ipy - Copy

ترجمه و معرفی مکمل های پشتیبان کننده عمل های تصدیق جنسیت در زنان و مردان ترنس
توسط دکتر John C. Reed, M.D. at WholeHealthMD

مترجم: محمد بهامین آسمانی

عمل جراجی بسیار مشکل است نه تنها برای تیم پزشکی که برای شما و بدن شما. بنابراین ما پزشکان، از شما انتظار داریم که در اسرع وقت و در بهترین حالت ممکن 6 هفته قبل از جراحی اغاز به مصرف مکمل های توصیه شده در زیر کرده و سپس بعد از جراحی، سایر مکمل های دیگر دوره بهبودی را نیز به انها اضافه نمود و مصرف نمایید.

به خاطر داشته باشید که بدلیل جراحی، بدن شما تحت استرس و فشار سنگینی قرار خواهد گرفت که نیاز مبرم به کمک خارجی دارد. و منظور از کمک بیرونی یا خارج، ارایه لیست مکمل های ضروروی و کمک کننده در زیر است که بیشترین ارتباط را با اندم های حیاتی هر روزه شما دارند و به خصوص اندام های درگیر شده و بافت های آسیب دیده بدلیل عمل جراحی.

مکمل های ضروری قبل از جراحی:

1. قویترین و کاملترین مولتی ویتامین مینرال multiple vitamin/mineral که دربرگیرنده تمامی ویتامین ها و مینرال ها باشد.
2. ویتامین بی کمپلکس vitamin B complex
3. ویتامین مگنزیم magnesium

مکمل های بالا، نقش حمایتی و کمک کننده در مقابله و مواجه با فشارهای سنگین جراحی را دارا هستند.

4-7. استفاده موقت از حداکثرین میزان ممکن ویتامین سی Vitamin C و فلاونوئیدها flavonoids در روز به همراه ویتامین زینک zinc و امینو اسیدها یپیچیده amino acid complex که همگی برای ساخت، ترمیم و بازسازی بافت ها اسیب دیده بسیار حیاتی هستند.

7-8. مکمل دیگری که غالبا، قبل از عمل توصیه میشود پروبیوتیک probiotic که نام دیگر ان باکترهای مفید است و باید شامل lactobacillus acidophilus and bifidus باشد. حتما روی جلد ان را مطالعه نمایید. پروبیوتیک یا همان باکتریهای مفید نقش حمایتی در مقابله با عوارض جانبی استفاده از انتی بیوتیک های را برعهده دارند. گرچه استفاده از انتی بیوتیک ها برای مقابله با عفونت مفید هستند اما عوارض جانبی ناخواسته ایی نیز با خود به همراه دارند نظیر اسهال؛ عفونت های قارچی، اختلالات گوارشی، عدم تعادل و از بین برنده باکتری های مفید روده.

مکمل دیگر به نام جینسنگ سیبری Siberian ginseng است که برای مقابله با فشار سنگین و استرس عمل جراحی نقش حمایت کننده را ایفا میکند.

«هشدار مهم» توجه داشته باشید که جینسنگ سیبری Siberian ginseng را با نوع دیگری از ان به نام پاناکس چینسینگ Panax ginseng اشتباه نگیرید زیرا پاناکس جنسینگ به هیچ عنوان نباید در زمان جراحی استفاده شود.

🔵مکمل های ضروری بعد از جراحی:

از لحظه ایی که مجاز به خوردن غذا هستید، اغاز به استفاده مجدد تمامی مکملهای ارایه شده در بالا نموده و تا 3 ماه استفاده از انها را ادامه میدهید. علاوه براین، شما مکمل های اضافی دیگری را نیز باید مصرف نمایید که در زیر به شرح یکایک انها خواهیم پرداخت.

1. مکمل بروملین bromelain (انزیمی که از ساقه اناناس گرفته میشود) که خاصیت ضد درد، ضد التهاب و ضد تورم بافت های اسیب دیده در اثر جراحی را داراست و منجر به تسریع روند بهبودی و کاهش عوارض جراحی خواهد شد.

2. مالش روغن ویتامین ای vitamin E oil بروی زخم های بسته شده، برای ترمیم و محدود نمودن اثار زخم.

🔵توجه ویژه:

3. استفاده از کوانزیم کیوتن coenzyme Q10 به میزان 100 میلی گرم دو بار در روز، برای قبل و بعد از عمل جراحی بسیار ضروری است.

4. استفاده از ارنیکا arnica که یکی از داروهای علم هومیوپاتی است. ارنیکا به صورت کرم، ژل، و قرص و قطره در دوزهای متفاوت برای شرایط و نیازهای مختلف در دسترس علاقمندان میباشد که توصیه ما به شما استفاده از قرص ارنیکا به نام زیر مباشد.

توصیه ما به شما، ارنیکا موتانا 30 سی ARNICA MONTANA 30c 80 Pellets میباشد که باید حداکثر یک هفته یا حداقل 3 روز قبل از عمل تا 1 ماه بعد از جراحی مورد استفاده منظم قرار گیرد به صورت سه بار در روز و هروعده 5 قرص زیر زبان قرار میدهید. خاصیت ارنیکا، کاهش کبودی، توروم و التهاب بافت های اسیب دیده بعد از جراحی مباشد.

🔵هوشیار باشد:

استفاده از برخی مکمل های فوق، برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند قابل استفاده نیست و یا ممکن است با داروهای که استفاده میکنند تداخل داشته باشد. در نتیجه قبل از اقدام به مصرف مکمل ها با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

مترجم: محمد بهامین آسمانی
🔴منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org

مرجع: https://goo.gl/Fc0zSE