Hair_Loss

ریزش مو و چگونگی مقابله با ان

نویسنده: محمد بهامین آسمانی

مردان و زنان بسیاری در گوشه و کنار جهان با چالش ریزش مو مواجه هستند. هزاران محصول مختلف در این زمینه تبلیغ میشود. به نظر من برای یافتن علت ریزش مو در شخص خودتان بهتر است به پزشک فوق تخصص پوست و مو مراجعه نمایید تا با انجام مشاوره و بررسی تاریخچه خانواده و نتایج ازمایشاتتان علت ریزش مو در شما مشخص شود. سپس پزشک میتوانند شامپو، قرص یا هرنوع محصولی که می تواند برای شخص شما مناسب باشد را تجویز نماید.

🔷در ترنس مردها که برروی هورمون درمانی تستوسترون هستید یکی از عوارض خفیف هورمون درمانی متاسفانه، نازک شدن خط موی سر، ریزش و طاسی با الگوی مردانه میباشد. ضمن اینکه مقدار ناچیزی از تستوسترون در بدن به هورمون DHT دی اچ تی تبدیل میشود.

🔶دی اچ تی DHT مهمترین عنصر افزایش ریزش موهای سر است که تقریبا بیشتر مردم ان را تجربه کرده اند. بنابراین شما باید این را به خوبی درک کنید که نیاز است که به صورت منظم ازمایش خون بدهید تا سطح هورمون تستوستورن و هورمون DHT دی اچ تی تحت کنترل باشد. شما همچنین میتوانید از شامپوهایی که مسدود کننده DHT دی اچ تی هستند استفاده نمایید.

✅استفاده از مولتی ویتامین روزانه که شامل روی، ویتامین ب، اسيد فوليك، آهن، و کلسیم باشد انتخاب بسیار عاقلانه ای است.

⭕️توجه داشته باشید که بدن ها، ژنتیک و دلایل ریزش مو در همه ی انسانها یکی نیست و این به این معناست که اگر شخصی از یک محصول نتیجه دلخواه گرفت به این معنا نیست که این محصول برای شما هم مناسب خواهد بود و به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

⚠️هوشیار باشید که محصولات بسیار متنوعی در بازار تبلیغ میشود که شاید شرایط شما را بدتر نکند، ولی الزاماً کمکی هم ممکن است نکند ضمنا مطالعات علمی اساسی برای بسیاری از این ادعاها وجود ندارد. بنابراین یا احتیاط کامل به سراغ مکمل های تبلیغاتی بروید و به یاد داشته باشید که همواره پزشک فوق تخصص پوست و مو، بهترین شخص برای مشاوره، یافتن ریزش اصلی مو در شخص شما و تجویز مناسبترین محصول برایتان می باشد.

نویسنده: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2015 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved