1

عمل آلت و امکان دخول در ترنس های FTM زن به مرد

نویسنده: علی سام

⚠️این مقاله نمیتواند جایگزینی برای تحقیقات علمی و پزشکی باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید و با وی مشورت نمایید

همانطور که پیشتر گفته شد دو روش برای جراحی آلت تناسلی در ترنس های زن به مرد وجود دارد که هرکدام از آنها مراحل و تکنیک های متفاوتی دارند: متودئوپلاستی (با رشد کلیتوریس و آزادسازی بعنوان پنیس) و فالوپلاستی (با برداشتن فلپ -پوست- از یک ناحیه بدن و پیوند فلپ به رگهای خونی در اندام های تحتانی)

در هردوی این عملها امکان دخول ب خودیِ خود وجود ندارد مگر اینکه از لوازم و تحهیزات کمکی استفاده شود.

🔴متودئوپلاستی،نعوظ و دخول:
در عمل متو، امکان نعوظ در پنیس وجود دارد و همانند یک میکرو پنیس، شما حالتی از شق شدگی را احساس خواهید کرد اما باتوجه به طول،قطر ،زاویه نعوظ و میزان سفتی الت در هنگام نعوظ، همچنین بعلتِ قرارگیریِ آلت در موقعیتی پائین تر و تفاوت تمام این عوامل با یک مرد بیولوژیک (مادرزاد)، امکان دخول وجود ندارد یا در موارد استثنا دخول در پوزیشن های غیرمتعارف و خیلی سخت انجام میشود. (تصویر سمت راست بالا)
برای حل این مشکل باید از پروتزهای آلت تناسلی (دیلدو) استفاده کرد.در بعضی از انواع این پروتز ها فضای خالی برای جاگیری پنیس(متودئوپلاستی) تعبیه شده است که انواع مختلفی دارند ،ازجمله یک نمونه آن که دارای شیارهایی برای تحریک کلیتوریس میباشد. (تصویر سمت راست پائین)

🔴فالوپلاستی ،نعوظ و امکان دخول:
در فالوپلاستی با توجه به اینکه پوست و چربی از منطقه فلپ گیری شده،به ناحیه ی آلت تناسلی منتقل شده است لذا امکان نعوظ بحالت طبیعی وجود ندارد. (بعلت عدم وجود عضله برای ایجاد انقباضات و انبساطات)

🔻برای حل این مشکل دو زاه حل وجود دارد:
🔹1.استفاده از ایمپلنت برای اریکشن(نعوذ)که در مراحل بعدیِ جراحیِ فالو پلاستی در شکم،بیضه ها و آلت جاگذاری میشود و با استفاده از پمپ هایی با پر و خالی شدن،حالت نعوذ به آلت می بخشد. (تصویر وسط،پائین)
🔹2.استفاده از سلیو که جایگزینی برای ایمپلنت (داخلی) هست و در بیرون از بدن ،همانند یک کاندوم سفت و ضخیم،روی آلت کشیده میشود تا حالت سفتی و نعوظ را در آلت،حفظ کند.(دو تصویر سمت چپ،بالا و پائین)

⚠️ توجه !
این مطلب دارای تصاویر نتایج جراحی تغییرجنس می باشد که بصورت رمز دار شده ، در وبلاگ گالری تغییر جنس به آدرس زیر قرار گرفته است. وبلاگ در ایران مسدود است و برای باز شدن وبلاگ از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده نمایید.

https://helptranssrs.wordpress.com/2016/03/25/31/

🔵جهت مشاهده تصاویر ، فرم درخواست کد رمز به آدرس زیر را تکمیل و ارسال نمایید.
https://helptranscenter.org/code-request/

نویسنده: علی سام
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 علی سام https://helptranscenter.org  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved