1

مصاحبه – هشت روز بستری بدلیل تب، عفونت و آسیب و درد شدید کلیه بعد از عمل لاپاراسکوپی تخلیه رحم تخمدان توسط دکتر خداوردی بیمارستان رسول اکرم

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

من واسه جراحی تخلیه رحم توسط دکتر خداوردی در بیمارستان حضرت رسول تهران، بستری شدم، تا عصر که دارو خاصی مصرف نکردم، از سر شب روغن کرچک و شیاف دادن جهت شستشوی روده ها و گفتن که شب جز مایعات نباید چیزی بخوری، ضمن اینکه باید برای پاکساری کامل روده هات انما (شستشویی روده با مایع از راه مقعد) هم بشی، تا 12 شب دو مرحله انما شدم و از 12 به بعد نباید چیزی میخوردم، صبح ساعت 4 یک مرحله دیگه انما شدم.

ساعت 6:15 صبح روانه اتاق عمل شدم، ساعت 7:15 جراحیم شروع شد و 12:30 ظهر خاتمه یافت. و بعد از ریکاوری ساعت 13:15 تحویل بخش زنان داده شدم. سطح هوشیاریم خوب بود و درد خیلی شدیدی از ناحیه عمل داشتم. تا 12 ساعت بعد از عمل سوند داشتم و به خاطر گازهایی که وارد شکم کرده بودند ریه هام درد میکرد و نفس کشیدن خیلی سخت و دردناک بود، اما بعد از کشیدن سوند و پایین اومدن از تخت و راه رقتن به تدریج درد کم شد.

روز دوم پس از جراحی به خاطر بالا بودن تب باید بستری می موندم. تقریبا 8 روز بخاطر تب بالا و درد شدید از ناحیه کلیه بستری موندم، قبل از جراحی کلیه هام هیچ مشکلی نداشت،

اما وقتی بخاطر درد شدید پهلوی چپ سونوگرافی شدم، مشخص شد که دچار هیدرونفروز خفیف کلیه شدم، که البته پرسنل بیمارستان هیچ اقدامی جهت رفع این ضایعه انجام ندادند و گفتند که شاید از قبل این مشکل رو داشتی !

علاوه بر این روزهای آخر تب 38 درجه ای رو که داشتم و خودشون روز دوم بخاطر همون منو بستری کرده بودن رو دیگه تب نمی دونستند، و مدعی بودند که شما بخاطر برداشتن تخمدان ها و عدم ترشح هورمون های زنانه حالات یک فرد یائسه رو دارید بنابراین دمای بالای بدن شما تب نیست! بلکه حالت گرگرفتگی است!

اما با اصرار خودم به ماندن در بیمارستان و پیگیری درمان، و با تزریق انواع آنتی بیوتیک ها بالاخره تب کاهش یافت و دمای بدنم معمولی شد!

و این نشون میده که تب من از عفونت بود نه گرگرفتگی! تا حالا دیدید که یک خانم یائسه با مصرف آنتی بیوتیک گرگرفتگی اش از بین برود؟!!!

بالاخره بعد از یک هفته من با دمای بدن معمولی و درد شدید پهلوی چپ ترخیص شدم و هزینه یک هفته یستری و جراحی با بیمه خدمات درمانی 1 میلیون تومن شد.

⚫️محمد بهامین آسمانی: برخورد دکتر خداوردی با شما چگونه بود در ماجرای کلیه، عفونت، تب و ترخیض؟ آیا قبل از عمل هم ایشان را دیده بودید؟ در طول بستری چند بار ایشان را دیدید و به نظر شما چقدر ادم مسئولی بودند و چقدر رسیدگی داشتند بر وضعیت شما؟

⚪️قبل از عمل دکترخداوردی رو دیده بودم برخوردشون خوب بود و شناخت کاملی نسبت به ترنس ها داشتند، ایشون روز بعد از عمل منو رو ویزیت کردن و گفتن چون تب بالایی داری فعلا نمی تونی ترخیص شی.

در مورد درد کلیه هم ایشون دستور گرفتن عکس رنگی رو دادن و همکاران ایشون در بخش خودشون عکس ها رو بررسی کردن در حالیکه تخصص آنها در حیطه ی اورولوژی نبود، و تشخیصشون این بود که مشکل خاصی نداری،

البته ناگفته نماند که طی این مدت دو بار سونوگرافی کلیه و مجاری ادرار انجام دادم که نتیجه هر دو کاملا متفاوت بود. و هر کدام ب یک مشکل اشاره کرده بودند، و نهایتا تصمیم گرفتم که با توجه به سطح پایین کیفیت خدمات بیمارستان رسول اکرم، ترخیص شوم و ادامه درمان رو جایی دیگر پیگیری کنم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: بخیه ها خودش افتادند یا باید کشیده می شد و چه زمانی؟!

⚪️در مورد بخیه ها روز هشتم بعد از عمل یکی از دکترهای بخش دستور داده بود که بخیه ها رو بکشن اما خود دکتر خداوردی گفته بودند ده الی پانزده روز بعد عمل باید برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنم. منم طبق توصیه دکتر خداوردی عمل کردم.

⚫️محمد بهامین آسمانی: برای افرادی که قصد عمل لاپاراسکوپی تخلیه رحم تخمدان در بیمارستان رسول اکرم را دارند، آیا پیام یا توصیه ای دارید؟!

⚪️اگر از نظر مالی مشکلی ندارند جراحی ها را در بیمارستان های خصوصی انجام دهند. و در صورتی که مجبورند در بیمارستان دولتی جراحی شوند حتما راجب دکتر جراحشان تحقیق کنند و در روند درمان هرجا که احساس مشکل کردند از پرسنل توضیحات منطقی و «مستند» بخواهند.

⚫️محمد بهامین آسمانی: اگر به گذشته برگردید، و این فرصت دوباره را داشته باشید که مجداد پزشک و بیمارستان را انتخاب کنید، باز هم دکتر خداوردی و رسول اکرم را انتخاب می کردید؟!

⚪️متاسفانه من بخاطر مشکلات مالی قدرت انتخاب زیادی نداشتم، اگر بحث هزینه مطرح نبود قطعا انتخابم این نبود. و ممنونم از شما بخاطر زحماتتون برای جامعه ترنس.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved