1

مصاحبه عمل آمپوته (ساخت ظاهر واژن، بدون مجرا) دکتر بقایی در تهران

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

من توسط دکتر مهرداد بقایی که تخصص شون جراح عمومی بود و فوق تخصص زیبایی برای سوختگی داشت، عمل شده ام. هزینه عملم 6 میلیون تومان بود. از بیمه استفاده نکردم . 2 روز بستری بودم . عوارض جراحی نداشتم. خون ریزی تا یک هفته داشتم که مرتب ضدعفونی میشد و با باند و گاز بسته میشد.

روزهای اول تا 3 روز درد زیادی داشتم که با آرامبخش درد مهار میشد. در این جراحی عمل آمپوته یعنی ساختن ظاهر واژن بود و مجرای واژن ساخته نشد و یک عمل دیگر برای ساخته شدن مجرای واژن باید انجام بدهم.

دلیل اینکه عمل آمپوته را انتخاب کردم یک دلیلش این بود که گفته میشد در این حالت دقت و وقت دکتر برای زیباسازی واژن بالا هست و ظاهر واژن نسبت به عمل یک مرحله ای بهتر میشود. و دوم به دلیل دانشجو بودنم در آن زمان و اینکه ممکن است در صورت ساخت مجرای واژن، وقت من به دیلاته بسیار صرف شود و از درس بیفتم، از ساخت مجرا منصرف شدم.

دلیل انتخاب دکتر بقایی اینکه اول ایشان فوق تخصص زیبایی در سوختگی داشتند و مطب شان پر بود از افرادی که برای عمل زیبایی آمده بودند. دوم تحقیقی که از دوستان کرده بودم و نظر اکثریت به ایشان بود. و سوم عمل ایشان در کلینیک خصوصی که مورد تایید خانواده ام بود زیرا خانواده ام از بیمارستان دولتی ترس داشتند.

دکتر بقایی، فرد خوش اخلاقی بود و پرسنل هم کاملا به قضیه آگاه بودند و برخورد خوبی داشتند. در بخش زنان بستری شدم و اتاق من دو تخته بود ولی شبها کسی را بستری نمیکردند لذا تنها بودم. دکتر بقایی قبل از عمل آگاهی در مورد عمل داده بودند و به سوالات من پاسخگو بودند.

عمل کاشت سینه را هم به همراه این عمل انجام دادم . هزینه پروتز سینه ام 3 میلیون شد. یک نوع پروتز فرانسوی بود . در ابتدا تا یک ماه درد در ناحیه سینه داشتم ولی الان بسیار راضی هستم. قبل از عمل ، 6 ماه به گفتار درمانی رفتم تا صدایم نازک تر شود که تجربه خوبی بود.

بعد از عمل ارکیدکتومی هورمون تراپی را شروع کردم. عمل ارکیدکتومی رو یکسال قبل از عمل آمپوته انجام دادم .چون پوشش ام دخترانه بود ولی شناسنامه ام پسرانه، در ابتدا به بخش مردان انتقالم دادند ولی بعدا که دیدند خیلی بد میشه با این ظاهر در بخش مردان باشم، به بخش زنان انتقالم دادند و اتاقم دو تخته بود. برخورد کادر بیمارستان نرمال بود. درد تا یک هفته در ناحیه شکم و کشاله ران داشم. عمل ساده ای بود و یک ساعت طول کشید.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved