img_3841-copy
محل زخم و روند بهبود ساق پا و ران پا و مقایسه تصاویر بعد از دو ماه و دو سال از عمل فالوپلاستی

ترجمه وئدیوی فالوپلاستی در المان-مونیخ توسط دکتر Dr. Jurgen Schaff قسمت سوم از چهارم 3/4

مترجم: محمد بهامین آسمانی

🔰یاداشت مترجم: (قبل از ترجمه این وئدیو لازم میدانم که یاداور شوم که تجربه ناموفق، وحشتناک و بسیار تلخ دانیل براش، تنها یکی از نمونه های عوارض جانبی سنگین عمل فالوپلاستی است که معمولا افراد کمتری حاضر میشوند که این فجایع تقریبا پنهان و درد و زجری که پشت سر گذاشته اند را با جزییات برای کمک به دیگران انتقال دهند. من به سهم خودم به پشتکار، اطلاع رسانی و شجاعت دانیل افتخار می کنم.)

سلام بچه ها؛ من از جراجی دوم برگشتم. اتفاقی که برای من افتاد این بود که در مرحله اول فالوپلاستی یک قسمت از وآژن من را به دور تیوپ پیچیدند و در پشت ساق پا قرار دادند و این برای افزایش طول لوله ادرار من بود. و سپس در مرحله بعد برداشتن فلپ همان ناحیه به همراه استخوان و ساختن پینس بود. دلیل گذاشتن استخوان در پینس، جهت سفتی الت برای دخول در هر زمان که مایلید است و قرار دادن استخوان این مزیت را دارد که دیگر نیازی به قرار دادن پروتز اریکشن در پینس و بیضه ندارید.

اما متاسفانه جراحی من با شکست مواجه شد و از بین رفت. بدن من پنیس را پس زد. هیچ گونه جریان خونی در پینس وجود نداشت و بعد از پشت سر گذاشتن دو جراحی دیگر جهت تلاش برای نگه داشتن پینس، متاسفانه در جراحی چهارم پنیس را از بدن من جدا کردند.

و دو هفته بعد از ان اتفاق، دکتر Dr. Jurgen Schaff محداد از ران پای من پوست، چربی و عصب(فلپ) برداشت و پنیس جدید را برایم ساخت. اما پایین پنیس را باز نگه داشتند برای اینکه نیاز به پوست داشتند از یک قسمت دیگر بدنم جهت ساختن و افزایش لوله ادرار و در جراحی های بعدی این پوست را داخل پینس من قرار خواهند داد تا بتوانم از سر پینس ادرار کنم و نه محلی که الان ادرار میکنم.

من در 6 ماه اینده مجداد به المان برخواهم گشت و انها این قسمت باز پایین پینس من را خواهند بست و امیدوارم که همه چیز خوب پیس برود و این دفعه بتوانم از سر پینس ادرار کنم و سپس 6 ماه بعد از این مرحله جراحی ساخت کلاهک سر پینس و گذاشتن پروتز بیضه را انجام خواهم داد.

دانیل رو به دوربین در دقیقه 2.5 اثار زخم های خودش را نشان میدهد. خوب این هم شکل اثار زخم ران پا و پینسی که از ان دارم و جای زخم ساق پا. که جای زخم ساق پا مربوط به دوماه پیش است که تکنیک فالوپلاستی استخوان نازک نی ساق پا fibula flap with bone را انجام دادم و متاسفانه جراحی با شکست مواجه شد و پینس از بین رفت. همان طور که میبینید جای زخم ساق پا خیلی خشک است چون هنوز بهبود پیدا نکرده و تقریبا یک سال زمان لازم است تا به صورت پوست در بیاد. سپس جای زخم کشاله ران را نشان میدهد که پوست برای لوله ادرار است.

خوب این همش بود. امیدوارم که تونسته باشم به شما کمک کنم و برای همه کسانی که بدنبال جراحی پایین هستد توصیه میکنم اصلا تکنیک fibula flap with bone را انجام ندهید. من از یک پسر دیگر هم که این جراحی را انجام داده بود شنیدم که اصلا احساس خوبی ندارد و از نتیجه جراحی راضی نیست چون احساس راحتی نمیکنه در شرتش و نمی تونه پینسش را خم کنه و در این شرایط گیر کرده بود و خیلی چیزهای دیگه.

🔴خلاصه اینکه تکنیک فالوپلاستی استخوان نازک نی ساق پا fibula flap with bone یک تکنیک جدید و جالب است اما اگر بخواهید با ان هر روز زندگی کنید خیلی مشکل است و اصلا خوب نیست و خطرناک است. و به هیچ کس توصیه نمیکنم که این تکنیک را انجام بدهد. بلکه توصیه من به شما تکنیک ران پا است زیرا محل اثار زخم در زیر لباس پوشیده است و در معرض چشم نیست تا دیگران دلیل اثار زخم را از شما بپرسند.
خوب این کل ماجرا بود. موفق باشید.

🔻قسمت‌های اول، دوم و چهارم این مطلب را از طریق لینک‌های زیر مطالعه نمایید.

💠ترجمه وئدیوی فالوپلاستی در المان-مونیخ توسط دکتر Dr. Jurgen Schaff قسمت اول از چهارم 1/4
https://helptranscenter.org/2015/11/03/578/

💠ترجمه وئدیوی فالوپلاستی در المان-مونیخ توسط دکتر Dr. Jurgen Schaff قسمت دوم از چهارم 2/4
https://helptranscenter.org/2015/11/03/579

💠ترجمه وئدیوی فالوپلاستی در المان-مونیخ توسط دکتر Dr. Jurgen Schaff قسمت چهارم از چهارم 4/4
https://helptranscenter.org/2015/11/03/581

مترجم: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2015 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved