testopel (1) - Copy

معرفی TESTOPEL® ایمپلنت کاشت هورمون تستوسترون

مترجم: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org/

🔹ایمپلنت تستوپل Testopel implant چیست؟!

تستوپل ایمپلنت قابل کاشت هورمون تستوسترون است که جایگزین بسیار مناسبی جهت تزریق هورمون تستوسترون می باشد به خصوص برای اشخاصی که به هر دلیل یا دلایلی مایل به تزریق هورمون به صورت هفتگی یا ماهانه نیستند. در نتیجه می توانند با استفاده از Testopel implant تعداد دفعات تزریق را به حداقل ممکن یعنی در حدود  ۴ الی ۶ ماه یک بار برسانند.

این روش برای افرادی که دقت لازم را در تاریخ زمان تزریق هورمون ندارند و یا شغل انها به گونه ای است که امکان حمل و استفاده از هورمون برایشان به سهولت میسر نیست تا سر موقع تزریق را انجام دهند و یا قصد مسافرت دارند و یا از تزریق های پشت سر هم خسته شده اند و دچار درد و زخم در باسن و یا محل تزریق شده اند و یا اینکه به هر دلیل یا دلایلی این شیوه را به جای تزریق هفتگی و ماهانه ترجیح می دهند ، بسیار کارامد می باشد.

🔸نحوه کاشتن Testopel implant چگونه است؟!

testopel (2) - Copy

تستوپل ایمپلنت Testopel implant در زیر پوست لایه چربی باسن کاشته می شود ، ابتدا قسمتی از باسن را طی یک بی حسی موضعی برش بسیار کوچکی در حد خراش جزیی می دهند سپس یک سرنگ بلند و بسیار باریک را درون شکاف ایجاد شده می کنند و pellets یا به فارسی گلوله هایی که حاوی تستوسترون است وارد زیر پوست می شود و بسته به تعداد pellets  گلوله ها برای 3 تا 4 ماه و حداکثر 6 ماه سطح هورمون تستوسترون را در خون بالا نگه می دارند در نتیجه ظرف 4 الی 6 ماه اینده نیاز به دریافت هورمون تستوسترون نمی باشد.

هر pellets یا گلوله حاوی 75 میلی گرم تستوسترون است
در هر بار کاشت تستوپل ایمپلنت شما میتوانید 6  یا  8 گلوله را استفاده نمایید که معمولا بین 3 تا 4 ماه و در نهایت 6 ماه اثر گذاری خواهند داشت.

در ابتدا می توانید با 6 گلوله تستوسترون شروع کنید و بعد از 1 ماه ازمایش خون دهید تا میزان سطح تستوسترون اندازه گیری شود و ماه اینده هم به همین منوال مجداد ازمایش خون میدهید و سپس پزشک معالجتان براساس جواب ازمایشات و میزان سطح هورمون تستوسترون در خون  تصمیم میگیرند که بدن شما  نیاز به چند گلوله تستوسترون دارد و تا چند ماه در بدن شما نیمه عمر خواهد داشت.

🔗 بروشور آموزشی تستوپل TESTOPEL ضمیمه مطلب شد.
patient-brochure

🔹جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وبسایت  تستوپل TESTOPEL® مراجعه نمایید:
https://www.testopel.com/

مترجم: محمد بهامین آسمانی
منبع: هلپ ترنس سنتر – شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
https://helptranscenter.org/

Copyright © 2013 محمد بهامین آسمانی https://helptranscenter.org/ شبکه اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس  All Rights Reserved