photo_2015-11-20_14-47-18
دی اچ تی DHT یا دی هیدرو تستوسترون یا ژل اندراکتیم برای رشد الت تناسلی. لینک خرید انلاین این محصول
http://www.dhtcream.com/buy-dht-cream/

دی اچ تی DHT یا دی هیدرو تستوسترون چیست؟ چگونه باعث تاثیر در رشد آلت تناسلی می شود؟!

مترجم: محمد بهامین آسمانی

ترجمه فصل اول از پنجم

دی هیدرو تستوسترون متابولیک هورمون تستوسترون است. مقدار کمی از تستوسترون طبیعی در بدنمان تبدیل به دی هیدرو تستوسترون میشود. و نقش بسیار مهمی را در رشد مو، رشد موهای بدن، تغییرات صدا، میل جنسی، رشد بافت ماهیچه، و رشد بافت الت تناسلی ایفا می کند.

🔺هورمون دی هیدرو تستوسترون 3-30 برابر قوی تر از تستوستورن است و تبدیل به استرادیول(استروژن) نمیشود. بنابراین سطح استروژن(هورمون زنانه) را بالا نمی برد. بنابراین هم خوب است و هم میتواند خطرناک باشد که بعدا در مورد ان بحث خواهیم کرد.

🔷زمانی که بر روی هورمون درمانی تستوسترون هستید شما تجربه رشد الت تناسلی را دارید. زیرا گیرنده های اندروژن برروی الت تناسلی قرارد دارد و به افزایش تستوسترون و افزایش دی هیدرو تستوسترون در بدنتان پاسخ میدهند. برای همین افرد تجربه رشد الت تناسلی را بعد از اغاز هورمون درمانی دارند.

🔶برای برخی از مردم، بودن روی هورمون درمانی برای رسیدن به حداکثر رشد الت تناسلی کافی است در این افراد هورمون درمانی باعث به حداکثر رساندن گیرنده های اندروژن روی الت تناسلی شده و انها امکان تجربه حداکثر رشد بلقوه الت تناسلی را بدون نیاز به کمک های دیگر بدست می اروند.

🔷اما برای برخی دیگر از مردم روشن و مشخص نیست که چرا بودن روی هورمون درمانی تستوسترون منجر به افزایش گیرنده های اندروژن برروی الت تناسلیشان نمی شود و این افراد متاسفانه به حداکثر رشد بلقوه الت تناسلی خود نمی رسند. بنابراین این افراد رشد ناکافی دارند و یا اینکه به نهایت رشد بلقوه خود نمی رسند. شاید به این دلیل که در بدن این افراد تستوستورن به اندازه ی کافی تبدیل به دی هیدرو تستوسترون نمی شود. بنابراین این افراد میتوانند از ژل دی هیدرو تستوسترون استفاده کنند که یک اندروژن قوی است که به طور مستقیم باعث رشد بافت الت تناسلی می شود.

🔲غیر ممکن است که بتوان فهمید ایا استفاده از ژل دی هیدرو تستوسترون باعث افزیش رشد الت تناسلی شما میشود یا خیر. بنابراین شما باید این واقعیت را درنظر بگیرید که این محصول ممکن است منجر به رشد الت در شما نشود. و این پول زیادی است که بخواهید برای این ژل بگذارید که هیچ تضمینی مبنی بر تاثیرگذاری ان وجود ندارد. اما برخی از مردم ارزش این خطر و عوارض جانبی استفاده از ان را انتخاب میکنند.

⚠️ژل دی اچ تی DHT جذب بدن میشود و به طور کلی باعث افزایش سطح تستوسترون می شود. بنابراین شما ممکن است که عوارض جانبی مانند ریزش موهای بدن را تجربه کنید که به صورت منطقه ای نیست و بروری کل سیتم بدنتان اثر میگذارد.

🔶برخی از پزشکان معتقدند که افزایش سطح تستوسترون علتی است که باعث رشد الت تناسلی میشود و نه فقط دی اچ تی DHT به طور خاص. اما این بدان معناست که هرکسی که دارای سطح تستوسترون بالا باشد باعث رشد زیاد الت تناسلی خواهد شد که در حقیقت اینگونه نیست.

🔴دی اچ تی DHT مهمترین عنصر افزایش ریزش موهای سر است که تقریبا بیشتر مردم ان را تجربه کرده اند. بنابراین شما باید این را به خوبی درک کنید که استفاده از ژل دی اچ تی DHT به احتمال زیاد باعث میشود که خط موی سرتان کمی فروکش کند. برای خنثی کردن ریزش مو، شما میتوانید این محصول را به صورت چرخه ای استفاده کنید. بنابراین شما ژل را به مدت دو هفته استفاده میکنید و سپس یک هفته توقف کرده و استفاده نمیکنید و مجداد این چرخه را تکرار میکنید. من ریزش مو را تجربه کردم و استفاده از این چرخه به من کمک کرد.

🔷شما همچنین میتوانید از شامپوهایی که مسدود کننده دی اچ تی به صورت غیر سیستماتیک هستند استفاده کنید.

(منظور از غیر سیستماتیک یعنی این شامپو فقط برروی سرشما اثر مسدود کنندگی دی اچ تی DHT دارد و نه بر روی کل سیستم بدن و به خصوص ناحیه الت تناسلی که شما در حال تلاش برای افزایش رشد ان هستید.)
ترجمه مقاله فوق ادامه دارد…

🔻دومین قسمت مقاله را در لینک زیر مطالعه نمایید.

💠چه زمانی افراد باید از ژل دی اچ تی DHT استفاده کنند؟
https://helptranscenter.org/2015/11/20/529/

مترجم: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

مرجع:
http://gendercube.tumblr.com/post/99605762147/dhtandractim-information

Copyright © 2015 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved