photo09

عمل جراحی حذف مونس Mons Resection در فالوپلاستی و متودئوپلاستی

نویسنده: محمد بهامین آسمانی

در این بخش قصد دارم در مورد جراحی برداشتن مونس Mons Resection که همراه با عمل متودئوپلاستی و عمل فالوپلاستی قابل انجام است اگاهی و اشنایی بدهم.

🔷مونس Mons در قسمت بالای الت تناسلی قرار گرفته است. و در برخی افراد این ناحیه پوشیده از چربی می باشد. در طی عمل جراحی برداشت مونس Mons Resection ، یک برش بیضی شکل روی پوست این ناحیه ایجاد شده و سپس تمام چربی های این ناحیه خارج شده و در نهایت پوست این ناحیه به سمت بالا کشیده شده و بخیه میخورد. محل بخیه ها در اطراف مونس و محل رویش موهای شکم قرار میگیرد.

✅مزیت جراحی حذف مونس Mons Resection که یک روش انتخابی در عمل متودئوپلاستی و فالوپلاستی است باعث بالا کشیده شدن پینس و کیسه بیضه و به سمت روبه رو قرار گرفتن موقعیت انها می باشد. این جراحی منجر میشود که پینس و کیسه بیضه شما براحتی قابل دید باشد. زیرا چربی و پوست این ناحیه حذف میشود.

🔰البته همه ی افراد نیازی به انجام این جراحی ندارند. ضروروت انجام ان بیشتر در افرادی است که بالای الت تناسلی انها بسیار چاق است و یا افرادی که الت تناسلی انها بسیار پایین است. متاسفانه پنیس این افراد بعد از جراحی متودئوپلاستی در این ناحیه کاملا مخفی و دفن میشود و قابل رویت نخواهد بود.

🔶بر طبق انچه در سایت دکتر میرو Miroslav Djordjevic ذکر شده است. امکان انجام حذف مونس برای همه افراد همزمان با جراحی متودئوپلاستی قابل انجام نیست. بدلیل حفاظت از عروق پینس جدید و پوست کیسه بیضه. زیرا خطر عوارض جانبی بعد از عمل و اسیب به عروق پوست وجود دارد. و این درحالی است که در برخی دیگر از بیماران حذف مونس همزمان با متودئوپلاستی براحتی قابل انجام است.

⭕️برای فهمیدن اینکه شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید با خیر کافی است عکس ناحیه تناسلی خودتان را برای دکتر میرو ارسال کنید و ایشان به شما پاسخ خواهند داد.

نویسنده: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org/

Copyright © 2015 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org/  هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved