4
پروتز دایمی پنایل ایمپلنت برای نعوظ در مردان ترنس که قابلیت نعوظ ندارند و مردان سیسجندر (غیر ترنس) که از ناتوانی جنسی رنج می برند The Genesis® Malleable penile prosthesis

قرار دادن پنایل ایمپلنت برای نعوظ در آلت تناسلی مردانه در ترنس های زن به مرد و مردان سیسجندر (غیرترنس) که از ناتوانی جنسی رنج می برند

نویسنده و مترجم: محمد بهامین آسمانی

در ترنس های زن به مرد، مرحله آخر ساخت الت تناسلی مردانه در عمل فالوپلاستی قرار دادن پروتز پنایل ایمپلنت است که باعث نعوظ در الت تناسلی میشود.

در ترنس های زن به مرد، بعد از ساختن الت تناسلی مردانه طی عمل فالوپلاستی، امکان نعوظ طبیعی وجود ندارد بنابراین برای رسیدن به نعوظ از پنایل ایمپلنت استفاده میشود. در مردان سیسجندر (غیر ترنس) هم که از ناتوانی جنسی رنج می برند و قدرت نعوظ را از دست داده اند نیز عمل قرار دادن پروتز پنایل ایمپلنت انجام می شود.

پنایل ایمپلنت ها دارای برندها، انواع و اقسام مختلفی هستند که بر اساس سایز الت تناسلی، سایز کیسه بیضه، شرایط فیزیکی بیمار و ترجیحات شخصی با مشاوره با پزشک انتخاب می شود.

🔰لازم به ذکر است که نیمه عمر پروتز پنایل بسته به نوع و مدل آن می تواند دایمی و یا موقت با نیمه عمر بین 5 تا 15 سال باشد که بعد از طی این دوره مجداد پروتز پنایل را خارج کرده و یک جدید ان را قرار میدهند.

5
پروتز پنایل ایمپلنت با نیمه عمر موقت بین 5 تا 15 سال جهت نعوظ در مردان ترنس که قابلیت نعوظ ندارند و مردان سیسجندر (غیر ترنس) که از ناتوانی جنسی رنج میبرد The Titan® Touch inflatable penile prosthesis

طول دوره بهبودی در عمل قرار دادن پنایل ایپملنت از فردی به فرد دیگر متغیر است. اما به طور معمول بین 4 تا 6 هفته دوره بهبودی و ترمیم به طول می انجامد.

از آنجایی که پروتز پنایل ایپلنت در درون بدن شما قرار گرفته است؛ بنابراین توسط دیگران قابل دیدن و تشخیص نیست در حقیقت کسی نخواهد فهمید مگر خودتان به آنها بگویید.

⚠️عوارض و خطرات احتمالی عمل قرار دادن پروتز پنایل ایمپلنت نظیر عفونت ،درد، عوارض بی هوشی، مشکلات مکانیکی در کارنکردن دستگاه، پس زدن دستگاه توسط بدن، سیاه شدن الت تناسلی و افتادن آن، پاره کردن پوست و بیرون زدگی دستگاه از الت تناسلی و احساس درد بدلیل اصطکاک پروتز با الت تناسلی در هنگام رابطه جنسی.

در امریکا و برخی کشورهای اروپایی، پروتز پنایل ایمپلنت تحت پوشش بیمه قرار دارد.

نویسنده و مترجم: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

مرجع:
http://www.coloplastmenshealth.com

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved