیبایی صورت و پروتز سینه هم انجام میده و تخصصش هم در مورد ام تو اف ها هست.

هزینه عمل حدود 17000 دلار بود اون موقع با اقامت در هتل که البته با کلینیک قرارداد داشت و فاصله خیلی نزدیکی هم داشت تا کلینیک. حدود یک هفته در بیمارستان بستری بودم و در کل حدود یک ماه در تایلند اقامت داشتم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: جراحی چند مرحله بود و اینکه دقیقا چه عمل یا عملهایی صورت گرفت؟

⚪️جراحی یک مرحله بود و البته من عمل ارکیدکتومی رو قبلا ایران انجام داده بودم ولی خب کلا یک مرحله ی هست عمل دکتر ساپورن. عمل از طریق پوستی بود. عمق حدودا 15 سانت.

حدود یک هفته بی حرکت توی بیمارستان بستری بودم. روز آخر دکتر اومد و باندها و موادی رو که برای باز نگه داشته واژن قرار داده بود درآورد و شستشو داد و اولین دیلاته رو هم انجام داد تا نتیجه عمل رو خودم ببینم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: میزان درد، خونریزی و طول دوره ریکاوری؟ عوارض جراحی داشتید لطفا با جزییات بنویسید؟!

⚪️درد و ناراحتی از همون اول هست و خب به مرور کمتر میشه. خونریزی تقریبا نیست و بیشتر ترشحات و مخاط هست.

عوارض جانبی زیادی در کار نبود فقط قسمت سختش دیلاته کردن مداوم بود که باید انجام می شد. بعد از چند ماه متوجه شدم که یک قسمت از کار خوب درنیومده. مشکل بیرونی بود. که بعد دوباره رفتم برای ترمیم و اونم با یک عمل درست شد. عمل های ترمیمی بدون هزینه هست و فقط هزینه بلیط و اقامت با خود شما هست.

کادر پزشکی دکتر ساپورن خیلی خوب و حرفه ی رفتار می کنند و واقعا جای نگرانی برای شما نمی گذارند. همه چیز دقیق و برنامه ریزی شده پیش میره.

برای رزرو باید حدود یکسال قبل از عمل اقدام به ارسال ایمیل کنید و مکاتبه کنید خودشون مقدمات و کارهای لازم رو براتون شرح می دهند در ایمیل.

گارانتی عمل مادام العمر هست و کلینیک دکتر ساپورن بصورت مجانی کارهای مربوط به ترمیم و اصلاح رو انجام میده در صورت لزوم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا بعد از عمل خلل یا تغییری در حس جنسی شما ایجاد شد؟ ایا به راحتی به ارگاسم می رسید؟!

⚪️بعد از جراحی بله به ارگاسم میرسم. حس ارگاسم به سرعت و کیفیت مردونه نیست و زمانش هم طولانی تر هست. بخشیش هم بخاطر هورمون های زنانه هست که اونها هم تاثیر دارند. ولی در کل نوعش فرق داره با مردونه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: دلیل انتخاب دکتر ساپورن بر پزشکان ایرانی و دیگر جراحان دنیا چیست؟! لطفا با جزییات شرح دهید؟!

⚪️دکتر ساپورن رو به این دلیل انتخاب کردم که به دکترهای ایرانی چندان خوشبین نبودم بخاطر تجربیاتی که دیگران در اختیار ما گذاشته بودند از طریق وبلاگ ها و وبسایت ها و راضی نبودند از عملکرد دکترهای ایرانی.

و از اونجاییکه این عمل بسیار مهم بود و قرار بود یکبار در زندگی انجام بشه تصمیم گرفتم پیش بهترین دکتر برم. تایلند گزینه مناسبی بود چون اولا رفت و امد به تایلند خیلی آسون هست و همچنین با قیمت دلار اون سال که حدود 1500 بود به صرفه بود. بعضی از جراحاهان ایرانی با همین قیمت ولی کیفیت افتضاح عمل میکردند که خب دلیلی نداشت پیش اونها برم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: سایز الت تناسلی قبل از عمل چند بود؟ آیا سایز واژن بعد از عمل ثابت ماند یا تغییر کرد؟!

⚪️عمق واژن بعد از جراحی کم نشد. سایز آلت قبل از جراحی جدود 15 بود و عمق واژن حدودا 15 سانت.

⚫️محمد بهامین آسمانی: چرا روش پوستی را بر روش روده ای ترجیح دادید؟

⚪️روش پوستی مطمین تر بنظر میومد با عوارض کمتر برای همین انتخاب کردم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: آیا لیزر ناحیه تناسلی قبل از عمل توسط دکتر ساپورن توصیه شد یا نه؟!

⚪️دکتر گفت که لیزر نباید بکنید چون به پوستی که برای عمل نیاز دارم صدمه وارد میکنه. گفت خودش لایه برداری میکنه و مشکل مو رو برطرف میکنه.

⚫️محمد بهامین آسمانی: بعد از عمل روزی چند بار دیلانه کردید و تا چه مدت ادامه دادید؟!

⚪️در مورد زمان دیلاته ها مطمئن نیستم ولی مثل بقیه از روزی چندبار شروع شد و بعد از چند ماه شد روزی یکبار که این تا یکسال طول کشید. در حال حاضر هم من دیلاته نمی کنم ولی مشکلی در عمق واژن بوجود نیومده.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved