HelpTransCenter

ترجمه ویدئو در خصوص آشکارسازی برای خانواده همسر

مترجم: محمد بهامین آسمانی

این اولین وئدیوی یوتوب درباره ی ترنزیشن من است. هفت سال است که از ترنزیشن من میگذرد. من قبل از اغاز ترنزیشن با همسرم اشنا شدم و باهام ازدواج کردیم. در مراسم عروسی خیلی نگران بودیم، واقعا دیوانه کننده بود، زیرا خانواده همسرم در مورد ترتسجندر بودنم و گذشته من اطلاعی نداشتند و من را به عنوان یک مرد طبیعی می شناختند و این درحالی بود که خانواده من هنوز نتواسنته بودند من را به طور کامل در کلام و رفتارشان بپذیرند. اما خوشبختانه همه چیز در مراسم عروسی به خیر گذشت.

امروز من به دلایل مختلف تصمیم گرفتم که برای خانواده همسرم بعد از هفت سال باهام بودن،اشکار سازی کنم. انها مسیحی هستند و این امکان وجود دارد که من را نپذیرند. برطبق تجربه ایی که دارم هرچقدر افراد مذهبی تر باشند مخالفت و عدم پذیرش انها نسبت به افرادی مثل من بسیار بالاتر است. چون خانواده من هم مسیحی هستند و من مشکلات بسیاری با انها داشتم و همچنان هم بعد از هفت سال دارم و هنوز نتوانستند من را به طور کامل بپذیرند.

پدلیل دیگر اینکه من در این هفت سال، به جامعه ترنسها از طریق وبلاگ کمک کردم ولی از امروز به بعد مایل هستم که بیشتر فعالیت کنم و متاسفانه نمیتوانم برای این هدف همچنان مخفیانه و ناشناس باقی بمانم.

دلیل دیگر نگرانی ما این است که اگر روزی یکی از افراد خانواده همسرم به این حقیقت واقف شود و ان را از طریق گوگل جستجو کنند، خدای من اطلاعات وحشتناک غلط و اشتباهی در اینترنت درمورد ترنسجندر بودن وجود دارد که ما نگران ان هستیم. بنابراین من ترجیح میدهم که چشم درچشم و صورت به صورت، شخصا این اطلاعات صحیح را به انها بدهم.

فردا خانواده همسرم و فامیلهاش دور هم جمع میشویم و ما برایشان خواهیم گفت که من ترنسجندر هستم و این خیلی خوب است که من و انها هردو این فرصت هفت ساله را داشتیم که من را بشناسند و این به انها کمک میکند که در مورد ترنسجندرها دیدگاه صحیح تری داشته باشند زیرا من انسان منطقی و معقولی بودم به عنوان یک مرد و یک همسر. این فرصت خوبی است که به انها بگویم هرسوالی در مورد ترنزیشن و ترنسجندر بودن دارید میتوانید از من بپرسید و من با کمال میل و شادی پاسخ خواهم داد و اگر برایتان پرسیدن سوال مشکل است چند سایت را به عنوان منبع خوب به انها معرفی کنم که از طریق این سایت ها اطلاعات صحیحی در مورد ترنسجندر و ترنزیشن بدست بیاورند و از طریق خیال مان راحت خواهد بود که اطلاعات غلط ذهن انها را پوشیده نمیکند.

دیگر اینکه من فکر میکنم گفتن این حقیقیت به انها درحال حاظر بعد از هفت سال گذشتن از ترنزیشن من بسیار ساده تر است در مقایسه با زمانیکه در سال اول ترنزیشن بودم زیرا وقتی شما در ابتدای ترنزیشن هستید در مورد نقش اجتماعی خودتان نامطمین و مردد هستند مثل خود من زمانی که در نوجوانی فهمیدم که باید به عنوان یک مرد رفتار خاص و مشخصی داشته باشم، چقدر میتواند این مواردها سخت باشد برای یادگیری و تبدیل این چیز ها در ترنزیشن به فرهنگ و رسوم مردانه.

من فکر میکنم تعدا بسیار زیادی از ترنس مرد ها و خود من، احساس میکنیم که باید فوق العاده مردانه باشیم تا بتوانیم کمبود و نقص مان را جبران کنیم. ما سعی میکنیم از رفتار،گفتار و اعمالی که ما فکر میکنیم مردانه بودن به این معناست، تقلید و کپی برداری کنیم. بدون در نظر گرفتن اینکه ایا این شخصیت ها، درحقیقت قسمتی از وجود ما هستند به عنوان یک انسان یا نه؟

اما من در طی این سال ها یادگرفتم که چگونه با شخصیت حقیقی و خود واقعیم احساس راحتی و اطمینان داشته باشم. من نسبتا یک مرد، مردانه هستم. من ابزارهای قدرتی را دوست دارم. مسابقات ماشین رانی و شلیک اسلحه را دوست دارم. اما من دیگر این احساس نیاز را ندارم که وانمود و تظاهر کنم که تمام چیزهای مردانه را دوست دارم.

برفرض مثال من هیچ علاقه ای به تماشای ناسکار ندارم. برای من این خسته کننده ترین مسابقات است همیشه ساعت و ساعت ها بچرخی به سمت چپ. به هرحال برخی از مردم ان را دوست دارند و این خیلی عالی است. اما برای من اینطور نیست. و نکته مهم اینجاست که این عدم علاقه من را به عنوان یک مرد، کمتر از دیگر مردها تبدیل نمیکند یعنی هیچ چیزی از مردانگی من کم نمیکند به دلیل اینکه از این مسابقات لذت نمیبرم.

تمام مقصود و منظورم من از بیان انچه گفتم این بود که من درحال حاضر با هویتی که دارم احساس امنیت، اطمینان و ارامش میکنم. اما در گذشته اینطور نبود. من میدانستم که نیاز دارم چه کسی باشم ولی نمیدانستم چه طور باید ان شخص باشم.

من هیچ احتیاجی ندارم که خانواده همسرم من را تایید و پذیرش کنند بدلیل اینکه بتوانم احساس امنیت و ارامش داشته باشم به خاطر کسی که هستم. من این احساس نیاز را نمیکنم که به خانواده همسرم ثابت کنم و نشان دهم که چقدر مردانه هستم. به خاطر اینکه من میدانم چه کسی هستم و باور من نسبت به خودم مشروط یه عقاید دیگران نسبت به من نیست. من فکر میکنم این موارد چیزهایی هستند که بیشتر ترنس مردها در طول زمان با ان درگیراند.

برای همین برای من یک چالش بسیار بزرگ تر بود اگر در ابتدای ترنزیشن میخواستم خودم را به خانواده همسرم معرفی کنم به عنوان یک عضو جدید در فرهنگ مردانه قبل از اینکه به طول کامل با فرهنگ مردانه یکپارچه و ادغام شده باشم. قبل از اینکه به طور کامل از نظر جسمی تغییر بکنم و با ان یکپارجه بشوم.

مهم نیست که فردا در ملاقات با خانواده همسرم چه اتفاقی خواهد افتاد. حداقل اینکه این ادم ها در این دنیا میفهمند که یک فرد ترنسجندر را در زندگیشان می شناسند. و این میتواند برایشان سخت تر باشد که فکر های اشتباه و غلطی در مورد ترنسجندرها داشته باشند زیرا همه ی انها من را برای سالیان زیاد به عنوان یک مرد طبیعی می شناختند و این قرار نیست چیزی را تغییر بدهد.

مترجم: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

Copyright © 2015 مترجم(محمد بهامین آسمانی) https://helptranscenter.org  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved