IMG_2932
عوارض جانبی احتمالی عمل متودئوپلاستی

نویسنده: محمد بهامین آسمانی

آگاهی رسانی در خصوص عوارض جانبی احتمالی عمل متودئوپلاستی که باید در ذهن داشته باشید که اگر با یک یا چند عارضه مواجه شدید غافلگیر نشده و از ناهمواری های تصمیم و مسیر پیش رویتان کاملا مطلع باشد:

🔷فیستول(سوراخ) مجرای ادرار Fistula hole
به این معنا که ممکن است از چند نقطه مختلف محدوده الت تناسلی و بیضه؛ ادرار خارج شود. که تا 6 ماه باید صبر کرد شاید برخی از فیستول ها به خودی خود بسته شوند و هرآنچه که باز بماند طی جراحی ترمیمی-اصلاحی دیگری بسته خواهد شد.

🔶تنگی یا بسته شدن کامل مجرای ادرار stricture blockage
مشکل در دفع ادرار که شامل تلاش بیش از حد برای خروج ادرار و یا کم فشار بودن خروج ادرار و یا بسته شدن کامل مجرای ادرار و عدم توانایی تخلیه. که برای این مشکلات نیاز به جراحی ترمیمی و اصلاحی خواهید داشت.

🔷پس زدن پروتز بیضه extrusion of testicular implants
در صورت پس زدن پروتز بیضه توسط بدن، باید 6 ماه صبر کنید و مجداد عمل گذاشتن پروتز بیضه را تکرار نمایید.

🔶عدم تقارن بیضه ها migration testicular implants
جابه جایی و یا بالا وپایین قرار گرفتن بیضه ها، خصوصا اگر اضافه وزن داشته باشید و یا هنگام دوره بهبودی مراقبت کافی نکرده و پاهایتان را کنار هم نگه داشته باشید امکان خطر این عارضه بیشتر است. و باید در طول دوره بهبودی از زیاد راه رفتن اجتناب کنید و بسیار گشاد گشاد راه بروید تا هیچ فشاری به بیضه ها وارد نشود درضمن شب ها برای جلوگیری از چسبیدن پاها کنار هم بین پاهایتان بالشت قرار دهید.

🔷عدم توانایی در ایستاده ادرار کردن
همه ی افرادی که متودئوپلاستی با افزایش لوله ادرار انجام میدهند قادر نخواهند بود که ایستاده ادرار کنند.

🔶عوارض جانبی و خطرات کمتری برای متودئوپلاستی که فقط شامل ازاد سازی کلیتوریس است Simple Meta وجود دارد(بدون انجام پروتز بیضه و افزایش لوله ادرار)

🔰امیدوارم اطلاعات فوق برایتان مفید بوده باشد و آگاهی هرچند ناچیز از ناهمواری های احتمالی تصمیم پیش رویتان ارایه کرده باشد. آرزوی قلبی من این است که هیچ کدام از ما دچار این عوارض احتمالی نشویم.

✳️اما در ذهن داشته باشید که نتایج جراحی تا حدود زیادی بستگی به مهارت و تجربه جراحتان، تکنیک انتخابی، نوع اناتومی و ژنتیک بدنتان، میران بزرگی الت تناسلی در اثر هورمون درمانی، چاقی یا لاغری بدن، میران سلامت، قوی بودن و آمادگی بدن برای این نوع جراحی ها جهت روند ترمیم و سرعت دوره بهبودی، مراقبت و مواظبت پس از جراحی و رعایت نکات توصیه شده از طرف پزشکتان و خیلی عوامل دیگر که در نتیجه نهایی عمل متودئوپلاستی دخیل خواهند بود و منجر می شود همه ی ما یک تجربه ی یکسان تلخ یا شیرین را تجربه نکنیم.

نویسنده : محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org/

Copyright © 2015 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org/  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved