1

مصاحبه – روند اخذ مجوز تغییرجنس در سال 94 کرمانشاه و تجربه ناخشنود رواندرمانی با دکتر شاکری

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

سلام دارم خدمت دوستان عزیزم میخوام روال گرفتن مجوز رو درکرمانشاه بگم من ازتیرماه 93 اقدام کردم اولین کار اینه برید پیش یک روانشناس موثق و آشنا با مسیله ترنس که درکرمانشاه دکترشاکری (روانپزشک) و دکتر سیف الاسلامی (روان پزشک و یکی از اعضای کمیسون پزشکی قانونی) و مطب هردوشون در پارکینگ شهرداری قرارداره.

دکتر بعداز 2الی 3 جلسه باید بهتون معرفی نامه بده که برید دادگستری دادگاه خانواده که کوچه ثبت شریعتی هست اقدام کنید. البته ممکنه توامان هورمون تراپی رو هم تجویز کنه که در اونصورت نامه دکترغدد رو هم دال بر ترنس بودنتون می برید برای دادگاه که چی؟

که دادگاه بهتون نامه بده برای اینکه بتونید پزشکی قانونی تشکیل پرونده بدیدنامه دادگاه که گرفتید میتونید برید برای تشکیل پرونده و طبعا اقدام برای کمیسون اول درپزشکی قانونی اقدام کنید کمیسیون که برگزارشد حدود دو هفته بعدجوابش رو از همون دادگاه خانواده بگیرید که جوابها معمولا اینه:

یکسال روان درمانی و هورمون تراپی تستسترون توام. به همین جهت لازمه روان درمانی رو شروع کنید تحت نظر روان شناس مورد تاییدپزشکی قانونی که من جزجناب صیف الاسلامی کسی رو نمی شناسم که هم مورد تاییدباشه هم خوب راهنمایی کنه بنده خودم تحت نظر دکترشاکری بودم ولی به هیچ عنوان تایید نمیکنم پیش ایشون برید.

هم زمان اقدام کنید برای هورمون تراپی پیش یک متخصص غددکه خانم دکتر شاه ابراهیمی که ادرس مطبشون سی متری دوم بلوارآل آقاسمت چپ قرارداره در این زمینه آشنا با مسیله مون هستن یک سال دوره ای که طبق رای دادگاه برای تشخیص ترنس بودنمون هست طی شد از روانشناستون و دکتر غددنامه می گیرید و می برید برای پزشکی قانونی که در کیهان شهر حدود700 متر بالاتر از بیمارستان خصوصی بیستون قرارداره. تا کمیسون دوم و انشالا پایانی تون برگزاربشه.

در این مرحله هم قبل برگزاری کمیسون دوم تجربه بنده در آبان 94برگزاری یک معاینه بالینی قبل ازکمیسون دوم از طرف پزشکی قانونی بود بعدهم کمیسیون و نتیجه اش که بعدازحدود دو هفته از دادگستری بگیرید.

معاینه بالینی در واقع در طول کمیسون دوم بودکه یک خانم روانپزشک چندتاسوال کردن برای تشخیص ترنس بودن من بعد پروندم رف زیردست دکتری که مال خود پزشک قانونیه و اون پروندمو داد ببرم بخش کمیسیون و منتطربمونم از همون جا برای تشکیل کمیسون دومم قبلا ظاهرا این معاینه بالینی نبوده و در راستای سخت گیری های بیشتر اعمال شده فک میکنم دلیلی دیگه ای نمی بینم ضمن اینکه اصلا استرس نداره و فقط یک روانشناس ازم چن تاسوال کرد.

دکترشاکری (روانپزشک) رو توصیه نمیکنم برای این روند چون ایشون من حدود15جلسه ویزیتشون کردم اما همش می پرسیدکه رو تصمیمم مصمم هستم یاخیر؟ به عبارتی کارش توصیف وضع موجود بودنه به جای حل مسیله.

گلایه دوم از دکترشاکری اینه که اصلا وقت گوش دادن به حرفای منو نداشت شرایطم رو میخواستم براش بگم میگفت بنویسم تو برگه براش ببرم اونوقت رابطه فیس تو فیس و دکتر بیمار چی میشه؟

گلایه سوم اینکه که مشخصا اهمیتی برام قایل نبود و البته درک درستی هم از مقوله ترنس نداشت من میرفتم ویزیت همش میگف پدرتم بیار بعد کارش این بود به من بگه نترس کم کم خانواده کنار میان و بعدمنو می فرستاد بیرون و به پدرم میگفت اینو شوهرش بده بره ترنس یه چیز من درآوردیه به عبارتی چوب دوسرطلا بود.

یکسال تمام پیش دکتر شاکری ویزیت شدم و بعد یکسال باز می گفت فرصت بده بهشون ینی همون حرفای سال گذشتشو می گفت و نمیتونست قدرت قانع کنندگی نداشت خانواده من درپایان روان درمانی به شدت مخالفتشون به مراتب افزوده شد به جای اینکه کم بشه.

نهایتا اینکه ایشون شایدچون روانپزشک بودن کار فرمالیته می کردن هرجلسه برای من داروی ضد افسردگی مینوشت که به دو دلیل اشتباهه اول هزینه اضافه دوم دوز بالای این داروها که برای من با افسردگی متوسط مناسب نبود و درثانی گمان بد خانواده رو بالا می برد از اینکه مشکل من یک مشکلیه که با دارو حل میشه و افسرده و منزویم. خواهشا اینا رو بگیدچون نمیخوام دیگه کسی مشکلات اینچینی پید اکنه.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved