mdefauh - Copy
معرفی مکمل های حمایت کننده از عمل های تصدیق جنسیت در مردان و زنان ترنس

توسط Dr. Stephen Sinatra  دکتر استقان سیناترا 

نویسنده و مترجم: محمد بهامین آسمانی

قدرت شفا یک اصطلاح برای یک برنامه مکمل غذایی با هدف تقویت بیماران قبل از عمل جراحی و تسریع دوران ریکاوری و بهبود است.

من این برنامه را هر زمان به بیمارانی که با عمل جراحی مواجه می شوند توصیه میکنم.

و از آنجایی که بیماران من در حال حاضر مکمل مصرف میکنند تنها به تغییر جزیی در برنامه خود نیاز دارند.

گرچه هشدارهایی است که باید به خاطر سپرد، اما مکمل های مناسب می تواند تفاوت بزرگی در پروسه ریکاوری ، ترمیم و بهبودی عمل جراحی ایجاد کند.

بنابراین قبل از اینکه به شما بگویم برای روند ریکاوری  چه مکملی را چه زمانی و به چه میزانی استفاده کنید، در ابتدا می خواهم به شما سه موضوع مورد نیاز برای استفاده از این مکمل ها را بگویم.

🔴پزشک معالجتان را مطلع کنید

بیشتر مکمل ها نه تنها برای بیماران امن هستند ، بلکه باعث تسریع روند بهبودی و ترمیم بعد از جراحی خواهند شد.

با این حال، برخی مکمل ها ممکن است مناسب نباشند. صرف نظر از اینکه جراحی شما بزرگ است یا کوچک، همیشه به دکتر معالتان اطلاع بدهید که چه جیزهایی را مصرف می کنید.

باورکردنی نیست که 70% بیماران، مکمل هایی که استفاده میکنند را برای پزشک شان «فاش» نمی کنند.

🔴مکمل های مشخصی که باید قبل از عمل متوقف شوند.

به عنوان مثال، جو، یکی از بیماران قدیمی من بود که عمل جراحی داشت و متاسفانه به من نگفته بود که از «سیر» ، «ویتامین ای» و «روغن ماهی» استفاده میکند.

این محصولات گرچه برای ضد انعقاد طبیعی خون مفید هستند با این حال هنگامی که شما برای جراحی می روید، شما نیاز به لخته شدن خون برای جلوگیری از خونریزی محل برش و بهبود عمل  دارید.

جو ، به من، که جراح او بودم به طور کامل نگفت از چه مکمل هایی استفاده می کند، بنابراین او دچار عوارض ناشی از خونریزی شدید شد و ناچار به اقدامات درمانی دیگر برای برطرف کردن این مشکل.

در نهایت او بهبود یافت، اما این درس را فرا گرفت که باید به دکتر خود هر مکملی را که استفاده میکند بگوید ، تا به او گفته شود که چه مکمل های را باید قبل از جراحی متوقف کند.

علاوه بر «سیر» ، «ویتامین ای» و «روغن ماهی» که جو مصرف میکرد، «جینکو» و «آسپرین» نیز که اثر رقیق کننده خون دارند هم باید متوقف شوند.

با این حال، خونریزی ناخواسته تنها نگرانی نیست.
برخی مکمل ها با بیهوشی نیز تداخل دارند

گیاهان بیشتر که توسط متخصص بیهوشی به منبع مصرف مشخص شده است شامل  افدرا ، بانونه گاوی ، خوک طلایی ( آلاله ) ، شیرین بیان و سنبل الطیب است.

به دلیل مشکلات احتمالی ، برخی از پزشکان پیشنهاد توقف تمامی مکمل ها را یک هفته قبل از جراحی می دهند، هر چند من کمی ملایمتر هستم و در تجربه من، توقف سه روز قبل از عمل و سپس شروع مجدد سه روز بعد از عمل، خوب است.

🔴دیگر مواردی که باید اجتناب شود، الکل و برخی مسکن های ضد درد است.

من همیشه به بیمارانی که قرار است جراحی بزرگ با بیهوشی عمومی داشته باشند، توصیه به توقف الکل یک ماه قبل از عمل را دارم

چون شما نیاز دارید که کبدتان به طور مناسب فعالیت داشته باشد و در این شکی نیست که الکل، برای کبد ، سمی می باشد.

من همچنین پیشنهاد به حذف استامینوفن میدهم، چون تاثیر سمی به روی کبد دارد. اگر قبل از عمل نیاز به مصرف مسکن دارید، از پزشکتان درخواست مشاوره و راهنمایی کنید.

🔴برنامه ی قدرتمند شفای من

مکمل های شفای توصیه شده من در بیشتر مغازه های سلامت یافت میشوند.به خاطر داشته باشید که سه روز قبل از عمل، استفاده از مکمل ها را متوقف کنید به دلیل پتانسیل برخی گیاهان و مواد که در تعامل با بیهوشی و داروها است. شما میتوانید سه روز بعد از عمل مجداد شروع به استفاده از مکمل ها نمایید.

1. کاملترین مولتی ویتامین و مینرال دوبار در روز (مکملهای مولتی ویتامین اقسام متفاوتی دارند شما باید یکی را انتخاب کنید که از همه کاملتر و قوی تر است که دربرگیرنده تمامی انواع ویتامین ها و مینرال ها است و نه بخشی از انها).

2. ویتامین بی کامپلکس B-complex ( شامل تمامی انواع ویتامینهای بی است) 50 میلی گرم در روز.

3. کوانزیم  کیوتن CoQ10 ر 100 تا 200 میلی گرم حداقل تا یک ماه بعد از عمل. جراحی باعث تروما و افزایش رادیکال های ازاد در بدن می شود که منجر به اسیب و مختل کردن عملکرد سلولی خواهد شد. کوانزیم منجر به ساخت سلولهای تازه و سالم شده، قدرت بدنی را افزایش داده و منجر به تسریع دوره بهبودی و کاهش عوارض جراحی میشود.

4. ویتامین C سی 1000 میلیگرم، 3 بار در روز حداقل تا یک ماه بعد از جراحی. ویتامین سی باعث افزایش سرعت بهبودی و ترمیم زخم ها خواهد شد که بدلیل تولید کلاژن-یک پروتئین اساسی ساختاری که مورد استفاده در ترمیم زخم است استفاده از این ویتامین را، بسیار ضروری و لازم خواهد کرد که همچنین از شوک های جراحی و زخم بستر نیز جلوگیری میکند.

5. زینک zinc picolinate  ر 50 میلیگرم در روز، دوهفته قبل از جراحی تا یک ماه بعد از عمل. ویتامین زینک zinc انواع مختلفی دارد که بهترین نوع ان zinc picolinate است که به سرعت جذب بدن میشود. مکمل زینک یا روی برای روند بهبودی بسیار ضروروی و حیاتی است که منجر به بهبود زخم ها خواهد شد. زیرا در اثر جراجی و تروما میزان روی در بدن به شدت کاهش می یابد.

6.  خار milk thistle ، یک ماه قبل از عمل تا دو ماه بعد از عمل، مکمل خار، تصفیه کننده کبد است و خاصیت محافظت و بازیابی عملکرد کبد را داراست که بدلیل عوارض داروهای بیهوشی و مصرف انواع مختلف انتی بیوتیک ها و داروها، فشار سنگینی به کبد، این عضو حیاتی از بدن وارد میشود.

7. مکمل پروبیوتیک probiotic ( باکترهای مفید) دو هفته قبل از عمل تا یک تا دوماه بعد از عمل. مکمل های پروبیوتیک دارای انواع مختلفی هستند که لازم است ، توعی را که دربرگیرنده این دو acidophilus و bifida bacteria است انتخاب نمایید.

استفاده از انتی بیوتیک خوراکی یا وریدی بعد از جراحی، منجر به افزایش احتمال اختلالات و عفونت های قارچی در بدن و از بین رفتن تمامی باکتری مفید و ضروری معده و نیز اختلالات گوارشی و اسهال خواهد شد. که استفاده از مکمل پروبیوتیک probiotic باعث مقابله و جلوگیری از این عوارض و تسریع روند بهبودی خواهد شد.

8. روغن ماهی omega-3 fish oil به مقدار 2000 یا 3000 میلیگرم در روز تا یک ماه بعد از عمل جهت مقابله با التهاب و ورم ناحیه جراحی شده است.

9. ویتامین بی 6 به میزان 250 میلیگرم در روز تا یک هفته و از روز سوم جراحی آغاز به استفاده کنید که منجر کاهش احتباس مایعات پس از جراحی در بدن میشود و منجر به خوابیدن پف و ورم محل جراحی شده و همچنین دست ها، صورت و پاها خواهد شد.

به صورت معمول وروم و التهاب بعد از جراحی دو هفته تا یک ماه برای برطرف شدن به زمان نیاز دارد درحالی که با مصرف ویتامین بی در عرض 24 تا 48 ساعت شاهد تغییر قابل توجهی خواهید بود.

9. ویتامین بی 6 به میزان 250 میلیگرم در روز تا یک هفته و از روز سوم جراحی آغاز به استفاده کنید که منجر کاهش احتباس مایعات پس از جراحی در بدن میشود و منجر به خوابیدن پف و ورم محل جراحی شده و همچنین دست ها، صورت و پاها خواهد شد.

به صورت معمول وروم و التهاب بعد از جراحی دو هفته تا یک ماه برای برطرف شدن به زمان نیاز دارد درحالی که با مصرف ویتامین بی در عرض 24 تا 48 ساعت شاهد تغییر قابل توجهی خواهید بود.

10. مکمل بروملین bromelain ( آنزیم گرفته شده از اناناس) 1500 میلیگرم سه با در روز (هر وعده 500 میلیگرم) تا حداقل یک ماه بعد از عمل حتما ضروری است که استفاده شود که منجر به جلوگیری از لخته شدن خون میشود، کمک کننده کبد و دستگاه هاضمه و خاصیت ضد التهابی و کاهش درد را دارست و استفاده از ان در روند بهبودی سیار حیاتی میباشد و همچنین منجر به حذف پروتینی که تشکیل دهنده تروما است میشود.

11. مکمل هومیوپاتی، ارنیکا سی سی Arnica 30C است که خاصیت ضد التهاب و ضد درد را دارست و حداکثر یک هفته تا حداقل 3 روز قبل از عمل باید استفاده شود تا یک ماه بعد از عمل.

با توجه به اینکه مکمل های فوق گران هستند، اگر محدودیت مالی دارید و یا می خواهید بدانید که سه گزینه برتر مکمل های توصیه شده چیست،
به شرح زیر می باشد:

🔹کاملترین مولتی ویتامین مینرال Multinutrient formula
🔸ویتامین سی Vitamin C
🔹کو انزیم کیوتن CoQ10

نویسنده و مترجم: محمد بهامین آسمانی
🔴منبع: پایگاه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
© https://helptranscenter.org

مرجع: https://goo.gl/IwfgDn