Free Flap Phalloplasty step1

حس جنسی در عمل فالوپلاستی ترنس های مرد

نویسنده: محمد بهامین آسمانی

در عمل فالوپلاستی مناطق اهداکننده متفاوتی برای گرفتن فلپ وجود دارد مانند، ساعد دست، ران پا ،شکم، کشاله ران، عضله کمر و ساق پا می باشد.

انتخاب تکنیک عمل فالوپلاستی بستگی به ترجیحات شخصی، تخصص جراح و شرایط جسمی فرد دارد.

درعمل فالوپلاستی، فلپ شامل چربی، عروق، عصب و پوست میباشد که از منطقه اهداکننده برای ساختن پنیس (الت تناسلی مردانه) گرفته می شود.

در عمل فالوپلاستی تنها راه داشتن حس جنسی در پنیس منوط به اتصال عصب منطقه اهدا کننده فلپ به عصب کلیتوریس می باشد، اگر این اتصال عصب ها صورت نگیرد ، حس جنسی در پنیس ایجاد نمی شود و در این حالت کماکان رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی از طریق تحریک کلیتوریس میسر می باشد.

🔷بنابراین درصورت عدم اتصال عصب ها چند حالت وجود دارد:

🔸حالت اول:
برخی جراحان کلیتوریس را درست نخورده باقی میگذارند و فلپ چند سانت بالاتر از آن قرار خواهد گرفت

🔸حالت دوم:
تغییرموقعیت کلیتوریس که به سمت بالا کشیده میشود و در زیر پوست بین کیسه بیضه و پایه الت تناسلی دفن می شود در این روش بسیاری از ترنس مردها رسیدن به ارگاسم را از طریق تحریک مستقیم محل قرار گیری کلیتوریس با دست و یا در حین رابطه جنسی دخول تجربه می کنند

🔷افرادی که عمل متودئوپلاستی کرده اند و خواهان انجام عمل فالوپلاستی هستند دو گرینه درپیش دارند:

🔸گزینه اول:
به پنیس قبلی خود دست نزنند و پنیس جدید چند سانت بالاتر از ان قرار خواهد گرفت که در این حالت حس جنسی فقط در پنیس قبلی وجود خواهد داشت.

🔸گزینه دوم:
طی عمل میکروسکوپی اتصال عصب منطقه اهدا کننده فلپ با عصب پنیس متو صورت میگیرد که منجر به ایجاد حس جنسی در فلپ خواهد شد و جراح پنیس قبلی را در درون فلپ قرار خواهد داد توجه داشته باشید که در این روش علت داشتن حس جنسی در پنیس تنها به دلیل اتصال عصب هاست و نه قرار گیری پنیس متو در پنیس فالو.

🔻نکته اول
اگر درعمل فالوپلاستی بدون عمل میکروسکوپی اتصال عصب ها کلیتوریس و یا «پنیس متو» در درون فلپ دفن شود به احتمال زیاد حس جنسی خود را از دست می دهید و یا به دشواری قادر به رسیدن به ارگاسم خواهید شد بدلیل اینکه کلیتوریس یا پنیس متو درمیان حجم زیاد چربی و پوست درون فلپ پوشیده می شود برای همین جراحان یا عمل میکروسکوپی اتصال عصب منطقه اهدا کننده به عصب کیلتوریس را انجام می دهند تا حس جنسی در پنیس ایجاد شود و یا اینکه درصورت عدم اتصال عصب ها کلیتوریس یا «پنیس متو» را دست نخورده باقی می گذارند.

🔻نکته دوم
افرادی که عمل متودئوپلاستی کرده اند و خواهان انجام عمل فالوپلاستی هستند هیچ گونه تاثیری درافزایش طول یا قطر پنیس جدید ایجاد نخواهد شد و همچنین هیچ تاثیری در میزان حس جنسی نخواهد گذاشت.

عمل متودئوپلاستی و عمل فالوپلاستی دو روش مستقل از هم هستند. هیچ کدام پیش نیاز دیگری نبوده  و یا باعث نتیجه بهتری در دیگری نمی شود.

🔻نکته سوم
اگر میان تکنیک عمل متودئوپلاستی و فالوپلاستی مطمین نیستند و نمی دانید کدام روش می تواند برایتان مناسب باشد، توصیه می شود که تکنیک متودئوپلاستی را که ساده تر، کم هزینه تر، کم عارضه تر و در یک مرحله جراحی قابل انجام است را امتحان نمایید و سپس اگر احساس کردید که از نتبجه عمل به رضایت دلخواه نرسیده اید  برای عمل فالوپلاستی اقدام نمایید.

این امکان وجود دارد که بدون دست زدن به کلیتوریس، عمل فالوپلاستی را انجام دهید. در عمل فالوپلاستی حدود یک درصد احتمال مرگ پنیس وجود دارد که اگر اینگونه شد پنیس نکروز شده (سیاه شده، مرده ) طی جراجی از بدن جدا می شود و در این حالت می توانید عمل متودئوپلاستی انجام دهید چون به کلیتوریس دست زده نشده است ضمن اینکه باز هم می توانید عمل فالوپلاستی را از یک منطقه اهدا کننده دیگر انجام دهید.

دوستان عزیزم اگر در ایران این جراحی ها به شیوه دیگری انجام می شود من بی اطلاع هستم لطفا در این زمینه خودتان تحقیق نمایید و توصیه موکد میکنم که بهترین شخص برای مشورت و دریافت اطلاعات صحیح و علمی فقط جراح معالج تان می باشد

متاسفانه همانطور که در اخبار رسمی، مستندها، مجله ها، مصاحبه ها و… اعلام شده است مهارت و دانش جراحان ایرانی در زمینه عمل های تغییرجنس تفاوت فاحش بسیاری با استانداردهای بین المللی پزشکی همین عمل ها در کشورهای غربی دارد، بنابراین من هم مثل شما عزیزان از شنیدن برخی توجیحات بی پایه جراحان ایرانی که بدلیل عدم تخصص دانش و عدم مهارت لازم قادر به انجام تکنیکی نیستند و برای به حق جلوه دادن خودشان توجیحات عجیب و غریبی سرهم میکنند مات و مبهوت بوده و بی اطلاع می باشم.

من همین قدر می توانم شما را یاری کنم که اطلاعات به روز جراحی های تغییرجنس را درحد دانش و توانم ترجمه کرده و شما را با نحوه انجام این تکنیک ها در کشورهای دیگر  آشنا سازم.

انچه در این مقاله با شما درمیان گذاشتم حاصل تجربیات شخصی در ملاقات با جرحان مختلف و نیز مطالعه مقالات مختلف، وبسایتهای پزشکان و داستان های ترنس مردها در عمل الت تناسلی میباشد.

لطفا این مقاله را به جای مشاوره با پزشک و تحقیقات شخصی خودتان قرار ندهید و حتما برای کسب اطلاعات و آگاهی ار روند جراحی با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

نویسنده : محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org/

Copyright © 2015 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org/ هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس All Rights Reserved