1

تجربه تخلیه رحم و تخمدان توسط دکتر الماسی در بیمارستان رسول اکرم

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
⚠️هویت مصاحبه شونده محفوظ است.

من ترنس اف تو ام هستم که پیش دکتر الماسی عمل هیسترکتومی انجام دادم خواسته بودید که کسایی که پیششون عمل کردند توضیحاتی بدن من هم خواستم همکاری کنم.

من تقریبا یک سال پیش در بیمارستان رسول اکرم پیش دکتر الماسی عمل هیسترکتومی انجام دادم. بخاطر قطع نشدن تب یازده روز بیمارستان بستری بودم. از یک هفته بعد از جراحی هم خونریزی خیلی خفیفی پیدا کردم که دکتر گفت چیزی نیست و طبیعیه اما رفته رفته بیشتر شد و این روند تا پنجاه روز بعد از عملم ادامه پیدا کرد و در این مدت هم تعطیلات بود و دکتر مسافرت بودن.

بعد از تقریبا پنجاه روز خونریزی که خیلی بیشتر هم شده بود به یکباره قطع شد اما تا همین الان هم درد های خفیف زیر شکم دارم بخصوص وقتی باشگاه میرم و به شکمم فشار میاد.

در مورد برخورد پرسنل بیمارستان رسول اکرم هم اصلا تعریفی نداره. به حدی رسیدگی نمیکردن که من با اون حال بد، تب و خونریزی و درد بارها خواستم خودمو با رضایت شخصی مرخص کنم اما هربار چون حالم بدبود جلوگیری کردن و مثلا احساس مسئولیت کردن.چون حال من داشت بدتر میشد و هیچ کاری نمیکردن.

تب من چهل درجه بود و اگر همونجا تشنج هم میکردم هیچکس هیچ کاری نمیکرد واقعا… روزی که قرار بود ظهرش از بیمارستان برم از صبحش دارو ها و سرم من رو قطع کردن در حالی که من هنوز مرخص نشده بودم. بعدشم پدرم و برادرم اون بخش و رو سر اون پرستارا خراب کردن و اونا از ترسشون اون نصفه روز رو به من رسیدگی میکردن.

برای گرفتن رگ و وصل کردن سرم هربار سه یا چهار بار از من رگ میگرفتن و پاره میشد چون بلد نبودن آخرش دیگه میخواستن از پام رگ بگیرن چون جفت دستام تماماً کبود بود و رگی نمونده بود.

توی تمام مدتی هم که خونریزی داشتم با دکتر طاهرمنش به صورت تلفنی در ارتباط بودم و ازشون راهنمایی میگرفتم چون دکتر الماسی نبود و هیچ راه ارتباطی هم نداشت.

مصاحبه کننده: محمد بهامین آسمانی
🌐منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2016 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved